Domov » Žurnál+ » Autor: Henrieta Môcová

Žurnál+

Letné prerábanie a renovácia starých skríň (1.časť)

Henrieta M. » Fotopostupy a Návody / 2020-10-08 07:52:49 /  4 komentáre / 15 lajkov

Toto leto bolo pre mnohých (aj pre nás) o čase strávenom doma. Bolo to fajn. Veď koniec koncov, detská izba už potrebovala väčší zásah a popri nej sa zviezla aj chodba..

Steny detskej izby totiž ešte zdobili postavičky zo známej rozprácky Wall•e a Doba ľadová, ktoré som im namaľovala ešte keď chodili na základnú. Len tak na okraj podotknem, že za 2 týždne mám doma druhé dospelé dieťa, takže rozprávky sú už nejakú dobu neaktuálne ;-) 

Na renováciu čakal starší nábytok nemeckej výroby vo vidieckom štýle do ktorého som sa zaľúbila. Naši ho mali na chalupe a ja som sa ho odmietla vzdať.  Mám len takú nepodarenú fotku urobenú narýchlo už počas sťahovania, ale koncept je jasný.

Keďže detská izba nebude už využívaná ako doteraz mala by to byť viac-menej moja izba. Zvolila som si teda zemité sivé farby, ktoré som chcela kombinovať odtieňom antickej bielej a možno pridať trochu jemnosti a púdru v detailoch. Chcela som vyskúšať kriedové farby, ktoré som videla v žurnáloch od Lisbet tu na Sashe. Hneď ma totiž zujali. Ten zamatový povrch bol fantastický. V jej žurnáli som našla aj recept ako si zhotoviť vlastnú kriedovú farbu, ktorú som nakoniec použila namiesto antickej bielej. 

Nábytok bolo treba najprv trochu poopravovať a samozrejme zbrúsiť všetok pôvodný lak. Diery po dvierkach a hlbšie ryhy, ktoré sa časom podpísali na nábytku som amatérsky zalepila, opravila tmelom a zahladila brúsením. 

Nemala som v úmysle vyrobiť nový nábytok! Menšie škrabance a charakter skríň som chcela zachovať..tak nejak mi to k nim patrí :-) 

Táto polica s cifričkami a malinkými šuflíkmi je proste úžasná. Už pri brúsení som uvažovala čo si do nich poschovávam ;-)

A hurá natierať....to som ešte netušila koľko náterov bude potrebných...

Sivá kryla úplne fantasticky.

Ale biela.... Ten zákerný tmavý odtieň stále presvital. Biela spotrebovala neskutočných 5 náterov. 

Kriedová farba potrebuje nejakú povrchovú úpravu, ktorá bude náter chrániť. A tu nasal problém... K orignálnym farbám som si kúpila odporúčaný vosk a to bol kameň úrazu. 

Povrch nepekne ofľakatel a nepomohla ani ďalšia vrstva ani slzy ani vyhrážky :-( Muselo to ísť dole! 

Ako to dopadlo sa dúfam čoskoro dozvieme všetci.

Komentáre

fullsewingleather Krásny kus nábytku, držím palce☺

2020-10-08 10:16:191x

PohladnicePreRadost ... už sa teším na pokračovanie, tie šedobiele skrinky vyzerajú úžasne ... no mne by na toľko práce jedno leto nestačilo :))) ...

2020-10-08 13:42:471x

Lisbet Henrietka, prečo ma napínaš ako strunu, ha? ...pevne verím, že vynikajúco to dopadlo :)

2020-10-08 15:37:371x

HenrietaMocova Jaaaj moji milí ste veľmi zlatí, že ste sa doklikali až na koniec a zanechali mi odkaz.

Jan ďakujem za povzbudenie

Anikó ďakujem krásne, ani ja by som to ale nedala bez výdatnej pomoci môjho šmirglovacieho a prosím všetko zachráň tímu v jednej osobe :-) môjho syna

Alžbetka tebe ešte raz ďakujem za ochotu... a aj ja som už nedočkavá, ale nábytok ešte stále nie je hotový :-o

Snáď do Vianoc bude :-))))

2020-10-08 19:12:041x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

U
HenrietaMocova
HenrietaMocova
845 predaných ks, 498 hodnotení

Vitajte na mieste, kde sa umelecké cítenie kĺbi s kvalitnou remeselnou prácou s dlhoročnou praxou. Viac o mne si môžete prečítať v článku redakcie SAShE

Čas na výrobu vecí na objednávku je v popise uvedený len orientačne a závislí od aktuálnej vyťaženosti. Niektoré šperky viem dodať v priebehu pár dní, na iné si počkáte aj mesiace ("dlhšie ako mesiac" je najdhšia možnosť čo portál ponúka, preto to nemôžem lepšie upresniť :-() Na gravírované šperky počítajte aj 2-3mesiace. V prípade, že potrebujete darček za krátku dobu napíšte mi a ja Vás budem informovať, či je to reálne a vynasnažím sa Vám vyhovieť.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »