Domov » Žurnál+ » Autor: Karin Mikulášová

Žurnál+

Tvorivý rozhovor pri kávičke?

Karin M. » Osobné Blogy / 2023-01-28 13:45:20 /  2 komentáre / 8 lajkov

Túto nedeľu organizujeme stretnutie podporovateľov a záujemcov o obrazy z mojej tvorby. Aj keď sa projekt Výstup z obrazu na StartLabe nenaplnil. Pozrite si článok  (žurnál na SASHE) o jeho priebehu.

S autormi projektu – šperkárkou Dittou, riaditeľkou sociálneho podniku Zuzanou a fotografom Jankom sme sa rozhodli zorganizovať stretnutie podporovateľov a sympatizantov tejto myšlienky. Predstaviť autorov a stretnúť sa na kávičke pri mojich obrazoch. V rámci projektu bol prezentovaný iba jeden z obrazov Nočné mesto.


Akciu organizujeme aj pre potrebu osobných stretnutí. Nie tak dávno FB vládli statusy, že keď toto skončí,  stretneme sa na káve, pive, poháriku, grilovačke.... Tak sme chceli dostáť slovu. Pozvali sme galeristov, výtvarníkov, záujemcov o tvorenie,  a o projekt, novinárku z rádia, ktorá odvysielala záznam rozhovoru o projekte.

Pre účastníkov máme darčeky – poetický kalendár od Mareka, čokoládky PREHRYZ SA OBRAZOM od Martiny a zápisník inšpirovaný obrazom Nočné mesto od Anky. Tento koncept sa mi páči a možno vznikne nová edícia zápisníkov a sladkostí s motívmi obrazov. 

Z podujatia pre verejnosť spravíme vysielanie na FB, kde sa ešte raz verejne poďakujeme, keďže sa zbierka nenaplnila a mnohí prispievatelia, (dokopy ich bolo 29), darovali sumy anonymne. Snáď k nim naše poďakovanie doputuje. 

Zaujímavé je, že v tejto kaviarni, kedysi s obchodíkom, sme zabezpečovali vysielanie inšpiratívnych návodov na tvorenie doma. Kaviareň zmenila názov aj majiteľa,  obchodík už nefunguje. Krb a atmosféra veľkého priestoru ostali, stále je to inšpiratívne miesto v centre mesta. 

Dúfam, že sa mi čoskoro podarí dokončiť www stránku, kde sa predstavujem ako lektorka/mentorka/koučka a maliarka obrazov, autorka kníh, (nie beletria), štatutárka občianskeho zduženia realizujúca a podieľajúca sa na rôznych projektoch. Môj vnútorný boj o to,  či sa vôbec a ako zverejňovať. by mohol byť podkladom pre ďalší žurnál. Tiež by bol o tom, ako sa vyrovnať s pocitmi a obavami,  či jeden človek môže robiť toľko rôznych vecí poriadne a ako sa vlastne prezentovať.

Cesta je cieľ a tvorenie je radosť.... a ja som  tvorivo sama sebou.... s množstvom plánov. 

(Ako to definovala jedna mne blízka osôbka: Ty si taká iná a všetky tvoje kamošky sú tiež také "svojrázne". Považujem to dodnes za kompliment a som vďačná za svoje priateľky. 

Tešíme sa na stretnutie, ďalšie tvorenia aj inšpirácie.


KarinkaM
Tvorivá dielňa

Komentáre

agir Teším sa na stretnutie

2023-01-28 14:25:25

Ditta Teším sa na tento deň.

2023-01-28 14:28:23

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
KarinkaM
KarinkaM
24 predaných ks, 7 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

Tvornie je radosť.
Tvorivé sebavyjadrovanie, maľovanie, tvorenie koláží. Práca s textilom a textilnými materiálmi. Vedenie kurzov a workshopov na tému sebapoznávanie a sebaobjavovania tvorením. Maľovanie obrazov - akryl.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte