Domov » Žurnál+ » Autor: Júlia Trnovcová Trnovcova

Žurnál+

Keď dokážem toto,dokážem všetko

Júlia Trnovcová T. » Tvorba / 2019-03-06 17:31:07 /  5 komentárov / 17 lajkov

Od detstva ma bavili ručné práce-vyšivanie,štrikovanie a šitie-mala som dostatok času a trpezlivosti stráviť pri tom hodiny. Ale ako to už chodí život ma zavial niekde úplne inde. Vyštudovala som chémiu:)Ako mladá som mala veľké množstvo plánov ako bude môj život vyzerať,hlavu som mala plnú snov a ilúzií.Ale človek mieni,Pán Boh mení. Kým som bola ešte na strednej škole zostala som tehotná.Pri maturite mal môj syn už 8 mesiacov.

Okrová jarna bunda.jpg

Na Sashe som sa zaregistrovala,keď som bola na materskej s druhým synom. Stále som popri deťoch túžila niečo tvoriť,nechcela som sa zmieriť s tým,že môj život sa bude krútiť len okolo varenia,upratovania a plienok. Potrebovala som sa realizovať-mnohe mamičky to určite poznajú. A tak som sa nejako postupne dostala k maminmu šijaciemu stroju a začala som šiť najskôr tepláčiky a mikinky pre moje deti. Dávala som si stále ťažšie a náročnejšie úlohy. Musím povedať,že dopredu ma posúvali aj moje zákazničky,ktoré prichádzali s novými napadmi a požiadavkami. Zlom nastal,keď sa ma jedna mamička spýtala,či nechcem skúsiť ušiť jej mikinu na nosenie dieťatka-upozornila som ju,že nie som krajčirka a nikdy som niečo také nešila,ale ona to so mno riskla a za to jej veľmi veľmi ďakujem. S nosiacimi mikinami sa mi odvtedy celkom darí,ale o tom nie je tento článok.

Modra bunda.jpg

Postupne som sa v šití zdokonaľovala a mojou métou bolo,že raz ušijem bundu-zdalo sa mi to ako tak náročné,že keď sa mi podarí ušiť bundu dokážem ušiť čokoľvek.

Marhuľková letná bunda.jpg

A teraz sa mi podarilo moju métu pokoriť. Na Sashe som už asi 9 rokov,za to som veľmi vďačná, aktuálne mám už 4 deti a vytešujem sa,že sa mi podarilo ušiť krásne bundičky.Teraz rozmýšľam aká ďalšia méta ma čaká:)))

Modra s kvietkami.jpg

Komentáre

SabbaDesign takú horčicovú by som aj ja brala :)

2019-03-06 20:38:44

JGinger Áno,aj ja tú farbu milujem. Žiaľ, sustakovinu v tejto farbe už nedokážem zohnať.

2019-03-06 20:50:53

tvojobal Vidno, že Vás práca baví a želám Vám veľa nových nápadov aj ich úspešnú realizáciu. Samozrejme aj veľa radosti, lebo keď sa tá stratí, nemá to už význam.

2019-03-07 11:35:19

JGinger Ďakujem

2019-03-07 11:49:10

ButterflyHandMade ❤️ ide vám to krásne od ruky. Krásne kombinácie latok a prepracované kúsky. Nech sa darí i naďalej a blahoželám aj ku krásnej rodinke a detičkám. Pre ne je isto tvoriť tým najväčším naplnením ;-)

2019-03-07 21:24:24

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »