Domov » Žurnál+ » Autor: Jarka Imlingová

Žurnál+

Vintage stolovanie

Jarka I. » Tvorba / 2018-02-14 13:01:08 /  Pridaj komentár / 10 lajkov

Strašne rada vymýšľam. Rôzne drobnosti, doplnky, veci, ktorými si môžem spríjemniť bývanie a vytvoriť domov pre mňa charakteristický. Raz mi moja sestra povedala, že mi nevie vybrať darček na narodeniny, pretože ja mám taký osobitý svojský štýl. V podstate mala pravdu. Mám svojský štýl – nemám v obľube veci „kúpenské“, ktoré sú v obchodoch naukladané v regáloch na destiatky. Najradšej si doplnky a dekorácie vyrábam sama, podľa svojho vkusu a nápadu. Aj keď samozrejme rešpektujem, že nie každý tomu musí prísť na chuť. Ale ja to mám tak rada a domov si zariaďujem nie pre návštevy, ale aby som sa ja cítila doma dobre a príjemne. A tak vlastne vzniklo aj toto moje prestieranie do kuchyne.

Chcela som niečo nezvyčajné, iné a tak som si vyrobila tieto drevenočierne podložky z preglejky s nápisom. Samozrejme, neostalo len pri týchto a tak podobné sady podložiek z mojej dielne už majú svoje miesto v mnohých vašich domácnostiach. Vyrábala som ich vo viacerých odtieňoch, napríklad orech.

Častokrát aj s domčekmi ku nim ladiacimi.

Prestieranie – alebo podložky, kto ako si to nazve – je z preglejky hrubej 6 mm, morené ekolazúrou, nápisy sú maľované akrylovou farbou. Podložky sú zalakované tromi vrstvami pamlaku pre ľahšiu údržbu. Ak sa vám aj stane malá nehoda, ľahko ich utriete vlhkou hubkou a obrus máte zachránený. 

Ľudia sme rôzni. Niekomu stačí, keď má plný tanier dobrého jedla a nepotrpí si na stolovacie maniere, iný zasa je aj očami a okrem toho, že jedlo chutí, chce mať z neho aj estetický zážitok. Rozhodne patrím k tej druhej skupine a snažím sa aj zo stolovania urobiť niečo príjemné a nielen žalúdku, ale aj oku lahodiace.

Ako ste na tom vy?

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Jasmin
Jasmin
925 predaných ks, 420 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

Vítam Vás v mojom svete bábik, anjelok a rôznych iných šitých postavičiek a dekorácií. Moje bábiky sú pre mňa hobby, práca, relax a kúsok pohody na každý deň. Verím, že rovnakú radosť urobia aj Vám a Vašim blízkym.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »