Domov » Žurnál+ » Autor: Júlia Baranišinová

Žurnál+

Hodvábne rúško - antibakterálne a vhodné pre alergikov

Júlia B. » Nové výrobky / 2020-05-04 21:36:12 /  Pridaj komentár / 3 lajky

Máte problémy s pleťou z dlhého nosenia rúšok, nemôžete dobre dýchať a je Vám v bavlnenom rúšku horúco? Alebo len hľadáte vhodné ruško na leto, ktoré bude navyše elegantné? Potom je pravý hodváb ako stvorený pre Vás.

Pravý hodváb je prírodný materiál, ktorý je k pleti oveľa príjemnejší a šetrnejší ako bavlna. Nosením hodvábneho rúška máte pocit, že na tvári nič nenosíte. Vďačiť za to môžeme húseniciam priadky morušovej, ktoré sa pažravo napchávajú morušovým lístím a vytvárajú zámotok - kokónu (kuklu) z hodvábnych vlákien. Ďalej už nastupuje práca človeka. Vedeli ste, že na získanie kilogramu surového hodvábu je potrebné odvinúť vlákno až z 30-tich tisícok kokónov? Takže už vieme, prečo je prírodný hodváb taký drahý.

Prečo rúško z pravého hodvábu?

Je antibakteriálny: Baktérie sa na jeho povrchu neuchytia.

Je pevný: Hodváb je taký pevný ako oceľové vlákno rovnakého priemeru.

Je lesklý: Hodváb má elegantný perleťový lesk. Vďačí za to fibroínu, ktorý je tvorený viacerými vrstvami a má hranolovitú štruktúru, takže láme svetelné lúče.

Je jemný, nedráždi pokožku: Aminokyseliny, ktoré tvoria hodváb, dobre pôsobia na pokožku. Hodváb údajne chráni pred rôznymi kožnými ochoreniami. Nevyvoláva alergie, naopak, je odporúčaný hlavne alergikom a ekzematikom. Niektoré kozmetické výrobky sú vyrobené z prášku z hodvábu.

Pohlcuje vlhkosť: Častý problém bavlnených a jednorazových rúšok. Aminokyseliny a dutinky v hodvábnom vlákne pohlcujú a prepúšťajú značné množstvo potu, takže človek má aj napriek horúčave príjemný pocit chladu a sucha.

Je odolný voči horúčave: Hodváb ľahko nezhorí a pri horení sa z neho neuvoľňujú jedovaté plyny.

Chráni: Hodváb pohlcuje ultrafialové lúče, a tak chráni pokožku.

Vhodný do každého počasia: Má termoregulačné vlastnosti, v lete chladí, v zime hreje.

Bez statickej elektriny: Keďže hodváb obsahuje kladné i záporné ióny a pohlcuje vlhkosť, statická elektrina sa v ňom nevytvorí tak ľahko ako v niektorých iných látkach.

Je nenáročný na údržbu: Rýchlo vyschne, no musíte vedieť, čo nemá rád.
 

Starostlivosť o hodváb:

Pravý hodváb nemá rád práčku, ani sušičku. Je to prírodné vlákno. Potrpí si na ručné pranie v mydlovej vode, príp. v prášku, ktorý je šetrný k textíliám. Žmýkanie nie je potrebné, keďže vlákno rýchlo schne a ničí ho. Tým odpadá aj starosť od sušičky. Prospieva mu voľné schnutie vo vodorovnej polohe, najlepšie na savej tkanine/uteráku, ktorý vodu doslova odsaje. Žehlenie je z rubovej strany na miernom stupni. Nekamaráti sa s chemickými dezinfekčnými prostriedkami. Má radšej obyčajné prepláchnutie v roztoku vody a octu.

Rúško z pravého hodvábu si môžete kúpiť v mojom obchodíku. 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

JulkisART
JulkisART
459 predaných ks, 94 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

...šijem si svoj sen...
************************************
tradične i netradične s dávkou originality, ale hlavne s láskou

Ak máte iné požiadavky alebo otázky, poštu mi napíšete kliknutím na políčko vpravo hore KONTAKTOVAŤ PREDAJCU.

RÚŠKA - SKLADOM v čase epidémie posielam v obálke doporučene 1. triedou, aby ste nemuseli chodiť na poštu - podľa počtu objednávok - cca 2-3x týždenne. Platbou kartou odoslanie len urýchlite. Ak je tovar NA OBJEDNÁVKU, čas mojej výroby začína až po pripísaní platby na účet. Čas potrebný na jeho výrobu Vám garantujem, že sa nepredĺži. Na pripísanie platby na účet čakám max. 7 dní od potvrdenia objednávky. Po tomto čase objednávku stornujem.

Tovar odosielam doporučene Slovenskou poštou ako list/balík na Vašu adresu. Detské podložky posielam s poistením buď ako balík na adresu (dodanie do 2. dní), alebo kuriérom (dodanie nasledujúci deň) - výber je len na Vás a nikdy nie pred víkendom. Osobný odber (zadarmo) je v Prešove.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »