Domov » Žurnál+ » Autor: Katalin Pénzesová

Žurnál+

Jedlé aj roztierateľné... alebo poklady jesene!

Katalin P. » Tvorba / 2020-10-20 07:00:01 /  6 komentárov / 21 lajkov

Myslím si, že všetci súhlasíte: v dnešnej dobe zažíva prírodná kozmetika svoju zlatú éru. Stále viac si uvedomujeme dôležitosť osobného zdravia a sme viac ekologickejší, no stále trpíme nedostatkom informácií o „sezónnosti“. Bohužiaľ, márne príroda ukrýva množstvo pokladov, ak nevieme, na čo ich môžeme použiť. Aby sme zachovali zdravú krásu našej pokožky, nemusíme ísť ďalej ako do blízkeho lesa alebo na väčší trh.

Ktoré sú najlepšie rastliny na omladenie pokožky na jeseň?

 

Rakytník

 - Ak hľadáte najúčinnejšiu zložku elixíru mladosti, tak nech sa páči, práve o nej čítate! Je to preto, lebo rakytník je bohatý nielen na esenciálne mastné kyseliny a karotenoidy, ale má tiež dôležité výživné látky pre pokožku s vitamínmi C, E, B1-B2 - flavonoidmi a tiež plní cytostatickú a adjuvantnú úlohu, preto sa veľmi odporúča pacientom s nádorovými ochoreniami, buď ako čaj, šťava, alebo nektár.

 

 

 - Pod viečkom Jasmínového krému nájdeme aj tento unikátny komponent a popri tom zložky Jasmínu zvyšujúce náladu robia náš každodenný život ešte krajším - vrátane našej pokožky.

 

Sladké drievko

 - Na rýchle zmiznutie oparu a akné ho mnohí z nás používajú ako tinktúru. Upokojuje zapálenú pokožku, zmierňuje začervenanie a jej exfoliačný účinok nielenže rýchlo regeneruje naše vonkajšie kožné tkanivo, ale je vynikajúci aj pri pálení záhy a iných gastrointestinálnych problémoch. Môžete ho tiež konzumovať ako čaj ak trpíte žalúdočnými ťažkosťami alebo nadváhou.

 - Vďaka rýchlemu regeneračnému účinku sa používa aj zvonka na hojenie rán – je však známe aj vo výrobe kozmetiky. Slúži ako úžasné riešenie pre vráskavú alebo suchú, zrelú pleť - nájdete ho tiež vo výživnom kréme Nadčasová krása 55+.

 

 

Gaštan

 - Spotreba jeho jedlej odrody má vďaka mimoriadne vysokému obsahu vitamínu E dôležitú úlohu v ochrane buniek a extrakt z divokého ovocia má fotoprotektívny účinok, t.j. dobre chráni pred pálivým svetlom.

 - Okrem toho vďaka svojim bohatým antioxidačným zlúčeninám posilňuje spojivové tkanivá a kapilárne steny, čím zmierňuje príznaky predčasného starnutia pokožky. Naše Multivitamínové sérum s výťažkom z pagaštanu a rakytníkovým olejom pôsobí proti vráskam nepochybným silným spôsobom.

 

Arónia čiernoplodá

 - Pri arónii musíme zdôrazniť predovšetkým jej vysoko účinný protizápalový účinok. Je bohatá na vitamíny C a P, čo je skvelá kombinácia, pretože ten druhý účinne pomáha vstrebávaniu toho prvého, takže má vysokú liečivú hodnotu. Konzumovanie samotnej arónie nám zanechá trochu sťahujúcu chuť v ústach, odporúčame ju skôr ako džem alebo nápoj.

 

 

 - V mletej forme pôsobí ako mechanický peeling, to znamená, že posilňuje prirodzené exfoliačné procesy a stimuluje mikrocirkuláciu v pokožke, vďaka čomu sa vaša tvár môže ľahko stať opäť sviežou a čistou! Už ste vyskúšali Ibištekový pleťový píling?

 

Šípky – sú šampiónmi v omladení pleti!

 - Šípkové mäso je vynikajúce ako čaj a ako domáci džem. Mimochodom, je veľmi cenným zdrojom vitamínu C a bohatý na flavonoidy.

 - Na kozmetické použitie sa lisujú semená, z ktorých sa získava olej bohatý na karotenoidy a esenciálne mastné kyseliny, ktorý je potom vďaka svojim protivráskovým a protistarnúcim vlastnostiam hlavným prvkom Denného hydratačného krému. V našej dielni používame aj jeho extrakt z púčikov napríklad v Hyalurónovom sére.

 

 

Granátové jablko

 - Aj keď lúpanie ovocia je priam nočná mora, patrí medzi obľúbené ovocie detí, vynikajúco sa hodí aj do jednoduchých šalátov a jeho šťava je skvelým zdrojom vitamínov.

 - Z jeho semien je možné lisovať olej proti starnutiu vďaka obsiahnutým fytosterolom, ktoré sú tiež veľmi účinné proti vysokému cholesterolu (ďalším zdrojom sú semená, orechy a pšeničné klíčky). Vyspite sa do krásy s Regeneračným nočný krémom, ktorý kombinuje 7 rastlinných olejov, ktoré vyživujú a napínajú vašu pokožku.

 

Opadanie lístkov teda neznamená, že nás matka príroda pripravuje o svoje vzácne zdroje, v skutočnosti nám ponúka ďalšie skvelé a chutné alternatívy. Venujte dostatočnú pozornosť sebe a rozmaznávajte sa tými správnymi kozmetickými výrobkami, potom oslávte zdravie svojej pokožky príjemným ovocným čajom. 

Na zdravíčko!

Vaša Katka
 

Komentáre

daysandjoys zas užitočné info.. to vyzerá lákavo :)

2020-10-12 19:32:44

Herbsgarden Ďakujeme! Sme radi, že sa vám páčia naše žurnály. ❤️

2020-10-12 19:46:54

Talin Používam serum a kokosové mlieko na cistenie pleti a som maximalne spokojná! Super výrobky!

2020-10-18 10:42:491x

naturoriginal Súhlasím so všetkým..príroda je nenahraditelná..a máte pekný dizajn..super vymyslené.. :)

2020-10-20 11:47:161x

Herbsgarden Ďakujeme pekne

2020-10-20 17:18:10

MirianaOli Vďaka za super info:)

2020-10-30 10:46:43

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Multivitamínové sérum - 12573343_Multivitamínové sérum by Herbsgarden
 Páči sa 9 ľudom
39,90 €
 - Výživný krém Nadčasová krása 55+ - 12687680_Výživný krém Nadčasová krása 55+ by Herbsgarden
 Páči sa 10 ľudom
35,90 €
 - Ibištekový píling na tvár + AHA kyseliny - 12687620_Ibištekový píling na tvár + AHA kyseliny by Herbsgarden
 1 komentárov
 Páči sa 13 ľudom
18,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »