Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Čičová

Žurnál+

Ako som od klasického mantinelu do postieľky prešla k vankúšikom

Jana Č. » Tvorba / 2017-08-25 14:51:05 /  4 komentáre / 25 lajkov

Toto pozná snáď každá mamička. Z toho nášho krásneho maličkého bábätka sa postupne stáva malý neposedko, ktorý chce všetko dočiahnuť, ožuvkať a keď sa začne v postieľke valkať z boku na bok a v mojom prípade krútiť dokola, treba vymyslieť niečo, čo by zamedzilo buchnutiu o tyčky postieľky.

Ja som po sestre zdedila klasický mantinel vo výške asi 20 cm, ktorý sa dal uviazať po celom obvode postieľky. Lenže...Bol príliš nízky. Nedal sa uviazať o vrch postieľky, iba o tyčky. A keďže náš Ondrejko si rád vykladá všade nožičky, mantinel sa zošuchol a neslúžil tak, ako mal. Druhá vec bola, že som chcela z postele vidieť do postieľky, takže mantinel som po celom obvode ani nedala. A tretia vec bol príliš tenký. Keď sa bábo zvalilo, aj tak si tú hlavičku buchlo.

Keď som pozerala po obchodoch, našla som také, ktoré sa dávajú iba za hlavičku a po bokoch asi do polovice dĺžky postieľky. Určite viete, čo myslím. U nás aj toto bolo nepoužiteľné, pretože náš synček sa v postieľke už od malinkata krúti a večne sa tam šprajcne. Mne bolo zbytočné vystužiť časť za hlavičkou a nožičkami, pretože tam sa ani nedostal (teraz už lozí, takže sa dostane všade).

Tak som sa narozmýšlala, čo mu tam dať, aby bol spokojný a uchránený pred rožkami na hlavičke. Až ma napadli vankúšiky do postieľky. Tak som začala šiť. Chcela som, aby bol každý iný, nech má náš drobček stále čo objavovať. Dva sú so zvieratkami, jeden s menom, jeden patchworkový a dva iba z jedného kusa látky. Z druhej strany je použitá jednofarebná látka, aby tých vzorov nebolo až príliš.

Výhoda vankúšikov je v tom, že som ich môžem rozmiestniť tam kam potrebujem. Čiže som si jedno okienko nechala, aby som na drobca videla z postele a zároveň ich môžem obmieňať, takže bábo môže skúmať vždy nové obrázky.

Ja osobne som s vankúšikmi veľmi spokojná. Ondrík si ich obľúbil, často hladká medvedíka po ňufáku alebo ťahá slona na ucho. Je veľmi zvedavý, takže vankúše naťahuje a skúma všetky vzory. Dostane sa aj k tyčke postieľky. Neviem, ako sú na tom vaše deti, ale ten náš aj spí tak, že sa pridŕža tyčky alebo sa k tyčkám na postieľke priťahoval a tak posilňoval svalíky. Bol to zjavňe užitočný tréning, pretože sa veľmi skoro naučil prevaľovať na bok aj bruško, teraz má 5 a pol mesiaca a už lozí po štyroch. Zároveň je chránený pred úrazom, takže bingo - vankúšiky splnili svoj účel na 100%.

Navyše sa dajú použiť na hranie, ako podložka na zem (keď ich zviažete dohromady) alebo keď drobec vyrastie, tak k boku postele od steny.

Ak riešite podobný problém ako ja, rada vám ušijem podobné vankúšiky. Farbám látok, vzorom, veľkostiam a počtu sa medze nekladú. Stačí sa ozvať. Určite sa dohodneme.

Komentáre

durianka Toto je super napad. Az mi je luto, ze moji drobci uz z malych postielok vyrastli. Veru, riesila som to aj ja, mala som aj usity vysoky mantinel, no stale sa hrckal dole. A mimochodom aj moj syncek sa vola Ondrejko a v postielke "cestuje" aj teraz v 3 rokoch :-)

2017-08-25 16:30:182x

MariKlimo waw to je úpne že nádherné, peckové. voláko ma to až dojalo :) a s tým menom no jednoducho nádhera. hneď ako budem mať bábo si objednávam :)

2017-08-25 16:36:162x

norika21 Pekné sú :-)

2017-08-25 17:19:331x

JanCArt Ďakujem za milé komentáre :)

2017-08-25 21:56:19

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

JanCArt
JanCArt
32 predaných ks, 16 hodnotení

Tvorím ako viem, s láskou, nadšením a dobrým pocitom. Snáď budete mať rovnaký pocit z mojich vecičiek i Vy.

Drahí moji priaznivci. Nakoľko sa nám narodil náš druhý drobček, vybavovanie objednávok bude značne obmedzené, resp. uvidím ako a či budem stíhať. Prosím o zhovievavosť, o dostupnosti tovaru Vás budem informovať.


Pôvodné meno janina8

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Vankúšiky do postieľky, mantinel - 8445512_Vankúšiky do postieľky, mantinel by JanCArt
 6 komentárov
 Páči sa 16 ľudom
42,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »