Domov » Žurnál+ » Autor: Júlia Šmidáková

Žurnál+

Peťko

Júlia Š. » Osobné Blogy / 2017-01-13 08:20:15 /  5 komentárov / 13 lajkov

Môj štvorročný syn sa hrá s bábikami. Teda vlastne s jednou bábikou. Volá sa Peťko, je to chlapec ako on. Má ju už od malička, vybral ju zo zbierky bábik svojej sestry, ktorá ich má toľko, že to našťastie ani nespozorovala. Odvtedy je Peťko stále s nami. Papá s nami, spinká s nami a chodí s nami na prechádzky. Táto bábika nepatrí k najkrajším, je už trochu ošúchaná a ubieha jej očko, ktoré sa nedá opraviť. Ale pre neho je to ten najlepší kamarát na svete. Ušila som mu látkovú bábiku v podobe obľúbeného hrdinu Zorra. Nepomohlo. Zorro sedí na poličke nepovšimnutý a Peťko je hviezdou dňa. Peťko potreboval nové oblečenie, pretože to staré červené (s obrázkom Hello Kitty) bolo príliš dievčenské. Tak som sa hecla a ušila tento krásny modrý chlapčenský obleček. Lenže Peťkovi sa asi veľmi nepáčil. Vrátil sa k svojmu otrhanému červenému a toto nosí na noc ako pyžamko. Nuž čo. Snaha bola. Teraz, keď je zima, potrebuje Peťko samozrejme aj čiapočku a šálik. Nemôže predsa prechladnúť! OK. Vyrobila som aj čiapočku a šálik. Uff. Tentokrát sa páčili. Mám veľkú radosť. Ešte vraj bude potrebovať aj kabátik, rukavičky a ponožtičky, pošepol mi to tenkým hláskom. No ale to už je výzva minimálne na dva víkendy...


Ako sa tak na nášho synčeka pozerám, pomyslím si, že raz z neho bude skvelý tato. A tak by to malo byť.


A čo vaši chlapci? Ako sú na tom? Tiež sa (tajne) hrajú s bábikami?

Komentáre

mary-artbodkask moj chlapcek ma 2,5 a tiez ma jednu svoju babiku ;-) niekedy je dlhsie na dne hrackoveho boxiku, niekedy nerozlucny kamarati na cele tyzdne... nasa sa vola iba Babo ;-)) ta s nim zazije - tusim zatial najdobrodruznejsiu akciu zazili ked skakala do furika plneho jesennej vody a popadaneho listia. Babo do nej skalalo aj 100 krat za sebou... a tie splechyyyyy ;-)) obaja potom rovno do vane spolu- to sa im pacilo tiez ;-)) Petko s Vasim sibalom asi tiez zazije ;-)

2017-01-13 08:58:33

Heavenly :-) Pekný príbeh. Áno, Peťko si toho teda zažije. Tak želám vášmu malému - a aj tomu nášmu - aby toho zažili s nimi ešte veľa, sama som zvedavá, dokedy ho to bude baviť.

2017-01-13 09:37:39

artbodka veru aj u nás, môj štvorročný Radko má dve staršie sestry, tak je to jasné :-), od mala kŕmil bábiky, kúpe sa s bábikami "moxinkami" ... i keď tieto Vianoce menšia zmena - želal si robota... takže momentálne spáva s ním :-)))

2017-01-13 10:53:04

mina289 veľmi milé čítanie, ďakujem ☺

2017-01-13 11:52:01

Byzantio Moj brat mal babiku Strapacika, ktoru mu uhackovala mamka. Teraz je dobrym otcom.

2017-01-13 13:12:06

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Heavenly
Heavenly
157 predaných ks, 107 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Autorské ľanové oblečenie na každý deň. Prudko nositeľné variabilné strihy s iskričkou nostalgie a mäkkučký prírodný materiál - to je láska na prvý pohľad. Všetko navrhnuté a ušité doma na Slovensku. Zero waste výroba.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »