Domov » Žurnál+ » Autor: Karin Mikulášová

Žurnál+

Reminiscenie a návraty - z vernisáže v Bratislave

Karin M. » Osobné Blogy / 2024-02-11 22:50:18 /  Pridaj komentár / 2 lajky

Otvorenie výstavy KARIN MIKULÁŠOVÁ "REMINISCENCIE A NÁVRATY"  v Kafé Lampy v Bratislave bolo plné zážitkov, tvorivej energie ktorá autorku charakterizuje najviac, ako sama vyjadrila:  “Všetko sa dialo v príjemnom Flow”.

Moje krédo znie: "Tvorenie je radosť! Baví ma tvorivé seba vyjadrovanie, maľovanie, tvorenie koláží. Pracujem s textilom a textilnými materiálmi. Vytváram obrazy v obraze." Výstava ponúka farebnú fantáziu hýrivých farieb. Výstava je návratom z Košíc do Bratislavy, kde som dva roky žila a pracovala po skončení štúdií. Na výstave prezentujem prierez tvorby a nové ilustrácie z pripravovanej detskej knihy.

V závere vrenisáže sme zažili tanečné vystúpenie Daši Toporcerovovej v sprievode flamenkovej gitary — Renáty Gitany, ktoré nás úplne pohltilo. Daša Toporcerova, žila a študovala flamenkový tanec v španielskej Andalúzii. Je žiačkou známych profesorov: Alicie Marquez, Rosy Belmonte. El Orucca, Adely Campallo, Juana Polvilla, Carmen Ledesma, Pabla Egea Campillo, Any Morales.Od roku 2013 pôsobí v slovenskej skupine El Moro, ktorá sa venuje flamenkovej a balkánske téme.

Moje obrazy budú vystavené v KaféLampy do konca marca a aj vy si iich môžete zakúpiť a preniesť tak ich príjemnú energiu k vám domov, či prace.

"Lebo  jej obrazy jednoznačne prinášajú do našich životov radosť."- KaféLampy. 

"A tak nejako hľadám tie správne slová a slová vďaky, a nesiem si so sebou tvoj krásny pohľad, pohľad  kde nie je problmé a všetko plynie samé...A ďakujem, že som mohla byť súčasťou toho príbehu." - Dáša Toporcerová. 

Teším sa na Vás a stretnutie s Vami.

KarinkaM

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
KarinkaM
KarinkaM
24 predaných ks, 9 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

Tvornie je radosť.
Tvorivé sebavyjadrovanie, maľovanie, tvorenie koláží. Práca s textilom a textilnými materiálmi. Vedenie kurzov a workshopov na tému sebapoznávanie a sebaobjavovania tvorením. Maľovanie obrazov - akryl.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »