Domov » Žurnál+ » Autor: Júlia Trembecká

Žurnál+

Tisíce zhmotnených príbehov

Júlia T. » Blogy / 2018-03-19 13:00:01 /  3 komentáre / 27 lajkov

Krásny deň všetkým kreatívnym dušičkám.

Isto iste si málokto pamätá moju tvorivú dušu pôsobiacu tu na sashe pod menom "Trembulienka". K vytvoreniu nového profilu ma viedlo množstvo dôvodov. Hlavný bod bolo presvedčenie, že jednoducho Trembulienkou už nechcem byť. Sashe som si založila asi v mojich 16-tich rokoch života a už mám, prepánabeka, 25. Letí ten čas. Ták veru.

Čas od času inklinujem k veľkému množstvu nových techník a kreatívnych prác. Pravdupovediac nemám na to vôbec čas - typický problém. A potom to tak vyzerá. Napríklad nedávno som si objednala asi 7 knižných publikácií o korálkoch a technike, pod ktorou tvoria mnohé megašikovné žienky - soutache. Napílila som si polienka, kúpila olejovky - že budem maľovať. Plné police materiálov, ktoré iba odkladám, odkladám a hovorím si - raz z toho niečo bude. Ktovie, kedy sa k tomu dostanem.

Minulý rok však začal tak zvláštne. Intuitívne alebo spontánne, alebo už ani neviem ako to mám nazvať, som sa upísala podnikateľskej činnosti a cez všetky moje čudné zamestnania som sa dostala k vlastnému antikvariátu, o čom sa mi veru nikdy ani nesnívalo.

A keďže za rok ponárajúc sa v literatúre, za taký rok sa niečo v človeku predsa musí zmeniť, moja tvorba sa postupne prirodzene prispôsobovala tomu, čo robím. Veľmi som sa zamilovala do papiera a všetkého, čoho základ papier tvorí.

Škatuľky, prianíčka, pohľadnice, diáre, žurnály, pečiatky - a všetky tie veci, ktorými môžem sebe, okoliu a ľuďom vyčarovať radosť.

Možno si ich doslova podmaniť. Netvrdím, že sa o to nesnažím. Individuálne sa dá pristupovať ku každému. Prečítate si meno, vidíte, o aké knihy prejavil záujem. Vesmír, história, matematika, rozprávky, ľúbostná próza? Podľa toho sa dá prispôsobiť celý balíček, ktorý potom knihomoľ otvorí, a tak vzniká energia. A tá sa točí, ako na kolotoči opäť ďalej, prípadne naspäť ku mne vo všelijakých podobách.

Ku svojmu novému SAShE budem po skúsenostiach pristupovať rozhodne zodpovednejšie. Mladá baba nevedela ani poriadne zabaliť skicu, poštou sa dokrčila, znehodnotila. Mladá baba išla na poštu poslať balík, keď si spomenula. A sto rokov balík putoval. A potom prišli nepekné hodnotenia, samozrejme. To je jeden z ďalších dôvodov, prečo Trembulienkou už nechcem byť. Už nie tou mladou babou jagou nezodpovednou.

Celý rok som tvorila pre ľudí a pre seba. Je čas opäť tvoriť pre SAShE. Dať tých tisíc zhmotnených príbehov (tak ja knihy volám) na plátno, na papier... Podstatné bude vždy hlavne "tvoriť, stále tvoriť".

Na živote je najkrajšia práve tá bezhraničnosť. Hranice si vytvárame sami. A tak sa možno raz dostanem aj k oleju a dreveným polienkam a k soutache a ostatným tvorivým činnostiam. 

Prajem veľa tvorivej energie.


Komentáre

LarioN krásne fotografie s krásnymi maľbami, plnohodnotný a zmysluplný text. proste krása, len tak ďalej - do víšin :-)

2018-03-15 19:58:311x

ivyn Páči sa mi táto premena :) Prajem veľa úspechov a tak trošku aj vytrvalosť v tom, čo vás zaujalo...

2018-03-19 19:21:491x

ArtJany Nikdy sa nevzdať, neodkladať a veriť si, to je ta správna cesta. Krásne obrázky.

2018-03-20 08:50:191x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

JuliettaArt
JuliettaArt
92 predaných ks, 45 hodnotení

Venujem sa výrobe záložiek do kníh, dekorovaniu keramiky, príležitostne šperkom, ilustrovaniu a maľbe, som antikvariátnička a väčšinu času trávim s knihami. V galérií si nájdu to svoje možno kniholúbiči, kvietkoľúbiči alebo iné krásne bytosti.

Ak sa Vám pri nákupe väčšieho množstva vecičiek naráta vysoké poštovné, vieme sa dohodnúť na optimálnej sume a poštovné znížiť.

Vecičky posielam starostlivo zabalené, aby docestovali bezpečne :)
Prijímam objednávky na zákazku, pri všetkých mojich výrobkoch sa vieme dohodnúť na motíve, farbách a rozmeroch.
Všetky výtvory keramického materiálu posielam s označením KREHKÉ.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Víla svetla - 8689349_Víla svetla by JuliettaArt
 Páči sa 3 ľudom
18,- €
 - Mágia ženy - rezervované - 8689412_Mágia ženy - rezervované by JuliettaArt
 Páči sa 8 ľudom
22,- €
 - Zimný spánok líščí - 8952189_Zimný spánok líščí by JuliettaArt
 Páči sa 10 ľudom
20,- €
 - Víla svetla - 8957190_Víla svetla by JuliettaArt
 Páči sa 9 ľudom
24,- €
 - Záložka - Blízko k vesmíru  - 9214104_Záložka - Blízko k vesmíru by JuliettaArt
 Páči sa 11 ľudom
2,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »