Domov » Žurnál+ » Autor: Silvia Streďanská

Žurnál+

Od Tatier k Dunaju bylinky voňajú....

Silvia S. » Tvorba / 2017-08-20 06:55:01 /  4 komentáre / 24 lajkov

… a rozvoniavajú aj v laboratóriu prírodnej kozmetiky JudaJakoba, v ktorom to posledné mesiace naozaj vrelo: intenzívne štúdie, zapálené diskusie, úspešné i neúspešné pokusy, a to všetko s jediným cieľom: vylepšiť staré a vytvoriť nové. Jednoducho novôt je viacero a budeme Vám ich ponúkať postupne, aby sa každej dostalo potrebnej pozornosti.

Ako inak, začneme srdcom našej kozmetiky, našou láskou, pýchou, neustálou výzvou …. olejovými macerátmi.

V našej výrobni pripravujeme niekoľko desiatok týchto cenných extraktov a už dávnejšie sme niektoré z nich zaradili do ponuky ako samostatné produkty. Skalné jadro našej olejotéky budú i nadalej tvoriť obľúbené “klasiky” ako levanduľa, kostihoj, slamiha, nechtík, mrkva, či materina dúška. A keďže fascinujúci svet byliniek je pre nás miestom nevyčerpateľnej inšpirácie, objavov i odpovedí, rozhodli sme sa obohatiť našu ponuku o pár nových blahodárnych bylinných olejov:

REBRÍČEK -  macerát rebríčka obyčajného v olivovom oleji (tu)

 

NEVÄDZA - macerát kvetov nevädze poľnej v olivovom oleji (tu)
KÁVA - macerát pražených kávových zŕn v olivovom oleji (tu)

 

PRASLIČKA - macerát prasličky roľnej v olivovom oleji (tu)

 

POMARANČOVÝ KVET  - macerát kvetov pomarančovníka v olivovm oleji (tu)


 

TYMIÁN - macerát tymiánu v olivovm oleji (tu)

Pri výbere olejčeka je dobré riadiť sa jeho účinkami a tým, na čo ho chceme použiť: či už ako náhradu krému, či na ošetrovanie iba niektorej zóny. V každom prípade, na rozdiel od esenciálnych olejov, olejové maceráty môžeme aplikovať priamo na pleť.

Kreatívnejšie duše môžu popustiť uzdu svojej fantázii a pripraviť si vlastný, napr. masážny, upokojujúci, či iný olej, ktorému prídavkom olejového macerátu dodajú nový rozmer.

Malá inšpirácia na hydratačno-výživný olej:

- 70 ml nosného oleja: (napr. veľmi suchá pleť - ľanový, suchá - avokádový, normálna - mandľový, mastná - jojobový olej)

- 10 ml ryžového oleja

- 10 ml vanilkového macerátu

- 10 ml levanduľového macerátu

- pár kvapiek vitamínu E

- pár kvapiek esenciálneho oleja neroli alebo geránia (môžeme vynechať, kedže maceráty majú vlastnú, silnú arómu)

A úplne na záver: menej je niekedy viac, čiže maceráty radím neprekombinovať. (Koho zaujíma, môže si (tu) prečítať názor odborníčky - profesorky jednej nemenovanej talianskej Farmaceutickej fakulty.


Takže, dámy a páni, spoločne rozmaznávajme Vašu pleť!

Silvia

Komentáre

Skyrra Silvinka, všetky Vaše novoty vyzerajú super a určite musia úžasne voňať! Nechám sa zlákať :)). Robíš bezkonkurenčne najlepšiu prírodnú ručne robenú kozmetiku na Slovensku.

2017-08-20 12:37:42

Kamko.Kamka Okrem toho, že kozmetika od Juda Jakoba je bezpochyby kvalitná, páči sa mi aj snaha robiť ju naozaj prírodnú. Je určite ľahšie poľaviť a pridávať - povolené konzervačné látky- a podobne... Ale načo je nám kozmetika, ktorá vyzerá a vonia ako z drogérie? Keď hľadám prírodné, chcem aby to bolo naozaj také. Želám veľa úspechov a radosti z práce :)

2017-08-20 19:01:45

JudaJakoba Dakujem krásne za milé slová :)

2017-08-20 20:27:08

MirianaOli Oceňujem prírodnú kozmetiku:)

2017-08-22 11:14:34

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »