Žurnál+

Čo pre mňa znamená dekoratívna kozmetika?

P
HilingZdravaKrasa420 predaných ks, 173 hodnotení

Janka H. » Tvorba / 2020-06-07 17:00:01 /  6 komentárov / 34 lajkov / 283x zobrazený

 

Ro-SEN-ka, ach tento náš spoločný SEN, kde vlastne vznikol? Prečo práve ja som sa rozhodla tento sen uskutočniť? Moje sebavedomie totižto nesiaha moc vysoko, z určitého úspechu a zviditeľnenia mám obavy a triašku. Sem-tam si viem tak veľmi neveriť, asi ako nikto z môjho okolia. Bojím sa každej recenzie a ohlasu, každého príspevku. Takto nejako sa viem cítiť, aj keď na to nemám dôvod. Tak prečo práve JA, takáto ako píšem, som sa rozhodla o vytvorenie vlastnej dekoratívnej kozmetiky?

 

 

Ukázala som Vám seba ako neistú ženu a viete čo? Je to v poriadku. Je úplne v poriadku, že sa sem-tam cítim aj takto, nesebavedomo. Možno je týchto pocitov niekedy až moc, možno o tom málo hovorím a práve preto ich je tak veľa. Na druhej strane je tu láska k svojej tvorbe a k sebe samej. A pracovať potrebujem na oboch stranách. Milujem a verím v to, čo som pre nás vytvorila a teším sa na to, čo bude ďalej.

 

 

Som dušou umelec a farby pre mňa znamenajú všetko, zbožňujem ich. A tak, keď som začala tvoriť kozmetiku, skoro hneď som vedela, kam to bude smerovať. CHCEM tvoriť farby, veľa farieb, celú škálu krásnych prírodných farieb. Vždy som sa zaujímala o to, prečo sa ženy maľujú a prečo sa maľujú mladé dievky na základných školách. Doteraz si seba samú pamätám, ako stojím pred zrkadlom, na oči si cápem maskaru, rúž z avonu a pramene vlasov si farbím fialovým farbiacim šampónom. Na strednej škole to pokračovalo rôznymi linkami na oči a ďalšími farebnými kreáciami na hlave.

 

 

No úprimne... očný tieň som si ešte v živote nekúpila (asi som si ho musela najprv vyrobiť). Hmmm je to taká irónia, ale nejak ma fascinovalo vidieť druhé ženy namaľované viac ako seba. Avšak, keď ma už niekto namaľoval, jemne a krásne, cítila som sa ako bohyňa. Moje sebavedomie sa v okamihu vyšplhalo do výšin a bolo to skvelééé. Zrazu som nebola len to zlaté žieňa, ale bola som ŽENA.

 

 

Jedno slovo, žena, to je to, čo z nás robí dekoratívna kozmetika. No nielen to. Tých slov je veľa: žena, sebavedomie, dôvera, nedôvera, láska, neláska, strach, odvaha... je ich mnoho, pretože aj nás je veľa, pocitov je veľa, pletí je veľa. A tak, keď sa teraz cítim čoilen troška smutná alebo málo pekná, dám si rúž alebo tieň a oči si namaľujem riasenkou.

 

 

Ja viem, všetky ženy sme krásne aj bez toho, no toto malé vyniknutie nám pomáha viac žiariť. Osobne nie som zástancom silných a výrazných makeupov, často je to nepotrebné a možno to tú ženu práve viac potlačí do úzadia. Preto chcem priniesť niečo jemné a úprimné, dievčenské aj ženské.

 

 

 

Tak tu teda pred vami stojím a teším sa z toho, že sme spolu vytvorili paletu RoSENka, pretože áno, vy ste ju tvorili so mnou. A ja Vám budem navždy ďakovať. Každej jednej žene a každému mužovi. Je to úžasný pocit a aj keď som niekedy na dne a neverím si, vy mi ukazujete, že to má naozaj zmysel. Vtedy mi netreba nič viac ku šťastiu, skáčem a tancujem. Vďaka tomu idem ďalej, tvorím, tvorím, tvorím.

 

 

 

A na záver malé cvičenie:

Sadnite si pred zrkadlo a pozrite sa na seba, pokúste sa precítiť svoju náladu, len tak sa do nej ponoriť. Postavte sa a pozrite sa na seba samú ako sedíte na tej stoličke a dívate sa do zrkadla. Ako sa v tom cítite, čo cítite k tej osobe ktorá tam sedí? Posuňte sa o krok vedľa a všímajte si to prepojenie medzi osobou, ktorá sedí a osobou, ktorá nad ňou stojí. Čo sa tam deje? Cíti ona súcit a či nenávisť? A čo teraz cítite vy ako osoba číslo 3., keď pozorujete ich prepojenie? Počas stresujúceho dňa nás často nenapadne pozrieť sa na seba takto z viacerých uhlov. Totižto ono je to bolestivé, ale tak veľmi nápomocné. Je to nájdenie riešenia, je to objatie, je to plač, je to smiech, no je to aj hnev a smútok. A toto všetko je v poriadku. Sme to my, som to ja a si to ty. Neviem prečo to píšem práve k téme dekoratívnej kozmetiky, ale tak nejak to cítim, že to spolu súvisí. 

 

 

Krásne dni Vám prajem.

Za krásne fotky ďakujem Veronike Selepkovej.

Vaša Janka 

Komentáre

zivot_bez_odpadu Janka, prekrasny clanocek... ! Dakujem za vsetky zeny, ze si tu pre nas... a toto vsetko pre nas zeny tvoris. :)

2020-06-04 10:55:111x

HilingZdravaKrasa Zuzi si poklad ďakujem ❤️

2020-06-04 13:21:51

ButterflyHandMade Veľmi sa mi páči, že tvoríte zdravú kozmetiku. O vašej riasenke idú chýry, lem tie najlepšie samozrejme:-) pocitovo som na tom dosť podobne ako vy, ak nie horšie:-D a je to tak v poriadku. Mám rada rúž. A nič viac. Často, teda skoro stále som nenalíčená. A pre mňa je žena bez líčenia ale so sebavedomím, že to tak vie nosiť oveľa viac prirodzená, zdravá, žiarivá ♥️ ak však l lepšiemu pocitu čo i len trochu pomôže kozmetika, tak prečo nie, tiež siahnem po mejkape, aby som dakedy vôbec vyšla medzi ľudí

2020-06-04 15:27:411x

imageB Krásne vyznanie, klobúk dolu pred takou vlastnou intimitou. S tým sebavedomím to mám tak isto, ale farby ( v prírode, tvorbe, móde, všade okolo :) )sú môj recept na vnútornú pohodu. A dekoratívna kozmetika je moje top :), bez nej som úplne iná žena. Oči musia byť nalíčené :). Rýchlo idem nakuknúť k Vám. Držím palce, nech ide všetko tak, ako má :)

2020-06-08 11:13:191x

HilingZdravaKrasa Ďakujem Vám krásne :*

2020-06-08 13:37:37

PELA Krásne napísané :) Ja som tiež z tých ľudí ktorí sa boja vyčnievať,ale niekedy mám náladu na silný rúž a čierne oči :D Určite tou paletou oslovíte veľa žien, pretože ak sa vieme skrášliť a ešte k tomu prírodnou cestou, nie je nad čím váhať :))) Nech sa darí ;)

2020-06-10 07:50:171x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - RiaSENka SEN - 11786070_RiaSENka SEN by HilingZdravaKrasa
 3 komentárov
 Páči sa 134 ľudom
8 €
 - Očný tieň Pivoňka Bielokvetá - 11786050_Očný tieň Pivoňka Bielokvetá by HilingZdravaKrasa
 1 komentárov
 Páči sa 54 ľudom
6 €
 - Očný tieň Ruža Damašská - 12063425_Očný tieň Ruža Damašská by HilingZdravaKrasa
 2 komentárov
 Páči sa 53 ľudom
7 €
 - Očný tieň Sakura Cherry - 11786042_Očný tieň Sakura Cherry by HilingZdravaKrasa
 2 komentárov
 Páči sa 87 ľudom
6,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte