Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Kováčiková

Žurnál+

Zero waste veľkonočné vrecúška

Jana K. » Tvorba / 2019-03-18 22:57:32 /  Pridaj komentár / 13 lajkov

 

 

Objavila sa u nás novinka - Veľkonočné vrecúško pre malých šibačov a šibačky, ktoré však určite poteší aj dospelých.

 

Nielenže sú tieto vrecúška Zero waste a budú Vám pomáhať redukovať odpad, navyše sú ušité zo zvyškovej látky. Na rozdiel od tých plastových Vám stačí kúpiť len jedno a používať ho môžete každý rok. Počas roka sa dá taktiež využiť, pri bezplastových nákupoch (napríklad na oriešky, či sušené plody).

 

Kedže však nejde len o to, aby bolo ekologiké vrecúško, ale aj jeho obsah, pripravili sme si pre Vás pár typov, akými dobrotami sa dajú tieto balíčky naplniť. Naša varianta sa dosť líši od tej klasickej, žiadne kinderká a sladkosti plné cukru, no vy si do toho Vášho samozrejme môžete dať čo chcete :). My sme všetky veci kúpili v bezodpadovom obchode Bezodpadovo. V Bratislave sa ešte nachádza obchodík U dobrožrúta alebo U vážky. Veríme však, že niečo máte poruke aj keď nie ste z Bratislavy a ak nie, existuje aj zero waste internetový obchod Bez odpadu. Alebo napríklad stánky so sušeným ovocím a sladkosťami, kde Vám vedia nabrať do vlastnej nádobky. 

 

Pre starších sa dá napríklad do balíčka pridať ešte aj záclonové vrecúško alebo iná Zero Waste drobnosť, ktorá možno inšpiruje pri ceste k Zero Waste životu.

 

A teraz už poďme na ten náš balíček :)

 

Jablkové trubičky s čokoládou bez cukru

 

 

 

 

Špaldové sušienky - zvieratká

 

 

 

 

Ďatlové sušienky - polmesiačiky

 

 

 

 

Zeleninové čipsy

 

 

 

 

Dúfame, ze sme Vás aspoň trochu inšpirovali a ako inak, potešíme sa každému komentáru s typom, ako inak ešte sláviť Veľkú noc s ohľadom na našu planétu.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

HufflePuffle
HufflePuffle
42 predaných ks, 16 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Ahojte, sme skautky z Bratislavy a naša planéta nám nie je ľahostajná. Tak sme sa rozhodli vo voľnom čase šiť Zero Waste vecičky zo zvyškovej a odpadovej látky.

Dúfame, že si u nás niečo vyberiete a pomôžete tak planéte a nám splniť si naše sny.

Keďže šijeme výhradne zo zvyškového materiálu, míňame len to, čo dostaneme. Zásoby sa nám však pomaly dochádzajú a potrebovali by sme ich doplniť. Preto ak Vám z tvorenia ostávajú väčšie kusy látok (od 20×30 cm), alebo viete o niekom, kto takéto látky má, rady sa ich za poštovné ujememe. A zároveň dostanete od nás ako poďakovanie 15% zľavu na nákup v našom obchodíku. Ďakujeme vopred za každú správu ohľadom materiálu na tvorenie :)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Zero Waste záclonové vrecúško (Pre šťastie - menšie) - 10496596_Zero Waste záclonové vrecúško (Pre šťastie - menšie) by HufflePuffle
 2 komentárov
 Páči sa 74 ľudom
1,60 €
 - Zero wate veľkonočné vrecúško  - 10552829_Zero wate veľkonočné vrecúško by HufflePuffle
 2 komentárov
 Páči sa 51 ľudom
1,80 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »