Domov » Žurnál+ » Autor: Henrieta Môcová

Žurnál+

šperky inšpirované prírodou

Henrieta M. » Tvorba / 2021-03-03 12:49:23 /  3 komentáre / 7 lajkov

   Posledný rok priniesol mnohým z nás obrovskú zmenu v osobnom i profesionálnom živote. Situácia sa dotkla samozrejme aj mňa a mojej rodiny. Ja ako zlatníčka som musela prispôsobiť výrobu šperkov okrem iného aj predajni drahých kovov a puncovému úradu.

Predaj sa na čas úplne zastavil. Počas tohto obdobia som mohla spomaliť, mala som viac času na seba, na prechádzky v okolí. A práve príroda mi bola a je veľkou oporou. Vnesie do kažej situácie nový nadhľad, pokoru, optimizmus. Kolobeh prírody sa nezastaví..

Sadala som si za pracovný stôl s neurčitou predstavou. Bez návrhov a nákresov.. Brala som do rúk materiál a nechala sa viesť atmosférou minerálov, ktoré som mala uložené na najvrchnejšej polici v dielničke. Tam čakali, kedy príde ten správny čas..

Pracovný neporiadok zostával na stole aj cez noc a počkal tam na mňa do nasledujúceho rána. Takto to pokračovalo deň za dňom. Musím sa priznať, občas sa mi aj nedarilo..žiadna surovina, žiadny tvar ma nenadchýnal, žiadny výsledok neuspokojil. Áno, v napätých chvýľach ide proste tvorivý potenciál do úzadia. 

 

            

Ale potom svitol nový deň a ja som si opäť sadla za stôl. Pomaly sa objavili prvé púčiky a prvé kvety. A všetko opäť ožíva..

 

 

Prvé kúsky už nájdete čoskoro v mojej galérií...

Komentáre

huki v tejto dielničke samé krásnoty vznikajú:)

2021-03-03 17:48:521x

PohladnicePreRadost ... hovoríme tomu, že v tichu domu, z krásneho kovu, zakvitli krásou sveta, kvet sa s kovom splieta ... sú to nádherné novinky Henrietka ...

2021-03-03 18:52:181x

HenrietaMocova Žienky vy ste také zlaté ❤ ďakujem krásne. Anikó nádherne poetické ❤

2021-03-04 13:42:53

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

U
HenrietaMocova
HenrietaMocova
845 predaných ks, 498 hodnotení

Vitajte na mieste, kde sa umelecké cítenie kĺbi s kvalitnou remeselnou prácou s dlhoročnou praxou. Viac o mne si môžete prečítať v článku redakcie SAShE

Čas na výrobu vecí na objednávku je v popise uvedený len orientačne a závislí od aktuálnej vyťaženosti. Niektoré šperky viem dodať v priebehu pár dní, na iné si počkáte aj mesiace ("dlhšie ako mesiac" je najdhšia možnosť čo portál ponúka, preto to nemôžem lepšie upresniť :-() Na gravírované šperky počítajte aj 2-3mesiace. V prípade, že potrebujete darček za krátku dobu napíšte mi a ja Vás budem informovať, či je to reálne a vynasnažím sa Vám vyhovieť.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »