Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Tomasova

Žurnál+

Ako sa inšpirácia menila na realitu alebo návod na miešanie vlastných farieb z polyméru …

Jana T. » Fotopostupy a Návody / 2015-11-25 08:36:25 /  2 komentáre / 20 lajkov

Dobré ránko prajem,

Ako mnoho spolutvorcov, aj ja si rada dokumentujem svoju tvorbu či už z nostalgických dôvodov, keď spomínam alebo z praktických dôvodov, keď si potrebujem pripomenúť postup alebo proste preto, že veľmi rada fotím :)
Z podobnej fotodokumentácie sa zrodila aj myšlienka na tento žurnál, kde by som vám rada priblížila ako sa inšpirujem pri svojej tvorbe a taktiež vám ponúkla pár návodov na miešanie vlastných farieb z polymérovej hmoty.
Ako prvý sa objavil tento obrázok, na ktorý som náhodou natrafila na pintereste a okamžite som sa zaľúbila do tých sýtych jesenných farieb :) Rozhodla som sa namiešať si rovnaké farby z polyméru. 

A ako také miešanie teda u mňa prebieha?
Najprv si zhromaždím všetky základné farby, ktoré si myslím, že budem potrebovať. V tomto prípade to boli odtiene Indian Red, Gold, Sunflower, Black, Chocolate, Cognac a Translucent z Fima a odtiene Pumpkin, Canary, Igloo, Sea Glass a Latte zo Sculpey soufflé.

Nastavím si strojček na najväčšiu hrúbku (u mňa 2mm) a každú farbu si ním vyvaľkám. Pomocou vykrajovátka v tvare krúžku (vy si môžete zvoliť aké len chcete :) ) vykrajujem z farieb a primiešavaním hľadám správne kombinácie.
Na namiešanie žiadaných farieb boli potrebné následné pomery. Čo myslíte podarili sa :) ? 

Pokiaľ chcete, aby vám vzniklo viac hmoty stačí len zväčšiť množstvá jednotlivých farieb, ale zachovať ich pomery. Ja rada tvorím a miešam stále nové a nové odtiene, ale toto je pre mňa naosvedčenejší spôsob ako namiešať rovnakú farbu, zakaždým keď treba.

Dúfam, že sa vám tieto krásne jesenné farby zapáčili a prajem veľa kreatívnych nápadov pri ich využití, ak sa ich rozhodnete vyskúšať. Ja som sa s nimi napríklad vyhrala takto..

A výsledok môžete nájsť aj v galérii

Nachádzanie nových farebných kombinácií môže byť veľká zábava, sú všade okolo nás.. mne sa naposledy zapáčila aj kombinácia na mojej košeli, tak som sa pohrala aj s ňou :)

Prajem krásny deň a mnoho jedinečných farebných kombinácií vo vašej tvorbe :) !

Janka

Komentáre

Dzika Krásne farby aj výrobky.

2015-11-25 21:10:31

Kreativland Dakujem pekne

2015-11-26 11:06:47

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Midsummer night blues - 6070172_Midsummer night blues by Kreativland
 3 komentárov
 Páči sa 36 ľudom
8 €
 - Midsummer night drops - 6070965_Midsummer night drops by Kreativland
 Páči sa 37 ľudom
16 €
 - Statement necklace - Midsummer night - 6240669_Statement necklace - Midsummer night by Kreativland
 Páči sa 30 ľudom
26 €
 - Forest treasures - 6104230_Forest treasures by Kreativland
 1 komentárov
 Páči sa 30 ľudom
16 €
 - Forest blues - 6104502_Forest blues by Kreativland
 Páči sa 19 ľudom
8 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »