Domov » Žurnál+ » Autor: Petra Mišinová

Žurnál+

Mačiatka z lesa a ich priatelia

Petra M. » Osobné Blogy / 2021-06-21 18:08:58 /  5 komentárov / 14 lajkov

Dlho som zvažovala, či tento článok vôbec napísať. Ale sú to veci, ktoré sa v našom okolí dejú. Napriek tomu, že osveta ohľadom kastrácií domácich zvierat sa už šíri ďaleko lepšie, nie je ničím výnimočným nájsť pohodené mláďatá hoci pri strome na kraji lesa.

Tak tomu bolo aj jeden chladný októbrový deň minulého roku. Ani nevieme ako, prišli sme k šiestim asi 10-14 dňovým mačiatkam. Ležali pri strome, medzi nimi ohorky od cigariet, trasúce sa od zimy, so zahnisanými očkami, špinavé, hladné, odsúdené na istú smrť...

Nie,nenechali sme ich tam. Áno, oslovili sme prvé ozetko venujúce sa pomoci mačkám. Odpoveď STOP stav. Podobné odpovede inde. A tak my - ľudia s dvomi dospelými mačkami a psom-sme  priviedli domov tieto malé bábätká a dúfali, že aj bez skúseností zvládneme úlohu mamy mačky.

Viete čo? Podarilo sa. Z 200gramových bábätiek vyrástli veselé micky, neuveriteľne naviazané na svojich ľudí. Žiaľ, zlý štart do života sa na imunite podpísal. Dobre pre nás je, že máme tú najlepšiu veterinárkou na svete. Medzitým sa pritúlal aj takmer slepý Oliver a náš dom sa stal takým menším mačacím azylom. Financovať toľko zvieratiek najmä ak ochorejú nie je sranda. Opäť dobre pre nás-ľúbime sa navzájom a tá ich vďačnosť je na nezaplatenie... Každý deň ďakujem, že sme to tak zvládli, že to oni zvládli a som na nich hrdá. 

Život nám prináša rôzne dni.

Včerajšok začal ako úplne obyčajný príjemný deň. Až sa poobede všetko obrátilo naruby. A o štvrtej poobede už u nás doma opäť boli štyri malé kožuchy. Mamu mačku zrazilo auto. Pani, ktorá ich pôvodne zachránila, pracovala 12 hodinové zmeny. Opäť sa opakoval STOP stav a opäť žiadne ponuky pomoci napriek mnohým zdieľaniam.

A tak vám predstavujem  Bibku, Chipsu, Fazuľku a Milkieho. Majú približne 3týždne a váhu v rozmedzí 240 - 270 gramov. Rebierka im spočítam ako nič. Papanie im nejde vôbec a kŕmim tak akosi dobrovoľne nasilu. Žiadna sláva to nie je ani s vyprázdňovaním. Napriek tomu sú veľmi prítulné a celým svojím ja dávajú najavo, ako veľmi chcú žiť.

Tak je v našom dome mačacích členov odrazu 13.

Ťažko sa mi to píše, ale asi každý z vás chápe, že sa pomáha ľahšie, ak každý podá trošku pomocnú ruku.

Aj ja teraz prosím o pomoc pre tieto štyri mačacie bábätká, ktoré okrem veterinárnej starostlivosti budú najmä najbližšie dva mesiace potrebovať mnoho vecí.

Aj s vami vieme pomáhať.

Rada by som vás tiež pozvala do mojej galérie, kde možno nájdete niečo ľúbivé a kúpou vecičky dostanete domov milý darček pre niekoho blízkeho a zároveň peniažky pomôžu mačiatkam.

V mene labiek zo srdca ďakujem :) 

Komentáre

Yasminka7 Ďakujem, že existujú ľudia ako Vy... :)

2021-06-21 21:24:43

HechoConAmor Ja ďakujem za Vašu správičku a milé slová :)

2021-06-22 10:46:52

AdharaDecor Chúďatká... plne súcitím, ale v podobnej situácii som bola pred rokom, takže viem, že nájsť pre ne nový domov je veľmi ťažké. A už sa starám o jedného mačacieho šarvanca, ktorý mi trochu prerástol cez hlavu. :-)

2021-06-23 12:45:21

HechoConAmor Je to pravda. O to ťažšie, že takto od chované chumáčiky zväčša bojujú so slabou imunitou a tým spojenými zdravotnými ťažkosťami. Aj to bol dôvod prečo prvých 7zachránenych klbiek nakoniec zostalo.

Malá Fazuľka bojuje o život. Súrodenci sa majú po 3dňoch k svetu. Tešíme sa tomu. Ako obyčajní ľudia suplujúci útulok je však pomáhať bez materiálnej pomoci pre drobcov od láskavých ľudí takpovediac o "držku".

Nech sa mačaciemu šarvancovi darí :)

2021-06-23 19:14:23

Yasminka7 Je aj nejaký iný spôsob, ako podporiť mačiatka okrem zdieľania na Facebooku a nákupu u Vás? Vaša tvorba je krásna, ale ja nemám deti, takže nie som Vaša "cieľová skupina"...

2021-06-24 20:38:17

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

HechoConAmor
HechoConAmor
212 predaných ks, 115 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Oh look! It's CROCHET O'CLOCK.

S výrobou vecičky na zákazku začínam po pripísaní platby na účet. Prosím preto o úhradu objednávky v čo najkratšom možnom termíne, aby sa čakacia doba na vecičky zbytočne nepredlžovala. ĎAKUJEM.

OBJEDNÁVKY MIMO SLOVENSKA A ČR PRIJÍMAM PO DOHODE .

DOBA VYHOTOVENIA VECIČKY NA OBJEDNÁVKU JE MOMENTÁLNE 14 PRACOVNÝCH DNÍ .

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »