Domov » Žurnál+ » Autor: Júlia Šmidáková

Žurnál+

Čas pre seba

Júlia Š. » Tvorba / 2017-05-12 11:00:22 /  2 komentáre / 16 lajkov

Poznáte to.

Práca, deti, domácnosť. A tak stále dookola. Celé týždne, mesiace.

Po niekoľkých mesiacoch tohto šialeného kolotoča som si aj ja konečne našla čas na seba. Potrebovala som ho ako soľ. A nebola by som to ja, keby som tento voľný čas (ach, ako dlho som toto slovo nepočula!) nevyužila na nejakú ručnú prácu.

Treba dokončiť rozošitú sukňu z minulého leta, prezrieť objednané látky, čakajúce na svoju príležitosť, vymyslieť z nich niečo pekné a ak šťastie dá, možno aj ušiť.
Po materskej sa moja garderóba skladá z pohodlných tričiek, roztrhaných riflí a tenisiek a niekoľkých minimalistických, dobre kombinovateľných kúskov. Práca tlmočníčky a prekladateľky však vyžaduje o niečo - povedzme - slušnejšie oblečenie. Kedy, ak nie teraz! Zo zásuvky vyberám biely matný satén, ktorý tam leží už pekných pár rokov, keď som z neho kedysi šila blúzku. Jasné, to sa hodí. Decentné multifunkčné tieločko pod sako, ku sukni nebude zlé, viem si ho predstaviť aj k rifliam a teniskám. Treba ho trošku oživiť, niekoľko týždňov dozadu som skončila kurz šitej čipky, bola by škoda to nevyužiť. Menší motív nemôže nič pokaziť. Farebnosť biela-biela zaručuje dobrú kombinovateľnosť, ale v hlave mi už víria nápady o iných ffarbách, napríklad biela čipka na sivom tielku/tričku by vyzerala geniálne. Už len dokončiť tú ružovú sukňu a jeden slušný outfit bude hotový.

Komentáre

PohladnicePreRadost juj, tá šitá čipka je prekrásna ! ....

2017-05-13 22:47:13

Heavenly Ďakujem!

2017-05-15 09:16:45

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Heavenly
Heavenly
157 predaných ks, 107 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Autorské ľanové oblečenie na každý deň. Prudko nositeľné variabilné strihy s iskričkou nostalgie a mäkkučký prírodný materiál - to je láska na prvý pohľad. Všetko navrhnuté a ušité doma na Slovensku. Zero waste výroba.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »