Domov » Žurnál+ » Autor: Júlia Trembecká

Žurnál+

Zverokruh

Júlia T. » Nové výrobky / 2018-10-23 01:38:50 /  Pridaj komentár / 7 lajkov

Každá bytosť je svojim spôsobom jedinečná. Má svoje charakteristické črty, ktoré je niekedy ťažšie usmerniť. Z Vášho okolia má každý v sebe niečo špecifické, čím vyniká a ako na Vás pôsobí.

Niekedy sa tieto ľudské povahy odôvodňujú dvanástimi zvieracími súhvezdiami - jedným slovom to môžme nazvať ZVEROKRUH, ktorého história siaha až do roku 1000 pr. n. l., a ktorý vznikol v južnej časti Mezopotámie - vtedy Babylon.
Zverokruh, alebo zvieratník je vlastne 12 období (znamení) počas jedného roku, kedy sa hviezdy a planéty točia v celej slnečnej sústave okolo slnka.
 


 

Podelila som si ilustrácie svojho ženského zverokruhu podľa živlov, ktoré sú pre každé znamenie akousi "esenciou", ktorá určuje ich podstatu a temperament.

Živel ohňa a jeho tri znamenia - Baran, Lev a Strelec:
 


Živel vzduchu a jeho tri znamenia - Vodnár, Blíženci a Váhy:Živel zeme a jeho tri znamenia - Kozorožec, Býk a Panna:

Živel vody a jeho tri znamenia - Škorpión, Ryby a Rak:

Tento žurnál mi počas písania trochu pripomenul niekdajšie lámanie si hlavy nad školskými projektami, kde ste museli písať veľa faktov a pohľadať si vhodné zdroje. Netajím sa tým, že som si sama chcela objasniť niektoré črty v oblasti astrológie a zverokruhu, a počas kreslenia a pred písaním tohto žurnálu mi čo-to pošepkala wikipédia.

Čo sa týka môjho pohľadu na túto tému, nedôverujem akýmkoľvek publikovaným horoskopom kdekoľvek po sieti, či v tlačových médiách. Jedného krásneho dňa som si zvečnila na ruke vetu, ktorá je pre mňa hlavnou pravdou v živote: "Všetko je v tvojich rukách." A tak sa štítim akýchkoľvek predpovedí. Wikipédia mi však nepovedala, ako presne vznikajú dostupné horoskopy, ale asi to bude redakcia, ktorá niečo rýchlo zbúcha pri káve alebo nanajvýš zavolá spolupracovníčke veštici, nech sa pozrie na karty a zaplatí jej (lebo veď o čom sú dnes propagované veštice, keď v celom svete vládne biznis a nič nieje len tak grátis.) Možno mi budete vedieť povedať vy.

Potom tu pre mňa existujú ženy, ktoré volám "baby jagy" - volám ich tak od jednej Baričákovej prednášky v Prievidzi, kedy ich sám tak nazýval. Zapáčil sa mi tento prívlastok. Podľa mňa sú tieto ženy ponorené do ľudských problémov a konštalácií nebeských teliesok tam hore o niečo hlbšie. Vnímajú to skôr duchovne, a vedia Vám povedať viac vďaka tomu, že tomu jednoducho chápu. Lebo prežili v tomto, alebo inom živote niečo, vďaka čomu chceli tomu všetkému pochopiť. Pochopili a posúvajú pochopenie ďalej pre tých, ktorí chcú vedieť. A tí zas vedia, že sa to nedočítajú v magazíne pre ženy v sekcií "Horoskop na január". Lebo v čom inom spočívajú ľudské problémy, ak nie v ich pochopení a odstraňovaní? Nemôžme niečo v živote zmeniť, ak sme nepochopili, čo je ich príčinou. A tak ideme za babou jagou.

Predkladané ilustrácie týchto mojich farebných žienok hrajú všelijakými farbami. Jedna blízka osôbka sa ma pýtala, prečo som ju - škorpióna - nenamaľovala takú farebnú, ako napríklad leva, veď vraj je bláznivá a v mojom podaní je škorpión taký temnejší. Na túto, alebo podobné otázky by som zodpovedala asi tak, že vlastne neviem. Vidím v predstavách ohnivé znamenie leva, a farbičky za mňa kreslia žiarivo a pestro. Potom idem maľovať škorpióna a vybaví sa mi záhadne, vášnivo, temne, zemito, étericky. 
 
A prečo iba ženy?
Vraj muži narodení v období panny sú zaujímaví, a vraj by pekne taký muž vyzeral v mojom podaní.
Keďže v prvom rade pre mňa kreslenie predstavuje pocit, že ma v daný moment napĺňa, nebudem kresliť mužov, keď ma nenapĺňa kresliť niečo, čo kresliť neviem. Už som mužov skúšala kresliť mnohokrát, ale jednoducho ženy majú krivky, a ja ľúbim kresliť krivky a tvary, oblé tvary zakončené "štíhlo", a takých kriviek muži veľmi nemajú :D
A potom asi aj z toho dôvodu, že som sama žena, a preto k tejto časti populácie pociťujem väčšiu dávku empatie. 


 

 

 


 

Všetky tieto žienky nájdete v mojej galérií, a pokiaľ ste sa v niektorej z nich našli, o svoj pocit sa podeľte. Budem za to veľmi rada.
 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

JuliettaArt
JuliettaArt
89 predaných ks, 43 hodnotení

Venujem sa výrobe záložiek do kníh, dekorovaniu keramiky, príležitostne šperkom, ilustrovaniu a maľbe, som antikvariátnička a väčšinu času trávim s knihami. V galérií si nájdu to svoje možno kniholúbiči, kvietkoľúbiči alebo iné krásne bytosti.

Ak sa Vám pri nákupe väčšieho množstva vecičiek naráta vysoké poštovné, vieme sa dohodnúť na optimálnej sume a poštovné znížiť.

Vecičky posielam starostlivo zabalené, aby docestovali bezpečne :)
Prijímam objednávky na zákazku, pri všetkých mojich výrobkoch sa vieme dohodnúť na motíve, farbách a rozmeroch.
Všetky výtvory keramického materiálu posielam s označením KREHKÉ.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Aries - Baran - 10012287_Aries - Baran by JuliettaArt
 Páči sa 7 ľudom
15,- €
 - Aquarius - Vodnár - 10012297_Aquarius - Vodnár by JuliettaArt
 Páči sa 4 ľudom
15,- €
 - Libra - Váhy - 10012299_Libra - Váhy by JuliettaArt
 Páči sa 7 ľudom
15,- €
 - Taurus - Býk - 10012323_Taurus - Býk by JuliettaArt
 Páči sa 4 ľudom
15,- €
 - Scorpio - Škorpión - 10012332_Scorpio - Škorpión by JuliettaArt
 Páči sa 11 ľudom
15,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »