Žurnál+

Pomoc pre Riška, malého bojovníka

P
Kris.tine44 predaných ks, 35 hodnotení

Kristína P. » Blogy / 2020-02-17 14:40:00 /  8 komentárov / 76 lajkov / 5420x zobrazený

 

O pár dní to budú presne 2 roky, odkedy sa narodil môj mladší syn - Riško. Možno aj preto vo mne posledné dni silno rezonuje príbeh iného Riška, skoro rovnako starého. Ale kým môj teraz spokojne spí vo vedľajšej izbe, ten druhý Riško bojuje o život. A jeho rodičia prosia o pomoc.

 

Keď som prvýkrát počula o tom, že sa rodičia snažia vyzbierať 2 milióny eur na liek, ktorý ako veria, zachráni život ich milovaného synčeka, pomyslela som si, že je to strašná suma, že to sa nepodarí. Moja druhá myšlienka bola, že čo by som robila, keby sa to stalo môjmu Riškovi? To isté. Bojovala by som, prosila, verila, dúfala, modlila sa.

 

(Ak ste ešte nezaregistrovali v médiách príbeh malinkého chlapčeka s príliš ťažkou diagnózou, prečítajte si o ňom viac na www.riskodychaj.sk Na Slovensku sú 4 detičky s touto chorobou, ale Riško má z nich najmenej času.)

 

A tak som zapla internet banking a poslala niečo od nás, od nášho Riška druhému Riškovi, s tichou modlitbou, aby všetko dobre dopadlo a s veľkou vďakou za naše zdravé deti.

 

Ale Riškov príbeh mi neschádzal z mysle, premýšľala som, ako by som mohla pomôcť. A tak mi napadlo Sashe. Portál plný skvelých a dobrosrdečných ľudí, ktorí možno malého bojovníka nepoznajú. A v noci mi prišla na um myšlienka, ako ešte môžem podporiť verejnú zbierku.

 

Rozhodla som sa, že konečne zdolám moju poslednú Sashe latku a napíšem svoj prvý žurnál. Žurnál o drobčekovi, čo potrebuje našu pomoc. A poprosím vás, celú komunitu Sashe pozitívnych ľudí, predajcov aj kupujúcich, kliknite na Riškovu stránku a darujte mu šancu na život.

 

V skrinke mi leží 6 merino škriatkovských čiapočiek. Prichystala som si ich dopredu, lebo je to najviac žiadaný produkt v mojej ponuke. Chutnučké škriatkovské čiapočky pre malé babätká aj batoľatá, pletené s láskou z mäkulinkej merino vlny v unisex farbách. A prečo by mali len tak ležať v skrini, keď môžu pomôcť. Ak máte doma svojho malého škriatka alebo sa chystáte na návštevu k priateľom, čo jedného raráška doma majú, nakuknite ku mne do obchodíku. Všetky peniaze z predaja týchto šiestich čiapok pošlem na transparentný účet Riška Balinta. Aby neprišlo ku pochybnostiam, potvrdenie o prevode pridám do komentára.

 

Pevne verím, že spoločne sa nám podarí pomôcť nielen Riškovi, ale aj ostatným deťom.

 

EDIT 4: Dnes 24.2. Riškovi rodičia oznámili, že sa im podarilo vyzbierať peniaze na liek a liečbu. Je to neuveriteľné, každý kto pomohol sa dnes musí tešiť z úžasnej správy. Ale stále ostávajú 3 deti, ktorych život tiež závisí od našej podpory. Zisk z predaja mojich výrobkov, ktoré mám skladom pošlem na podporu ALEXA, AMELIE, ALEXEJA, ak môžete, prispejte mu tiež. Rovnako môžete poslať sms na číslo 877 v tvare DMS SMA. Sms stojí 2 € a peniaze sa rozdelia medzi všetky choré deti rovnakým dielom. 

 

EDIT 3: Dnes 22.2. samé zlé správy, Riškov stav sa zhoršuje a i keď Slovensko vyzbieralo 2 milióny, na liečbu to stále nestačí. Musíme zabrať. Všetky ostávajúce veci u mňa na sklade dávam k dispozícii, celú sumu od vás pošlem okamžite na Riškov účet. 

 

EDIT 2:

Ešte síce nenabehli všetky vaše platby na účet, ja som sa však nevedela dočkať a poslala som peniaze. Snímku obrazovky prikladám.

 

Ďakujem vám za podporu. A ďakujem redakcii za zvýraznenie článku na titulke. Verím, že čo sme spravili malo pozitívny vplyv na Riško účet. 

 

Všetky čiapočky určené na pomoc Riškovi sú už predané. Tí, čo máte záujem pomôcť Riškovi, spravte to prosím na jeho účet, bude vám hneď lepšie na dusi. Hore je link na jeho stránku a musím vám povedať, je skvelé sledovať ako sa ľudia spájajú a pomáhajú. Malý chlapček, čo zjednotil Slovensko v tejto polarizovanej dobe. ❤️

 

Samozrejme, ak máte záujem o niečo s láskou pletené odo mňa, budem rada. Len by som bola nerada, ak by ste nadobudli dojem, že každou  o jednou objednávkou u mňa pomáhate Riškovi Balintovi. 

 

Ešte raz ĎAKUJEM ❤️❤️❤️

 

EDIT 1: Ľudia, ste úžasní, 6 objednávok na 6 čiapok pre RIŠKA za dva dni. ĎAKUJEM ❤️❤️❤️
 

Komentáre

Sestricky Tiež som prispela na transparentný účet. Je dojemné ako ľudia prispievajú, hoci aj malinkými sumami ... ale chcú pomôcť. Verím, že sa to podarí :)

Pripájam sa k pisateľke tohto žurnálu a ponúkam vecičky z môjho obchodíka. Pri kúpe ktorejkoľvek vecičky pôjde utŕžená suma na účet Riška Bálinta.Prevod zdokladujem.

2020-02-15 18:03:134x

Croche Tiez som Riskovi prispela, verim, ze sa peniazky podari vyzbierat ♥️

2020-02-16 09:43:382x

HaliDizajn Jooj, som strasne rada, ze sa to konecnce dostalo aj sem :). Ja som chcela napisat blog o Riskovi a jeho chorobe uz skoro pred dvoma tyzdnami s tym, ze z predaja darujem peniazky na jeho liecbu. Nakoniec som vsak darovala vyrobky do drazby a vydrazli sa za take peniazky, co by som na Sashe nepredala :). Ale stale mi trosku vrtalo v hlave napisat predsa len aj sem, aby sa aj tu na sashe zacala sirit info :). Tak som strasne vdacna a stastna, ze je to tu, ze na Slovensku sa stale najde mnozsvo dobry ch ludi. Ja som skusala pisat aj redakci Sashe, ci by nejakym sposobom Riska nepodporila, ale odpoved som nedostala. Dakujem Ti Kris.tine, ze si sem Riska "priniesla"

2020-02-16 13:03:286x

Kris.tine Prvá čiapočka predaná, už len 5 ks :-)

2020-02-17 15:53:442x

Lucush Ja som malému Riškovi už prispela, ale chcem sa poďakovať za takéto krásne gesto ♥

2020-02-17 19:41:021x

Kris.tine Už len dve ostávajú, ste skvelí ❤️

2020-02-17 22:31:41

S_ako_sperk Inšpirovala som sa Vami Kris.tine aj ja, verím že budem rovnako úspešná ♥

https://www.sashe.sk/S_ako_sperk/journal/pomoc-pre-riska-a-alexa

2020-02-20 02:12:081x

AnitArt áno treba to šíriť stále, treba to dať na sashe na hlavnú stránku, nech sa zapoja všetci predajcovia, ktorý budú chcieť a kupujúci, budú mať doma peknú vec a tým aj prispejú!!!! Odo mňa všetko pôjde na účet týmto 4 deťom a pán boh im už pomáhaj, nech to zvládnu!!!!

2020-02-20 11:51:161x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Merino škriatkovská čiapočka - 11596478_Merino škriatkovská čiapočka by Kris.tine
 3 komentárov
 Páči sa 38 ľudom
13,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »