Domov » Žurnál+ » Autor: Karin Mikulášová

Žurnál+

Moje obrazy vycestovali do Bratislavy - pozvánka na vernisáž

Karin M. » Osobné Blogy / 2024-01-30 06:19:55 /  Pridaj komentár / 7 lajkov

Pozvánka navýstavu: KARIN MIKULÁŠOVÁ "REMINISCENCIE A NÁVRATY"
1.2. – 29.3. 2024 Sála LAMPY - Kafé Lampy, Černyševského 3761/42, 851 01 Bratislava,

Vernisáž k výstave: 7.2. 2024 o 18:00 hod.

Tanečný hosť: Daša Toporcerová patrí k 2.flamenkovej generácii na Slovensku. Žila a študovala flamenkový tanec v španielskej Andalúzii. Je žiačkou známych profesorov: Alicie Marquez, Rosy Belmonte. El Orucca, Adely Campallo, Juana Polvilla, Carmen Ledesma, Pabla Egea Campillo, Any Morales.

Od roku 2013 pôsobí v slovenskej skupine El Moro, ktorá sa venuje flamenkovej a balkánske téme. Dramaturgicky pracovala na samostatných projektoch, ako napr. Bosé nohy v Divadle P.O. Hviezdoslava v Bratislave a taktiež je choreografkou muzikálu Emanuel v spolupráci s Divadlom Agapé v Trnave. Flamencu sa venuje 15 rokov a jej najväčším úspechom je účasť v Balet de Andaluzia v Seville v programe ÁGORA FORMA 2021 a Centro de Creación Coreográfica de Andalucía. A v júli 2023 sa zúčastnila programu v Improbataciones Laboratorio de investigación escenica v Seville. Momentálne pôsobí na Spiši a vyučuje flamencový tanec a hosťuje v rôznych tanečných školách.

Karin Mikulášová
Jej krédo znie: Tvorenie je radosť! Baví ju tvorivé seba vyjadrovanie, maľovanie, tvorenie koláží. Pracuje s textilom a textilnými materiálmi. Vytvára obrazy v obraze. Ponúka farebnú fantáziu hýrivých farieb. Jej výstava je návratom z Košíc do Bratislavy, kde dva roky žila a pracovala po skončení štúdií.
Na výstave prezentuje prierez tvorby a nové ilustrácie z pripravovanej detskej knihy.
„Radosť zo života a tvorby. Autorka vo svojej tvorbe efektívne využíva zmes širokej palety farieb a čiernej lineárnej kresby. Kresba koriguje živelné usporiadanie farebných plôch, vnáša do obrazu náznak harmónie a vytvára zaujímavé vizuálne rozloženie prvkov na plátne. Výtvarný rukopis autorky je ovplyvnený jej skúsenosťou s technikou maľby na hodváb, ale aj jej hľadačstvom, živelnosťou a radosťou zo života.“ Akad. mal. Darina Kopková
Vystavené diela sú predajné.
Vstup voľný!

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
KarinkaM
KarinkaM
24 predaných ks, 9 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

Tvornie je radosť.
Tvorivé sebavyjadrovanie, maľovanie, tvorenie koláží. Práca s textilom a textilnými materiálmi. Vedenie kurzov a workshopov na tému sebapoznávanie a sebaobjavovania tvorením. Maľovanie obrazov - akryl.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »