Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Čičová

Žurnál+

Papierová svadba. Nevšedná krása za málo peňazí

Jana Č. » Rady a info / 2017-10-16 22:20:23 /  2 komentáre / 7 lajkov

..a v tej romantickej chvíli, ktorá patrila len jemu a jej, akoby sa zastavil čas, no ich srdcia bili ako splašené. Vtedy si kľakol a vyslovil vetu, stvorenú pre túto chvíľu: Vezmeš si ma? A ona povedala áno...

A potom nastal kolotoč svadobných príprav :) Trocha práce, stresu a vybavovania, aby ich spoločný VEĽKÝ DEŇ bol opäť plný romantiky a nádhery.

A ja vám teraz rozpoviem, ako som sa v tomto kolotoči točila ja. Vďaka tomu, že rada všeličo vyrábam, sa príprava vlastnej svadby stala veľkou výzvou.

Výzdoba svadobnej sály býva jednou z kľúčových  otázok pri chystaní svadby. Charakterizuje celkový štýl svadby. Ladia sa k nej mnohé ďalšie doplnky.

Ak chystáte svoju vlastnú svadbu a máte šikovné ručičky, predstavím vám svadobnú výzdobu, ktorú si dokážete vyrobiť sama a ušetríte kopec peňazí.

Predstavme si papier. Má fúru skvelých vlastností. Je dobre tvarovateľný, za určitých podmienok dobre drží tvar, ľahko sa opracúva a stačia nám nato bežné potreby, ktoré sa nájdu v každej domácnosti. Je ľahko dostupný a recyklovateľný. Takže po svadbe vám vyrobené dekorácie nebudú zavadzať. Ale poslúžia napr. na zakurovanie v krbíku. A hlavne. Nestojí veľa.

Aj z takéhoto bežného materiálu sa dajú vytvoriť krásne dekorácie. Len si treba utvoriť koncept, vyhecovať kreativitu na plné obrátky alebo sa inšpirovať na internete. Ďalej zvoliť farebné kombinácie a môžeme ísť na to.

A takto sa tejto úlohy zmocnila moja maličkosť. Budem sa tešiť, ak vás inšpirujem.

V prvom rade potrebujeme pozvánky. Kúpila som horu modrého papiera a o niečo menej hnedého a z týchto zdrojov som postupne čerpala pri tvorbe.

Čo na stoly? Hlavný stôl s pompómovými stromčekami, vyrobené z krepového papiera, guličky z papierovej stuhy (aj šnúrky) a na čelo prišli iniciály dozdobené papierovými kvetmi so srdiečkom.

Jemne modrú štólu ozdobili farebné papierové kvietky, na ktoré stačila jedna raznica a more trpezlivosti.

Stena za hlavným stolom. Opať tu máme papierové srdiečka a nápis SME SVOJI. Ručne vyrezaný ako inak - z papiera.

A čo nevestina kytica a ženíchove pierko? Aj tá môže byť papierová a pritom vyzerať skvele.

No a fotostena. Mega veľké papierové kvety. Bolo by to krásne pozadie pre fotky, len ich malo byť viac a na to žiaľ nevyšiel čas.

Na vyberanie do venca prišla vhod pokladnička dozdobená papierovými kvietkami. Ak by sa vám taká zišla, rada vám vyrobím podobnú s vašimi menami.

A ešte, aby som neazbudla. Moja obľúbená kniha prianí. Stránky voňajú po káve, pretože som ich farbila kávou, rada si v nej zalistujem a prečítam odkazy od našich hostí, ktoré nám tam nechali.

...a tak sa ich duše navždy spojili v jednu a láskou sa naplnil ich domov. A žili šťasne až na veky. Toľko romantiky na záver. :)

Pozdravujem všetky vydajachtivé Sašenky a želám všetko dobré.

Komentáre

MariKlimo waw to je riadna pecka, nádherné. ale ja neverím. že tá svadobná kytica je z papiera :D prekrásna výzdoba. ale to muselo trvať minimálne rok. Aj ja som na našu svadbu robila fotostenu a mala som dosť. :)

2017-10-17 13:47:17

JanCArt Ďakujem za uznanie. Dalo to riadne práce. Máte pravdu, skoro rok po večeroch. A kytica je naozaj z papiera, resp. všetky kvietky na nej :)

2017-10-17 15:42:53

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

JanCArt
JanCArt
32 predaných ks, 16 hodnotení

Tvorím ako viem, s láskou, nadšením a dobrým pocitom. Snáď budete mať rovnaký pocit z mojich vecičiek i Vy.

Drahí moji priaznivci. Nakoľko sa nám narodil náš druhý drobček, vybavovanie objednávok bude značne obmedzené, resp. uvidím ako a či budem stíhať. Prosím o zhovievavosť, o dostupnosti tovaru Vás budem informovať.


Pôvodné meno janina8

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Svadobná pokladnička - 8429581_Svadobná pokladnička by JanCArt
 Páči sa 3 ľudom
20,- €
 - Svadobná kytica z papierových kvietkov - 8470741_Svadobná kytica z papierových kvietkov by JanCArt
 2 komentárov
 Páči sa 13 ľudom
50,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »