Žurnál+

Čaro vianočného stromčeka a koža

P
JV-Wood-and-Leather177 predaných ks, 75 hodnotení

Júlia V. » Návody / 2022-12-02 17:00:01 /  5 komentárov / 14 lajkov / 154x zobrazený

Ahojte priatelia, 

... pomaličky tu máme najkrašie sviatky v roku VIANOCE, poďte si spolu so mnou spríjemniť tento predvianočný čas tvorením a vniesť vianočnú atmosféru do Vašich príbytkov. Aj tento rok som si pre Vás pripravila pár originálnych dekorácií, ktoré hravo zvládnete a môžete pritom zapojiť aj Vaše ratolesti. 

Hlavnú rolu bude mať netradičný vianočný stromček, ale aj prírodné dekorácie či adventný kalendár, ktoré nesmú chýbať z vianočnej výzdoby. 

 

 

...dosť bolo rečí, poďme sa pustiť do práce :)...

.... Vianočný stromček a koža, ... som si povedala, prečo to neskúsiť...

... netrvalo dlho a dostala som pár nápadov ako to zrealizovať, tak si spravte pohodlie a ja Vám medzitým porozprávam o mojom koženom vianočnom stromčeku. 

 

Celé to začalo jednou drevenou doskou, ktorú som mala už dlhší čas v mojej pracovni, sadal naň prach a ja som si povedala, že by bolo načase, aby dostal nejaký nový vzhľad. Ako som sa na dosku pozerala, už mi v hlave behali rôzne nápady, ako tam naaranžovať môj vianočný stromček. 

Na stromček som použila kožené pásy, pravítko, ceruzku, kladivo klince, nôž a drevenú dosku. 

 

 

Na drevenú dosku som si najskôr načrtla, kde bude stromček umiestnený. Narezala som si kožené pásy na požadovanú dĺžku, v mojom prípade to bolo 20 cm a 25 cm pás o šírke 2 a 3 cm. 

 

 

Jednotlivé kožené pásy som si poukladala na môj už pripravený náčrt a uchytila ich za pomoci klincov. Klince som použila malé ako špendlík, tak si asi viete predstaviť, koľko to chcelo trpezlivosti, keďže na chytenie klinca som použila pinzetu.

 

 

Postup som opakovala až kým stromček nemal všetky vetvičky. 

 

 

Na záver som na stromček ešte namotala sveteľnú reťaz. 

 

 

Stromček bol krajší než ako som si ho predstavila. Ako som sa tak na stromček zahľadela, v duchu som si povedala, že by to chcelo aj nejaké originálne ozdoby. Zvolila som prírodné , ktoré si dokážete aj Vy doma jednoducho vyrobiť. 

Na ozdoby som použila nazbierané šišky, malé konáre, kôru z brezy v tvare hviezd, stuhy, drevené korálky a tavnú pištol.

 

 

Nemala som hneď predstavu aké ozdoby si vytvorím, všetko to vzniklo tak akosi za pochodu, ako som do ruky chytila stuhu špagát či korálky, vytvorila mašle a navliekla pár korálok a už to aj bolo. Vytvorila som pár jednoduchých ozdôbok, ktoré krásne vyniknú na mojom stromčeku.

 

 

Mašle zo stuhy som za pomoci tavnej pištole prilepila na šišku či konárik. Hviezdičky z kôre som skombinovala s drevenými korálkami a jutovým špagátom. 

 

 

Hneď som mala pár jednoduchých ozdôb. Ak aj Vy máte doma nejaké šišky či úlomky konárikov, stuhu, tak si ich jednoducho môžete vyrobiť aj doma a môžete zapojiť aj deti.  

Postupne som ich zavesila na stromček. 

 

 

Uprela som zrak na stromček, chcelo by to ešte niečo aj v tvare kruhu a v tom som si spomenula na vyšívacie kruhy, bavlnky na vyšívanie a korálky. Trochu som sa inšpirovala, našla som krásne vianočné vyšívky. Mne nakoniec padla voľba na snehové vločky a vianočnú guľu. Tak som moje prírodné ozdoby doplnila o jednoduché vyšívky snehových vločiek s korálkami. 

 

 

Tieto ozdôbky sú na výrobu trochu pracné, ale ak aj Vy radi vyšívate, tak si môže skúsiť vytvoriť podobné ozdoby na Váš stromček. Použila som vyšívací kruh o priemere 10 cm, bavlnky v krémových farbách a perleťové biele a ružové korálky. Látku som použila čo som našla doma medzi látkami a skúsila som vyšívať aj na bielu organzu.  

 

 

Pomaly sa blížime k záveru môjho vianočného tvoríveho príbehu, ale ešte tu mám pre Vás jednu inšpiráciu a to je adventný kalendár. Ja som si ho vytvorila z jutových vrecúšok. Jednotlivé čísla na vrecúška som si vyrezala za pomoci lasera v tvare malých anjelských krídel, obdĺžníkov, hviezdiček či krúžku. Pomocou stuhy som ich potom pripevnila k vrecúškam.

 

 

Kalendár som nakoniec umietnila vedľa stromčeka na drevenú dosku, kde som si ešte pripevnila kožený pás, kde som potom jednotlivé vrecúška pekne porozvešala.

Teraz Vám ešte ukážem, ako vyzerá moja vianočná výzdoba. Ta - dá...

 

 

Ak ste sa dostali až sem, ďakujem Vám a verím, že som Vás sviatočne naladila aj inšpirovala tvorbou vianočných dekorácií. 

Už mi nezostáva nič iné, len Vám prajem pekný predvianočný čas, krásne sviatky a všetko dobre v Novom roku 2023.

Julka 

JV Wood and Leather 

Komentáre

Tocar je to krasne a originalne...pokojny advent prajem :)

2022-11-30 08:59:42

JV-Wood-and-Leather Ďakujem :)

2022-12-01 10:17:01

ButterflyHandMade Je ozaj čarovný a taký majestátny. Tie vyšívané ozdoby sú parádne ❤️

2022-12-03 09:45:02

ChalupkaPodLesom Nádhera!!

2022-12-05 15:06:57

JV-Wood-and-Leather Ďakujem Vám :)

2022-12-05 19:30:47
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »