Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Čičová

Žurnál+

O spáčovi nepostieľkovom

Jana Č. » Fotopostupy a Návody / 2018-01-13 16:53:21 /  6 komentárov / 16 lajkov

Podtitul: Upgrade postieľky

Už som vám kedysi písala o tom, ako sa mi osvedčili vankúšiky do postieľky miesto mantinelu. Drobec nám povyrástol a tak naše postieľkové variácie nemajú konca kraja.

Najnovšie si zmyslel, že on už v postieľke spať nebude. Mamičky, poznáte to? Uspíte dieťa, uložíte do postieľky, dieťa je hneď hore a začne rumázgať. Zoberiete ho na ruky, uspíte 2 kráť, položíte do postieľky, dieťa je hore a keď sa to opakuje 3 krát, vaša trpezlivosť je v koncoch a necháte dieťa spať s vami.

Ako moderná mamička, začala som robiť prieskum, ako to robia ostatné kolegyne a prišla som k tomuto záveru. Polovica je zástancom naučiť dieťa zaspať samé v postieľke, nech si aj poplače, veď nebude plakať naveky, unaví sa a zaspí. Len netreba povoliť.

Druhý názor je taký, že dieťa potrebuje cítiť vašu prítomnosť, istotu a bezpečie cíti iba s vami a prečo spôsobovať dieťaťu traumy, veď raz z toho vyrastie a bude chcieť spať samé.

Ako vždy aj teraz som pochopila, že nikto mi návod na moje dieťa nedá a tak som sa nechala riadiť vlastným inštinktom.

Dali sme s manželom hlavy dokopy a vznikol tento výmysel. Ak niekto z vás rieši podobný problém, budem sa tešiť, ak v tomto článku nájdete inšpiráciu.

Jediným východiskom pre nás sa stalo spojenie postele a postieľky. Dieťa sa v noci zobudí, preštvornoškuje sa k vám, vy ho nakojíte alebo si ho len pritúlite a keď zaspí, presuniete ho do postieľky. Bez toho, aby ste museli vstať z postele. Niekedy sa to všetko deje v polospánku.

Viem, že otvorená postieľka nie je nič nové, no my máme postieľku podedenú, klasickú. Aby sa nám pod tým našim pacholiatkom nerozpadla, potrebovali sme zachovať pevnú konštrukciu a tak sme jeden bok vyhodili a namontovali len hore a dole drevené tyčky.

Tá vrchná síce zavadzia, ale kvôli BOZP sme ju tam nechali. Ondrík si na ňu už zvykol, namýka ju, hryzie, takže v podstate slúži aj na hranie. S týmto mi pomohol môj brat "fachman od dreva". Takže mu týmto veľmi ďakujem.

Musela som ju však obaliť (na to som použila mäkkučkú deku), aby sme sa vyhli modrinám na hlave :), Teraz je to už OK.

Postieľku sme k posteli pripevnili klasickými svorkami, tiež v rámci bezpečnosti.

Ešte bolo treba vyriešiť problém, aby postieľka napriek tomu bola aj uzatvárateľná. Keď nám dieťa spí cez deň, aby z postieľky nemohlo vyjsť. Toto bola prácička pre mňa. Vyriešila som to látkovou plentou, ktorá je navlečená na spodnej lište postieľky a po bokoch drží šnúrkami. Stačí teda dieťa uspať, preložiť a potom natiahnuť látkovú zástenu. Inak je pekne zložená medzi manželskou posteľou a postieľkou.

Našila som tu zvieratká a náš drobec to má hrozne rád. Škrabká ich, váľa sa tam, gúľa, no proste robí opičky. Je v postieľke spokojný. Keď ho potrebujem niekam na chvíľu bezpečne umiestniť, vydrží sa tam krásne hrať.

A toto je už fáza, keď bábo zaspalo a o jeho bezpečie sa starajú kamoši - motýlik, ježko, sova a slimáčik.

Ešte pár foto z procesu výroby :)

Najväčší pomocník, ten musí byť pri všetkom :).

No a v noci sa konečne dobre vyspíme, aj keď sa budí viac krát za noc. Takže v našom prípade tento výmysel plní účel na 100%.

A čo vy mamičky? Ako spia vaši malí drobci?

Na záver, všetka časť tým, ktoré naučili svoje deti spať samé v postieľke :)

Komentáre

Jamkapo Super.Podarené fotky.Aj ja mám takého drobca doma.Nech sa darí.janka

2018-01-13 21:45:20

Pcola Naša slečna spí v postieľke pokiaľ sa nezobudí (ale zaspať musí na rukách, postieľka je nepriateľ!), potom už potuje k nám na posteľ :) Jej postieľka je stará ako jej mama, čiže ja :D Inak si to super pekne doriešila u vás ;)

2018-01-13 23:14:43

JanCArt Ďakujem Vám za milé komentáre :) To uspávanie je niekedy celá veda. Navyše nášmu lapajkovi vyhovuje stále niečo iné. Teraz zaspí jedine mne na brušku (ak nerátam kočík). Niet sa čomu čudovať. 9 mesiacov tam býval :). Je to s ním veľké dobrodružstvo. Každú chvíľu sa mení a treba k nemu inak pristupovať. Takže sa teším, čo nás s ním ešte všetko čaká :D

2018-01-14 07:32:45

farebny.domov Krásne vyriešené,s láskou a ohľadom na potreby dieťaťa aj rodiča.Povzbudzujem k trpezlivosti,toto je taký náročný vek,ale nebude trvat večne :-) Už to mám 4 krát za sebou a vždy to chcelo iné riešenie.

2018-01-14 10:18:35

JanCArt jéj 4 krát? To máte môj obdiv. :) Musí Vám byť veselo. Prajem všetko dobré.

2018-01-14 14:06:24

farebny.domov Ďakujem, podobne :-)

2018-01-14 22:35:56

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

JanCArt
JanCArt
32 predaných ks, 16 hodnotení

Tvorím ako viem, s láskou, nadšením a dobrým pocitom. Snáď budete mať rovnaký pocit z mojich vecičiek i Vy.

Drahí moji priaznivci. Nakoľko sa nám narodil náš druhý drobček, vybavovanie objednávok bude značne obmedzené, resp. uvidím ako a či budem stíhať. Prosím o zhovievavosť, o dostupnosti tovaru Vás budem informovať.


Pôvodné meno janina8

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Vankúšiky do postieľky, mantinel - 8445512_Vankúšiky do postieľky, mantinel by JanCArt
 6 komentárov
 Páči sa 16 ľudom
42,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »