Domov » Žurnál+ » Autor: Julia Florková

Žurnál+

Jednoducho Ju-Ju

Julia F. » Tvorba / 2019-04-15 13:35:51 /  2 komentáre / 13 lajkov

Ahojte!

Na Sashe som už nejaký ten rôčik ale až teraz som si uvedomila, že som sa Vám tu vlastne ešte vôbec nepredstavila. Kto som? Čo robím? Čo tvorím? A od kedy tvorím? 

Takže pekne postupne. Toto som ja! :D

Volám sa Júlia, ale kamaráti ma volajú Juju alebo Ďžou. Študujem fyziológiu rastlín a dúfam, že jedného dňa zo mňa vyrastie "niečo ako vedec" ;) No a keď je toho na mňa v škole priveľa a potrebujem sa trochu odreagovať tak tvorím. Vyrábam rôzne vecičky, ale najmä šperky. No dobre, možno skôr bižutériu ale ja jednoducho nemám srdce nazvať kúsky, ktoré som vyrábala hodiny a s láskou obyčanou bižu. Moja tvorba je značne pestrá a tvorím z rôznych materiálov od šujtásu cez Swarovski až po Shibori hodvábne stuhy. Kreativita je niečo, čoho si v škole študent vedy veľmi neužije (aj keď sa to dá!), takže môj kreatívny kútik je pre mňa útočiskom a záchranou. Chcela som sem pridaj aj fotku ako to tam vyzerá, ale keďže tam práve prevláda môh organizovaný tvorivý chaos, radšej nie :D. Možno nabudúce. 

Ďalšia často kladená otázka mojich známich je: "Kedy si s tým začala?" 

Pravdou je, že si na to ani presne nespomínam. Už ako malá som si rada navliekala koráliky, rada som sa u babky učila háčkovať, štrikovať a trochu aj vyšívať a vždy som mala dobrú predstavivosť. Nuž niekedy počas môjho štúdia na strednej škole som si kúpila pár balíčkov korálok, niekoľko metrov šujtásu a pomaličky som začala niečo vyrábať. Na svoje prvé náušnice som bola obzvlášť hrdá, hoci to nebola žiadna sláva. A priznám sa, že ich doteraz mám niekde odložené "šuflíčku" takže ak by mal niekto záujem sú dostupné hahahaha ;) 

              

                                        Toto sú ony! Moje prvé náušnice aj s príveskom :) 

Postupne som sa v technike zlepšovala a skúšala som rôzne nové veci. Okrem šujtásu som šila z kvetinky z rôznych textílí, brošne, náramky aj náušnice či sponky. Keď sa na to pozerám spätne, skúšala som kadečo a hľadala som samú seba. 

              Keď sa mi to zunovalo začala som háčkovať náhrdelníky a tvoriť čisto len z korálok. Pár výrobkov mi ešte ostalo a tie sú teraz vo výpredaji :) 

 Potom som sa opäť vrátila k šujtásu a tak ďalej, a tak ďalej. Netrvalo dlho a prišla som so svojimi vlastnými vzormi a vymyslela som si originálne postupy tvorby, najmä obšívanie voskovaných perličiek a kabošonov. 

Dnes trochu ľutujem, že som v začiatkoch netvorila viac, pretože čím ďalej tým mám na tvorenie menej času. Popri písaní diplomovky a popri mojej práci a domácnosti na tvorbu akosi neostáva čas. 

Teraz sa venujem výrobe prevažne Swarovski náušníc ale na môj milovaný šujtás som nezanevrela. Občas si nájdem trochu dlhšiu chvíľku a vyrobím niečo aj zo Shibori stuhy. A občas si nájdem chvíľku aj na nato aby som sa s Vami podelila a tieto veci pri písali žurnálov. Takto vyzerá moja súčasná tvorba :) 

              

Najnovšie spod mojich rúk vzišla jarná kolekcia Primavera, v ktorej nájdete aj takéto rozkošné mini zapichovačky. 

Nevenujem sa len výrobe šperkov ale aj rôznych dekorácií a bláznovstiev. Áno bláznovstiev, pretože vecičky ktoré si vyrábam sú často len hlúposti pre moju radosť a moje šialené narodeninové oslavy. Ale o tom Vám radšej poviem v ďalšom článku, ktorý mám v pláne napísať, keď sa budem chcieť vyhnúť písaniu diplomovky ;) 

Majte krásny deň, 

Júlia! 

Komentáre

SkusimTo nádherné kúsky...:D

2019-04-15 19:26:03

Ju-ju Ďakujem ;)

2019-04-17 20:42:08

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - VÝPREDAJ! Náhrdelník - 10641979_VÝPREDAJ! Náhrdelník by Ju-ju
 2 komentárov
 Páči sa 11 ľudom
11,- €
 - Prívesok Swarovski Flower (Priehľadná) - 9637710_Prívesok Swarovski Flower (Priehľadná) by Ju-ju
 Páči sa 9 ľudom
9,20 €
 - Swarovski náhrdelník - Christmas Apple - 10219632_Swarovski náhrdelník - Christmas Apple by Ju-ju
 Páči sa 4 ľudom
15,- €
 - Mini Zapichovačky Primavera (Ag925) - 10648758_Mini Zapichovačky Primavera (Ag925) by Ju-ju
 2 komentárov
 Páči sa 8 ľudom
18,20 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »