Žurnál+

Môj úžasný variabilný 3v1 kabát

U
HenrietaMocova1074 predaných ks, 642 hodnotení

Henrieta M. » Návody / 2023-01-09 17:00:01 /  9 komentárov / 27 lajkov / 532x zobrazený

Prvá skrátena verzia pre tých, ktorí sú po sviatkoch moc unavení; Zimný kabát zo softshellu.

 

 

A druhá verzia, pre tých, ktorým sa chce čítať a môžem sa s nimi podeliť o ďalšiu pokorenú métu ;-) 

Neznášam plný šatník. Mám rada obľúbené variabilné kúsky, ktoré sa dajú rôzne prispôsobiť a vhodnými doplnkami zmeniť štýl podľa aktuálnej príležitosti, či podľa nálady.

A čo bolo hlavné!!! Môj snový kabát musí mať rozprávkovú priestrannú kapucňu s huňatou "cicou", ktorá sa bude pohodlne nosiť, bude krásna a nebude sa samovolne odopínať! To jednoducho neznášam! 

 

 

Neutrálna farba, aby som mohla dobre využiť doplnky, ktoré mám. 

A v neposlednom rade praktickosť, ženskosť a neokukanosť :-)

Materiál softshell pre mňa plný otáznikov. Prvý ? bol, či sa nebude moderný športový materiál priečiť klasickému strihu. Na druhej strane je odolný a praktický, aspoň čo ja ako amatér v oblasti o tom viem.

 

 

Takže myslím, že princesový strih to u mňa na celej čiare vyhral. Nielen že sa neprieči, ale dá sa krásne prispôsobiť a všetko čo sa nám hruškám má, zmestiť sa tam aj zmestí ;-)

Základný strih bol zo staršej Burdy, upravený tak aby mi sedel a v spodnej časti rozšírený.

A druhý ? samotné spracovanie tohto matrošu. Bol totiž trosku nepoddajný. Všetky prídavky som musela obšiť, lebo sa nedali zažehliť. Nakoniec som to poňala ako ozdobné prešívanie a ešte ma to aj bavilo :-) 

 

 

Hlavne !!! odpadla moja druhá najneobľúbenejšia činnosť entlovanie :-D

 

 

Pri ručnom šití viacerých vrstiev bol trochu tvrdý, ale poradila som si. Neviem používať náprstok. Ale vyriešila som to... Proste mi do ruky lepšie sedia kliešte☺️

A tak som si k novému kabátu vyrobila aj nový šperk. Ozdobný gombík

 

 

Môj vysnívaný kabát sa dá nosiť aj bez akýchkoľvek prísad zapnutý až ku krku. Ale keď mám chuť sa zahrať, veľmi ľahko sa dá skombinovať "do koča, aj do voza" a to na ňom proste milujem :-) 

 

 

 

So zvyškov som si ku kabátu urobila aj rukavice :-)

 

 

Nie som krajčírka. Som v tejto oblasti len začiatočník a stále sa s ňou len zoznamujem. Ale baví ma to... teda keď sa mi darí :-D Niektoré veci skončili hodené do kúta, ale o tých inokedy v inom žurnáli.

Komentáre

PohladnicePreRadost wau ! ... obdivujem, krásna profesionálna práca, ja by som to nedala :) ... a takáto šedá je aj nadčasová, šik, krásne sa dá "oživiť" doplnkami, pristanú jej rôzne farby, červená asi najviac :) ... ale aj žltá, fialová a samozrejme čierna :) ... Henrietka, ušila si si skvelý kus, v dobrom závidím ... ja nosím veľkosť 34 a tak mávam problém zohnať si na seba elegantné kúsky ...

2023-01-08 15:26:271x

HenrietaMocova Jejo Anikó ďakujem za povzbudenie aj za uznanie, i keď profesionálna krajčírka by zaiste našla veľa chýb. Ja sa ale vytešujem ako mača chvostu :-)) dobre sa nosí a teda musím poveď, že sa po mne začali obzerať ženy :-)))))

2023-01-08 16:51:202x

danabortlikova Šikovná!

2023-01-08 17:52:05

HenrietaMocova :-Ďakujem

2023-01-09 08:36:42

soul.LIGHT Úžasné ❤️ veď vy nie ste krajčírka ale kúzelník. Ja dokážem ušiť iba rovnú návliečku a tam končím :⁠-⁠D takže toto muselo zhltnúť veľa času ale výsledok stoji za to. Páči sa mi ako ste ho aj ozdobili a ozaj je univerzálny, a aj elegantný, by som nevedela ze je to softshell z diaľky. Nech sa dobre a dlho nosí.

2023-01-09 10:21:491x

HenrietaMocova Milá Petra veľmi sa radujem z vášho/tvojho komentára :-)))).

Ďakujem za prianie, bol to druhý taký väčší projekt. Prebavila som sa počas sviatkov. Decká sú už veľké, tak to šitie je taká moja terapia a lístok na preplávanie syndrómom prázdneho hniezda.

Najväčší posun v šití som zaznamenala keď mi konečne mal kto poradiť. Za cenné rady som nesmierne vďačná žienkam zo skupiny, sú naozaj nad zlato ❤

2023-01-09 14:56:31

Solanum Toto ja obdivujem.Vytrvalosť precíznosť a trpezlivosť.

2023-01-09 19:43:35

Solanum Ja túžim po dlhej sukni č48 v ktorej by som nevyzerala ako stan,ktorá by bola dokonale kráľovská a ktorú by som ja mohla zaplatiť.

2023-01-09 19:48:35

HenrietaMocova Ďakujem krásne :-)

2023-01-11 15:55:18
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Ozdobný gombík - brošňa - 15248145_Ozdobný gombík - brošňa by HenrietaMocova
 2 komentárov
 Páči sa 46 ľudom
49 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »