Domov » Žurnál+ » Autor: Katarína Poliaková

Žurnál+

Moja Handmade Svadba 2 - Nitra v svadobnom

Katarína P. » Tvorba / 2015-10-17 21:06:09 /  6 komentárov / 34 lajkov

 "Čo Boh spojil, človek nerozlučuj!" Vetu, ktorú chcú mnohí počuť, zažiť požehnanie Najvyššieho v mene Pána Ježiša.

Krásny neopakovateľný čas, tá chvíľa je krátka, možno chvíľu -  dve  dlhšia, ale naozaj pre dvoch  neopakovateľná. Takto sme sa vytešovali zo všetkých plánovačiek, chystačiek a toho OKAMIHU v  krásnu prvú sobotu tohtoročného júla v Nitre. Naša Janka a vtedy budúci zaťko Marek si tieto chvíľe naozaj skvelo naplánovali. Okrem toho že obaja končili školy, oni stále  kreslili, vyrezávali, strihali, lepili, maľovali, zháňali materiál - kvety, látky, papiere.... Pritom sa ušlo roboty aj mne, okrem chystania menu a zákuskov, som plietla a šila.  Janka, naša nevesta, si sama navrhla a pripravila takmer všetko. Neveríte?  Tak sa pozerajte:

Všetko naozaj všetko  malo privítať vílu z lesa a jej milého. Farby hrali od bielej cez krémovú až po bledoružovú všade tam, kde sa pohla nevesta a ženích. Jednoduchosť a príjemne jemne prírodné bolo všade.

Začalo to oznámením,  obojstranným, ktoré si Janka s Marekom  sami navrhli a vyrobili, iba si to dali vytlačiť.  Tu je foto z oznámenia aj s pozvánkou k stolovaniu  a s prsteňom.

 

Veniec na hlave si uplietla z konárikov kvitnúcej čerešne, doplnila ho  kvetmi z jablone. Kytica nevesty žiarila bielimi pivonkami, ku ktorým pridala drobné ružové ruže, jemné klinčeky a ešte kôpku ďaľších krásnych akože lúčnych kvetov. A nakoniec mašľa z čipky. Všimnite si, že pravideľnosť a usporiadanosť tejto kytici chýba, a to  preto, že Janka si takú urobiť chcela, strapatú :).....kvety boli proste všade.

 

Výzdoba v kostole bola veľmi jednoduchá, nebolo potrebné toho veľa, lebo kostol bol krásne biely s nádherným hnedým drevom, ktorý akoby stále čakal na požehnanie novomanželov. Tu som spravila veľké vázy na oltár, len z kvetov bez zelene a prilepili sme  jemné mašličky na lavice, podotýkam, že to bol jediný satén vo výzdobe.

Pred nevestou vkráčala do kostola "jej dvojníčka v zmenšenine"....niesla pletený ružový vankúšik s obrúčkami a na hlave mala podobný venček ako nevesta. 

Svadobné stoly  a výzdobu celej svadobnej  miestnosti pod nitrianskam hradom sme vyrábali asi dva dni.

Janka túžila mať nad stolmi rozvešané diamanty....z papiera...ktoré sa nádherne vynímali nad stolmi, boli rôznych tvarov a rôznych veľkostí a nakoniec ich svadobný otec s menežovaním nevesty rozvešal aj rôzných výškach. Mali veľké čaro, lebo boli zavesené na nilonových nitiach a v svetle bodových svetielok sa jemnučko trblietali.

Kytičky kvetov vo vázičkách mojich zaváraninových pohárov si Janka  pripravila v piatkový večer. Boli nádherne rôzne a pritom ich spájala jednoduchosť a lúčnatosť (dobre som sa vyjadrila?). Vázičky len dozdobila čipkou a boli tiež ako svadobná kytica strapaté. Na bielych stoloch sa vynímala okrem kvetov jediná výzdoba - modrá štóla. Tá sa vyrábala veeeeľmi dlho, najprv bol návrh, potom si ho nakreslili na gumolit, Marek to vyrezal a s pomocou farby na textil a valčekom naniesli na plátno krásny vzor. Takto vyrábali štólu niekoľko x večerov. Nakoniec som všetko vystrihla a okraje pozašívala. No pozrite na výsledok.

 

Pozvaní hostia si svoje menovky našli na srdiečkovom info o meníčku, boli rôznej farby ružové, modravé, sivomodré. Krásne sa dali poskladať , lebo  na predlohe boli naznačené zlomy a text. Myslím, že celkový dojem jednotlivých kúskov výzdoby je príjemní a spolu ladí.

Na krásu netreba veľa......:)

...a tak som rada, že ste si pozreli našu prípravu a zažili kúsok predsvadobných príprav s nami...

Novomanželom stále prajeme všetko najlepšie ....

 

foto: Bora Figová, dizajn všetkého a takmer všetka realizácia výzdoby: Janka a Marek Kružliakoví, návrh a spracovanie vankúšika: KačenkaP (ja)

Ak sa ti z tohoto tu niečo páčilo a chceš to alebo niečo podobné mať, napíš.

Ak sa ti páčila výzdoba, ďakujem za všetky lajky, potešia. Tak krásne pozeranie:)

Komentáre

farbi Nádhera! A tie diamanty z papiera, krása :)

2015-10-19 00:40:34

_innacreo_ krásne :)

2015-10-19 08:44:05

otigo obrusy sú super

2015-10-19 10:53:03

mistralka všetko spolu vyzerá úžasne :D cítiť tu obrovskú radosť a lásku , a to nadšenie pre dokonalosť........úžasné :D

2015-10-22 01:23:22

KacenkaPoliakova veľmi pekne ďakujem

2015-10-22 07:13:03

monikamatisova Blahoželám novomanželom, Kačenka a Tebe prajem, nech Ťa svojou láskou a dobrým slovom obdarúvajú každý deň. Vytvorili Ste spolu jedno úžasné rozprávkové "snenie" na ten najkrajší deň v živote Tvojej dcéry. Všetko to spolu ladí a vytvára príjemnú atmosféru. Ďakujem za milý žurnál a držím Vám všetkým palce, Kačenka :-)))

2015-12-03 17:23:351x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »