Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Borčányová

Žurnál+

Keď má líška mnoho "tvárí"

Jana B. » Tvorba / 2021-02-07 19:18:54 /  1 komentár / 7 lajkov

Približne pred rokom vznikla prvá líštička. Bol to "domáci" prototyp. Dostala meno Eliška. Pre líšku ako ušité. Impulzom na jej vytvorenie bolo čítanie. Knižky a rozprávanie máme rady s dcérkou stále a boli pri zrode mnohých zvieratiek. Tak to bolo aj s líškou. Z knižky o premenách lesa počas roka Klárku najviac oslovila. Hneď si ju zapamätala a medzi ostatnými zvieratkami hravo rozoznávala. Naša domáca Eliška však mala oproti tej lesnej aj niečo nyvyše. Bola oblečená do šálika.

https://www.sashe.sk/Jaborca/detail/lisiak-vincent-v2

Prešla malými zmenami v tvare labiek a ocitla sa aj tu na Sashe. Stala sa prvým zvieratkom novej série Lesná zmes. https://www.sashe.sk/Jaborca/moje/lesna-zmes 

Hneď od prvých dní ste si ju veľmi obľúbili. Často bola súčasťou setu s ďalším zvieratkom zo série Lesná zmes. Najviac to bol vĺčik Cyril, ktorý k nej zapasoval aj farebnosťou. Alebo jelenček Emil.

https://www.sashe.sk/Jaborca/detail/vlcik-cyril

https://www.sashe.sk/Jaborca/detail/jelencek-emil

Niekedy na jar dostala aj "pánsku" verziu - lišiaka Vincenta. Ten má, ako správny fešáčisko, nohavice na traky. Šálik zostal ako poznávacie znamenie.

https://www.sashe.sk/Jaborca/detail/lisiak-vincent

Vincent vám poplietol hlavy rovnako ako Eliška. Stali sa z nich najpredávanejšie zvieratká. Bestsellery. Som veľmi rada a som vďačná, že ste si zvykli na to, že labky alebo šálik a nohavice v mojom prípade nezodpovedajú vždy nafotenej verzii. Je to spôsobené upcykláciou textílií. 

V lete dostali Eliška s Vincentom aj mini verziu. Na svet prišla hrkálka s podobou líštičky. Malá, akurát do najmenšej rúčky. S cinkotavým srdiečkom. Z mäkkého farebného telíčka vytŕčajú nezbedné ušká, ktoré malého čoviečika určite zaujmú. Rovnako aj špicatý ňufáčik. Verzia pre najmenšie deti neobsahuje žiadne "chlpaté" látky. Je čisto z ľanu, ktorý je prirodzene antiseptický, je netoxický a nespôsobuje podráždenie kože a slizníc.

https://www.sashe.sk/Jaborca/detail/listicka

Spolu s lišiakom Vincentom alebo s líškou Eliškou tvoria krásnu sadu, ktorá môže sprevádzať dieťatko takmer od narodenia po škôlkarske roky. Je to rovnako vhodný darček pri narodení alebo sviatku. Príležitostí sa však nájde určite mnoho. https://www.sashe.sk/Jaborca/moje/rastuca-sada-budem-ta-sprevadzat-detstvom

Poslednou verziou líštičky je Vilma v šatách a s obojstrannou čelenkou. Šálik odložila a stala sa z nej dáma.  Šaty sa prispôsobujú a menia podľa aktuálnej ponuky látok, lebo upcyklujem. No takáto podoba líšky nie je určite jej posledná verzia. Veľmi rada sa nechám prekvapiť, čo z nej bude o rok. 

https://www.sashe.sk/Jaborca/detail/liska-vilma

Komentáre

Lu.bi Líštička Eliška a lišiak Vincent sú aj pre mňa najobľúbenejší... vydarená dvojica. :)

2021-02-08 19:05:45

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Lišiak Vincent - 12492277_Lišiak Vincent by Jaborca
 4 komentárov
 Páči sa 134 ľudom
35,- €
 - Hrkálka líštička - 12437419_Hrkálka líštička by Jaborca
 1 komentárov
 Páči sa 95 ľudom
15,- €
 - Budem ťa sprevádzať detstvom - 12437674_Budem ťa sprevádzať detstvom by Jaborca
 4 komentárov
 Páči sa 96 ľudom
48,- €
 - Líška Vilma - 12983036_Líška Vilma by Jaborca
 7 komentárov
 Páči sa 135 ľudom
35,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »