Domov » Žurnál+ » Autor: Karin Mikulášová

Žurnál+

Staré veci v novom šate, zázraky sa dejú

Karin M. » Osobné Blogy / 2022-08-16 23:02:55 /  2 komentáre / 13 lajkov

Dať nový život starým veciam? Zdieľam zrenovované zachránené kreslo, vďaka priateľke, ktorá mi ho pomohla zachrániť spred kontajnera a šikovným rukám čalúnnika.
Hneď, keď som ho uvidela, som vedela, že sa bude perfektne hodiť do tvorivej dielne. Videla som ho v lepšom svetle....ako reálne bolo. Prišla som k priateľke s iskrami v očiach, s tým že ....je tam také pekné opustené kreslo....pred bytovkou... a tvárila som sa ako pred výkladom hračkárstva.
Priateľka mi ho pomohla odniesť, uskladniť a premiestniť na renováciu. Podotýkam, že v čase záchrany som netušila kde zoženiem čalúnnika. Len som sledovala na FB istého majstra čalúnnika, ktorý zachraňoval kreslá avšak je z Topoľčian. Trochu od ruky z Košíc.
Bola som si však istá, že to proste zvládneme. Nechala som kreslo u priateľky a cestou domov som sa zastavila v malom obchodíku, ktorý je aj chránenou dielňou. Kúpila som si noviny a opýtala som sa majiteľky, či náhodou nepozná seriózneho čalúnnika. Poznala. V adresári ho mala poznačeného ako Joe Carpenter. (Je to logické, okrem iného, učí angličtinu:). Zavolala, vybavila.
Večer som googlila látky vhodné na čalúnenie. Spojili sa vo mne spomienky na dva príbehy. Príbeh o módnom priemysle a časopise (film Diabol nosí Pradu) a príbeh módnej návrhárky, ktorá bola známa perlami, parfumom s číslom a eleganciou. Červená a čierna, rúže, korále, účesy....Mám rada výrazné farby a kontrasty.
Ja som šla v piatok na služobnú cestu a kreslo putovalo do čalúnnickej dielne.
Teda opäť sa mi potvrdilo, že keď sa veci majú udiať tak sa udejú a spoja sa hviezdy, slnko, nebo mesiac a všetko ide ako po masle. Ešte som sa s malou dušičkou telefonicky opýtala koľko to bude stáť a potom som sa ukľudnila, pretože práve služobka - vedenie kurzu, mi priniesol sumu ktorú som potrebovala.
Ešte poznamenám, látka bola v e-shope v akcii. Napriek tomu, jej cena bola vyššia ako cena práce. My tu na východe sme nesmierne pracovití a skromní. Všetko sa to podarilo zorganizovať a zrealizovať do jedného týždňa.
Srdečne Vás pozývam na kávičku do dielne:) ĎAKUJEM priateľke Maruške, Brigite a pánovi Jozefovi.


PS: Ešte si tíško želám nejaký vhodný retro kávový stolík....nechávam to na ten správny čas a miesto. Veď ani tú záchranu kresla som neplánovala.
Krásne dni, nevyhadzujte, pretvárajte.
KarinkaM.

Komentáre

Penazenka-L.W Krásna renovácia, veľmi sa podarila

2022-08-17 08:41:241x

KarinkaM Peňažena-L.W Ďakujem:) robí mi radosť.

2022-09-09 21:17:08

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
KarinkaM
KarinkaM
13 predaných ks, 6 hodnotení

Tvornie je radosť.
Tvorivé sebavyjadrovanie, maľovanie, tvorenie koláží. Práca s textilom a textilnými materiálmi. Vedenie kurzov a workshopov na tému sebapoznávanie a sebaobjavovania tvorením.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »