Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Kováčiková

Žurnál+

Kolekcia ľanového vyšívaného oblečenia Linen Doe

Jana K. » Nové výrobky / 2021-11-20 16:04:01 /  2 komentáre / 11 lajkov

Ahojte, dnes by sme Vám radi predstavili našu novú kolekciu Linen Doe. Od šiacich strojov sme totiž na chvíľu odbehli k ručnému vyšívaniu a rozhodli sme sa o to s Vami podeliť.

 

Ako a prečo vlastne vznikol názov Linen Doe? Ide o slovnú hračku slov ľan a laň ktorú sme skombinovali a preložili do angličtiny. Tento názov sa nám zapáčil a povedali sme si, že sedí ako uliaty. Výšivky sú totiž s prírodnými motívmi a tak je slovo doe celkom výstižné.

 

 

Ak poznáte naše Zero waste vrecúška, možno viete, že ich šijeme len z odpadových a zvyškových látok. Skrátka z vecí z druhej ruky, o ktoré už nemal niekto iný záujem. Keďže sa snažíme vyrábať naše výrobky bez produkovania nového odpadu, chodievame na rôzne swapy, či zóny bez peňazí zháňať náš materiál. Vďaka tomu sa nám po troch rokoch nášho fungovania nakopilo ľanové oblečenie, ktoré nám bolo ľúto použiť na vrecúška, no zároveň nám nesadlo a nenosili sme ho. Preto sme prišli s touto tvorivou alternatívou. A najlepšie na tom je, že všetko je doslova až do nitky z druhej ruky, keďže aj bavlnky máme od babky z Oravy.

 

 

Ako vznikajú naše výšivky? Inšpiráciu hľadáme v prírode. Každý kúsok je originálny s jednoduchou výšivkou, no zároveň takou, aby daný kúsok oživila. V prírode totiž trávime rady náš voľný čas a určite sa od nej ešte máme čo učiť.

 

 

Na vznik tejto kolekcie nestačilo iba vyšiť rôzne kúsky oblečenie ale bolo ich treba aj nafotiť. A verte nám, poriadne sme sa pri tom zabavili. Zobrali sme aj našu parťáčku Olivku a vybehli sme k ihrisku pred bytom. Musíme sa priznať, fotiť vonku v novembri iba v krátkom tričku a košeli nie je najlepší nápad, ale myslíme, že tie fotky určite stoja za to.

Ak chcete vidieť, ako prebiehalo samotné fotenie, nasledujúce fotky Vám to trochu priblížia. Dalo by sa povedať, že sú to "nepodarené" zábery, kedže ako fotky produktov sa nedajú použiť, no srší z nich radosť a chceme sa o ne s Vami podeliť aspoň tu :).

 Na záver už len dúfame, že sa Vám predstavenie našej kolekcie páčilo. Do skorého videnia pri ďalšom žurnále.

HufflePuffle <3

 

Komentáre

soul.LIGHT Fotenie vonku vám veru nezávidím, ja sa aj vnutri vnútri poriadne oblečiem :-) ale stálo to za to. Najviac sa mi páči košeľa, to je parádny kúsok.

2021-11-20 17:15:18

JaneAndFox Ďakujeme :)

2021-11-21 08:43:20

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »