Domov » Žurnál+ » Autor: Soňa Kallová Kallová

Žurnál+

Slovensko pre začiatočníkov

Soňa Kallová K. » Nové výrobky / 2018-07-15 12:48:22 /  Pridaj komentár / 20 lajkov

Už ste počuli o krajine Slovensko? O tom, akí sú Slováci, čím žijú, aké sú ich zvyky, aké povesti sa na Slovensku tradujú? Tento mesiac uzrie svetlo sveta štvorjazyčná knižka „Slovensko pre začiatočníkov“, ktorá predstavuje Slovensko zahraničným návštevníkom, ale aj našincom inak ako turistickí sprievodcovia.

O Slovensku sa vie vo svete málo. Tí turisti, ktorí sem prídu, sú zo susedných krajín alebo prechádzajú stredoeurópskym regiónom a ak vôbec majú Slovensko v programe, tak potom len niekoľkohodinovú zastávku medzi Viedňou a Budapešťou. Zväčša však nemajú Slovensko v itinerári vôbec. Množstvo Slovákov žijúcich v zahraničí robí vo svojom okolí Slovensku ako turistickej destinácii väčšiu reklamu ako oficiálna štátna propagácia. Ak niekoľko takýchto jednotlivcov propaguje Slovensko tým správnym spôsobom, cudzinci sa zväčša nadchnú a prídu sem. Treba ich sprevádzať a zobrať ich tam, kde to poznáte a nemusí to byť 5-hviezdičkový hotel. Môžu, ale nemusia mať v rukách jednu z množstva publikácií o turistických zaujímavostiach Slovenska. Tieto vyzdvihujú atrakcie, ktoré má turista navštíviť – historické lokality, kúpele, lyžiarske strediská, vínne cesty či rôzne kultúrne podujatia. V takýchto sprievodcoch však turistom chýbajú odpovede na obyčajné otázky o ľuďoch, o tom, ako sa tu žije, čím žijeme, o našich tradíciách a zvykoch, o nedávnej histórii či gastronómii. Odpovede nemusia byť vyčerpávajúce, ani to nemusia byť vedecké analýzy odborníkov. Zvyčajne ich zaujíma iba stručná odpoveď na jednoduchú otázku. A často je práve jednoduchá otázka ťažšia ako najzložitejší matematický vzorec (prečo sa vlastne Československo rozdelilo? A pod).

Preto som ako turistická sprievodkyňa pociťovala potrebu napísať túto knižku. Nejde o štatisticky podložené odpovede na právnicky formulované otázky, je to stručná a subjektívna výpoveď o Slovensku ako krajiny ľudí od slovenskej autorky, ktorá sa roky venuje zahraničným turistom. Knižka prezentuje Slovensko a jej obyvateľov s ich dobrými aj tými tienistými stránkami, pojednáva o našej nedávnej histórii. Vyzdvihuje Slovensko ako neobjavenú turistickú destináciu s veľkým potenciálom, a to predovšetkým pre milovníkov prírody ale aj ako kultúrne zaujímavý produkt historicky sa miešajúcich kultúr na tomto malom území, ktoré sme zdedili.

V mapkách sú uvedené najzaujímavejšie miesta, ktoré stoja za návštevu, nájdete tu aj rady, čo je na Slovensku potrebné zažiť či čo si odniesť ako suvenír. Knižka je bohato ilustrovaná fotografiami, kresbami a rôznymi grafickými motívmi. Vychádza v jazykoch slovenský, anglický, nemecký a španielsky. 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
KAS
KAS
220 predaných ks, 70 hodnotení

Vitajte! Venujem sa tvorbe doplnkov a suvenírov od r.2005. Najprv som objavovala prírodné krásy, neskôr umenie a históriu našej aj iných krajín. Všetky vizuály vychádzajú z týchto pohnútok. WOYKAS-Soňa K.

Ponúkam 4 odberné miesta zdarma (BA, PK, SA, Tatr.Štrba) alebo osobné doručenie za 1,5€ (platí pre BA2, 3+PK a okolie).

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »