Domov » Žurnál+ » Autor: Karin Mikulášová

Žurnál+

Stretnutia sú dôležité a inšpiratívne

Karin M. » Pozvánky a Reportáže / 2021-06-29 08:41:52 /  2 komentáre / 4 lajky

V horúcom lete sa školiť na Zemplínskej Šírave?  Prečo nie? Zúčastnili sme sa na školení v rámci projektu GO52 na školení organizovanom Košice - región turizmus.

"Projekt mal pôvodný názov 52 zážitkov v Karpatskom regióne, ktorý sa medzičasom premenoval a prispôsobil jazyku jednotlivých krajín na GO52 Víkendy plné tradícií (GO52 Heritage weekends). Myšlienkou celého projektu je pozrieť sa späť v čase a ukázať, aké remeslá hrali v našom regióne významnú úlohu. Technologický pokrok a veda časom zatienili tradičné remeslá a staroba dobehla tých, ktorí sa im plnohodnotne venovali, či dokonca sa nimi živili. Mladé generácie už mnohé z nich vôbec nepoznajú, a práve to chceme v projekte GO 52 zmeniť."  - viac na stránke projektu: https://org.kosiceregion.com/news/nezahalame-aktivne-pracujeme-aj-na-medzinarodnych-projektoch/

Vytvorila sa na školení veľmi príjemná a inšpiratívna atmosféra i keď zloženie bolo rôznorodé: predajcovia z dvora, cestovné agentúry, vinári,  pestovatelia a chovatelia, tvorivá dielňa, agentúra zastupujúca umelcov, ale aj zamestnanci obcí a referátov kultúry.

Mimo programu sme zažili ochutnávku produktov z dvora a okrem vizitiek sme si vymenili drobné pozornosti.  Ja som dostala krásne obsidiány z vinice a na oplátku som večer pre záujemcov z radov účastníkov prezentovala pieskové tvorenie a umelecký fraktál. Bolo to prajné a prirodzene inšpiratívne. 

Rada by som sa podelila o zmysluplnosť tejto aktivity nielen po informačnej stránke ale aj v oblasti vzniku nových spoluprác a zážitkov.  Konkrétne nás oslvila šarmantá prednášajúca a lektorka Berta S., ktorá nám predstavila svoj projekt Lesný kúpeľ. Dohodli sme si Bertou hneď termín zážitku tak sa veľmi tešíme na VINNÉ a na ochutnávku sirupov a medov zo Sirupárne, ktorej rozvoju sa tiež venuje. 

A na oplátku sme si dohodli prednášky a tvorenie spojené s jej aktivitami u nás v tvorivej dielni v Košiciach.

Pri slnku  zaliatej Šírave sa urodili skvelé nápady....tak hor sa do ich realizácie

Do tvorenia priatelia a nezabúdajte sa aj v tomto lete vzdelávať a tvoriť. 

KarinkaM.

Komentáre

Jaminin Bola som a poznatky a stretnutia sú inšpiratívne do budúcnosti

2021-06-29 10:12:38

KarinkaM Jaminin Súhlasím.

2021-08-06 16:32:47

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
KarinkaM
KarinkaM
6 predaných ks, 5 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Tvornie je radosť.
Tvorivé sebavyjadrovanie, maľovanie, tvorenie koláží. Práca s textilom a textilnými materiálmi. Vedenie kurzov a workshopov na tému sebapoznávanie a sebaobjavovania tvorením.

V termíne od 1.12.2021 do 22.12.2021 boli naplánované Vianočné trhy na ktoré som bola vybraná do domčeka na Hlavnej v Košiciach. Avizovala som, že negarantujem, že veci budú dostupné, keďže ich tam budem predávať.... ZMENA JE ŽIVOT.

Ak máte záujem a chcete nakúpiť v mojom obchodíku, môžete tak urobiť keďže tovar som zbalila a znovu rozbaľujem. ĎAKUJEM Vám za podporu.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »