SÚŤAŽ: Moja handmade svadba [Prihlásiť tu]
Domov » Žurnál+ » Autor: Miroslav Blaho

Žurnál+

Právo na odstúpenie od zmluvy

Miroslav B. » Rady a info / 2017-11-18 14:53:28 /  1 komentár / 16 lajkov

Kedy má spotrebiteľ právo odstúpiť od zmluvy?

Podľa § 7 odseku 6 Zákona č. 102/2014 Z. z. Zákon o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho a o zmene a doplnení niektorých zákonov ak je predaj tovaru uskutočnený výlučne prostredníctvom internetového elektronického obchodu, je kupujúci - spotrebiteľ oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy do 14-tich dní odo dňa prevzatia tovaru.

Toto právo však nemá kupujúci ak:

- bol zakúpený tovar osobne odobratý na predajnom mieste spoločnosti
- ide o predaj tovaru zhotoveného podľa osobitných požiadaviek spotrebiteľa
- ide o predaj tovaru vyrobeného na mieru
- ide o predaj tovaru určeného osobitne pre jedného spotrebiteľa

Tovar zhotovený podľa osobitných požiadaviek spotrebiteľa
Ide o taký tovar, ktorý nemáte bežne v ponuke e-shopu a zákazník vás sám požiada o jeho úpravu či zmenu jeho parametrov alebo vlastností.
Ak v e-shope ponúkate produkt s rôznymi vyobrazenými motívmi a zákazník si vyberie niektorý z ponúknutých motívov, bude môcť takýto produkt vrátiť. Ak vám ale napíše, že by chcel produkt s motívom, ktorý vám sám dodá, už pôjde o tovar vyrobený podľa jeho požiadaviek a takýto tovar nebude môcť vrátiť.

Tovar vyrobený na mieru
Ide o taký tovar, ktorý vyrábate vyslovene podľa požiadavky zákazníka. Môže ísť napríklad o zákazkové šitie, kedy zákazníkovi vyrobíte produkt presne „na mieru“.
Ak máte v e-shope nejakú funkciu, kde si môže zákazník „naklikať“ parametre produktu z ponúkaných možností, nejde o tovar „na mieru“.

Tovar osobitne určený pre jedného spotrebiteľa
Ide o taký tovar, ktorý je prispôsobený konkrétnemu spotrebiteľovi. Môže ísť napríklad o výrobky, ktoré sa nejakým spôsobom upravujú pre zákazníka – napríklad gravírovaním alebo vyšitím mena alebo dátumu, pridaním fotografie na produkt a pod. Takýto tovar je jasne určený len pre konkrétneho zákazníka a preto ho zákazník nemôže vrátiť.

 

Komentáre

nesfiheer Užitočné informácie pre predávajúcich aj kupujúcich...

2017-11-18 15:54:58

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
IdeaTree
IdeaTree
5482 predaných ks, 2000 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

DOVOLENKA 10.6.-24.6.2024

Vitajte v dielni s vôňou dreva a papiera s láskou a vášňou k deťom a k výnimočným udalostiam.
Venujeme sa hlavne výrobe svadobných a detských doplnkov a dekorácií do domu, ale radi vám vyrobíme aj čokoľvek iné.

Ďakujeme, že ste navštívili náš obchodík.

Upozorňujeme, že všetky vecičky na objednávku začíname vyrábať po prijatí peňazí na náš účet. Uvedená doba výroby pri jednotlivých produktoch je orientačná a závisí od počtu objednávok. Ak chcete mať výrobok skôr, informujte sa o možnosti expresnej výroby za poplatok.
Balíčky posielame slovenskou poštou alebo cez Packetu (Zásielkovňa). Svadobné rámy posielame expres kuriérom ako krehký poistený balík.
Čítajte prosím pozorne popis k jednotlivým produktom, aby sme predišli zbytočným nedorozumeniam. Ak Vám niečo nebude jasné, alebo máte nejakú otázku, kontaktujte nás prosím pred vytvorením objednávky. Ďakujeme
Príjemné nakupovanie!

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »