Domov » Žurnál+ » Autor: Leoš Dóra

Žurnál+

Trnavská kolekcia

Leoš D. » Tvorba / 2018-08-10 07:00:01 /  2 komentáre / 23 lajkov

Ahojte! Dnes sa k Vám prihovárame s oznámením o novej kolekcii! Pripravili sme si pre Vás na výber z troch rôznych folklórnych ornamentálnych motívov, ktoré spája ich spoločný pôvod vzniku. Všetky totiž vznikli a užívali sa ako výzdoba šatstva a textilu v meste Trnava a jej blízkom okolí. Ornamenty sme nakreslili a následne vytlačili na trio produktov: tričká, tašky a vaky. Tak bez zbytočného zdržovania, poďme si predstaviť Tri trnavské motívy:

V prvom prípade sme navštívili Záhradu tulipánov, jedná sa o maľovaný florálny motív, ktorý upúta predovšetkým svojou sviežou letnou farebnosťou. Sýte tóny červených tulipánov dopĺňajú ďalšie teplé odtiene kvetov. Tento tradičný ľudový ornament sme namaľovali ručne akvarelom, ktorý vďaka svojmu rýchlemu schnutiu zanecháva charakteristickú textúru použitej vody a viditeľnú prácu so štetcom.

V prípade druhom sme si vybrali podobný tulipánový motív a umiestnili sme ho do troch radov v troch rôznych podobách, ktoré súvisia s použitím troch rôznych techník kresby. Rozdiel spočíva v práci s kresliacim nástrojom, ale najmä v samotnom náčiní. V jednom prípade išlo o ceruzku, v inom sme použili pero a nakoniec sme sa pohrali s farebnými fixkami a tak vznikli Tri obdobia kvetu.

V poslednom ornamente sme opäť siahli do škatuľky trnavských kvetov a rastlín, ktoré sme poukladali do tvaru akéhosi rámu, ktorý obopína kresbu významnej sakrálnej stavby Slovenska, postavenú v gotickom slohu - Dóm sv. Mikuláša. Isté prvky ornamentu sme vyplnili pomocou pasteliek pre farebné oživenie. Týmto motívom sme chceli vzdať hold slovenskému Rímu a potešiť ním každého hrdého Trnaváka, ktorý ho bude s radosťou nosiť.

Na záver malé prekvapenie! Po potulkách V záhradke tulipánov sme brodiac sa medzi kvetmi natrafili na úplne nový bavlnený batôžtek. Ihneď nás očaril, a tak sme ho bez váhania zaradili do ponuky. Veľmi sa mu tešíme, avšak jeho množstvo je obmedzené, preto sa mu ušlo iba zo záhrady tulipánov a tu tiež v limitovanej edícii ;)

Slnečný august (s občasným chladným vánkom) praje Kachna :)

Komentáre

kamienky Jeziis! Krasne, Trnava moja milovana! A ten batoztek so starym kostolom je nadherny :-)

2018-08-10 09:26:22

oliva99 aj moje rodné mesto je Trnava - nedám na ňu dopustiť - moja srdcovka - batôžtek je úúúžasný - super nápad♥

2018-08-10 09:37:13

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
KACHNAhandmade
KACHNAhandmade
166 predaných ks, 26 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Pod značkou KACHNA sa skrýva mladý tím, ktorý ti prináša tričká a batohy s ručne kreslenými motívmi, či ručne dekorované výrobky z dreva.

Všetky naše motívy vieme vytlačiť na všetky naše produkty - tričká, vaky, tašky apod... V prípade, že sa Vám páči náš motív, ktorý však nemáme v ponuke na výrobku, ktorý by ste si priali, kontaktujte nás správou a radi Vám vyhovieme :)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Bavlnený vak V záhrade tulipánov - 9769739_Bavlnený vak V záhrade tulipánov by KACHNAhandmade
 Páči sa 14 ľudom
18,- €
 - Bavlnená taška Tri obdobia kvetu - 9736112_Bavlnená taška Tri obdobia kvetu by KACHNAhandmade
 Páči sa 17 ľudom
12,- €
 - Pánske tričko Trnavák - 9769460_Pánske tričko Trnavák by KACHNAhandmade
 Páči sa 5 ľudom
15,- €
 - Batoh V záhrade tulipánov - 9769574_Batoh V záhrade tulipánov by KACHNAhandmade
 1 komentárov
 Páči sa 45 ľudom
19,- €
 - Dámske tričko V záhrade tulipánov - 9769643_Dámske tričko V záhrade tulipánov by KACHNAhandmade
 Páči sa 30 ľudom
15,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »