Domov » Žurnál+ » Autor: Katarína Blaško Švecová

Žurnál+

Kampaň BELASÝ MOTÝĽ 2016

Katarína B. » Blogy / 2016-06-10 10:08:00 /  7 komentárov / 41 lajkov

Som hrdou kamoškou o.z. OMD v SR (Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR)! Prečo? Pretože jej členovia sú svetoví a myslím, že by sa o nich mal dozvedieť každý. Že sú tu, sú šikovní, vytrvalí a veľmi inšpiratívni pre okolie.

OMD v SR je jediná špecifická organizácia detí a dospelých so svalovou dystrofiou a iným nervovo svalovým ochorením. Svalová dystrofia je ochorenie svalov celého tela, spôsobuje bezvládnosť, odkázanosť na pomoc druhej osoby a rôzne pomôcky. Ochorenie je nevyliečiteľné a má postupne sa zhoršujúci priebeh, ktorý sa nedá zastaviť. Postihuje deti aj dospelých.

Mám tú česť poznať niektorých členov OMD v SR aj osobne a teda ešte ani raz som ich nevidela naštvaných alebo zamračených a vždy sa s nimi rada stretnem. Práve preto sa veľmi teším, že si aj tento rok vybrali práve moje výrobky do svojej milej kampane Belasý motýľ.

                             
Cieľom kampane je informovať verejnosť o dôsledkoch tohto ochorenia a získavať finančné prostriedky na doplatky za kompenzačné pomôcky pre ľudí, ktorí s týmto ochorením žijú.

10.júna 2016 je ĎEŇ ĽUDÍ SO SVALOVOU DYSTROFIOU, a tak, ak budete mať čas a chuť, šírte povedomie o tomto ochorení, prosím, ďalej.

Pomôcť sa dá rôzne - stačí aj o tom len hovoriť, vzdelávať deti a svoje okolie, že aj takýto kamoši medzi nami sú, že majú skvelé nápady, študujú, pracujú a majú svoje sny tak, ako každý z nás. Často sa stretávajú však s predsudkami a prekážkami a práve s tým by sme im mali pomôcť my :* Veď to, že niekto nemá svalovú dystrofiu nie je jeho zásluhou a naopak to, že niekto toto ochorenie má, nie je jeho vinou...
Ak by ste chceli prispieť finančne, tak v tento deň je verejná zbierka na kompenzačné pomôcky pre členov OMD v SR v rôznych mestách a na rôznych miestach po SR ;)
Je možné prispieť aj zaslaním darcovskej SMS v tvare DMS MOTYL na číslo 877 v sume 2€ alebo ľubovoľnou sumou na účet zbierky SK2211000000002921867476 a to až do 30.11.2016.
Súčasťou kampane sú rôzne sprievodné podujatia, všetko nájdete na stránke BELASYMOTYL.sk, tak poďme spolu rozhýbať krídla belasého motýľa a ak budete vidieť v tento deň info na sociálnych sieťach alebo kdekoľvek na nete, tak zdieľajteeee, lajkujteeee - ani neviete, kto to kedy uvidí a možno pomôže ďalej ;)

                    


Ďakujeeeeem a nezabudnite, ako hovoria OMDečkári: "Vaša pomoc - ich krídla"

         šVecka
                                        

Komentáre

lil_ally Krásna myšlienka, aj výrobky.

2016-06-10 12:42:521x

wishfish Katuska, take krasne veci pre kampan si spravila, ze bude radost ich nosit a sirit dalej myslienku Belaseho motyla :-)

2016-06-10 17:00:501x

ewelyna Vdaka Tebe som prave poslala sms, super ze siris info;)

2016-06-10 21:57:201x

YARN Na toto závažné ochorenie zomrel pred vyše rokom vo veku 24 rokov môj bratranec "z druhého kolena",a mám aj brata s vážnym postihnutí. Je smutné,že aj napriek pokročilej medicíne je tých chorôb akosi stále viac......(

2016-06-10 22:01:321x

Yka Ako ma potešilo keď som zbadala rovno na titulnej stránke Sashe slová Belasý motýľ, že sa to znovu o trošku viac dostane do povedomia ľudí :) Inak sú veru OMD-čkari naozaj vysmiaty ľudia a mimo všetkej finančnej pomoci na pomôcky pre každodenný život ľudí s týmto ochorením robia aj kopu iných vecí, ktoré nielen uľahčia ich život ale i potešia dušu :) (ako detské tábory špeciálne pre takéto choré deti, s čisto programom pre nich, kde i vozičkár si pokojne zahrá "futbal" :) )

2016-06-10 22:40:421x

gallatea Krásne spojenie tvorivosti a snahy pomáhať! :-)

2016-06-14 23:59:481x

Katikaaa Dakujeeem Vam velmi za mile komenty a aj podporu OMD v SR :* @YARN mrzi ma to :( kiez by sa v zivote dali taketo veci zmenit :(

2016-06-20 11:13:05

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Katikaaa
Katikaaa
2643 predaných ks, 1383 hodnotení

Módne doplnky na mieru:
MOTÝLIKY
TRAKY
FOTOPOPRUHY
POPRUHY NA KABELKY
OPASKY
BROŠNE
MAŠLIČKY NA NOŽIČKY

Keďže ide o zákazkové šitie, výrobky skladom nedržíme, ale sú vyrábané na mieru zákazníka až po objednaní a uhradení tovaru!
Ku každému výrobku dostanete odo mňa v balíčku riadny daňový doklad, je možné fakturovať aj na firmu.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »