Domov » Žurnál+ » Autor: Helena Sochnová

Žurnál+

Z KORPORÁTU KU HLINE

Helena S. » Osobné Blogy / 2024-06-03 13:01:13 /  Pridaj komentár / 14 lajkov

Ako sa to stalo, že vyštudovaná špecialistka na obchod a marketing teraz tvorí z hliny a vo svojom keramickom ateliéri inšpiruje aj iných k práci rukami?

Po škole dostala ponuku pracovať v renomovanom korporáte. Po 7.rokoch práce na 2 manažérskych pozíciách a kúpe bytu už nevidela dôvod v tom ďalej pokračovať. Keď sa jej šéf pýtal, čo bude robiť, odpovedala: “Možno budem maľovať obrazy, ešte neviem.” Chcela robiť niečo, čo jej dáva zmysel, niečo, kde môže využívať svoje dary a talenty. Kde nebude rátať dni dovolenky a tešiť sa na víkend. Túžila ľuďom pomáhať, hmatateľne vidieť výsledky svojej práce. Cesta nebola úplne priama a jednoduchá. Prešla medzifázou, kde už zakúsila príchuť slobody. 2 roky lovila ľudí pre malú head-huntingovú agentúru s úžasným kolektívom. Potom prišlo materstvo a 2 krásne dcéry. Popri ňom sa ďalej vzdelávala a osobnostne rástla.. Začala písať články, spoluzakladala Rodinné centrum Kramárik. Neskôr učila náboženstvo na jednej súkromnej škole. Popritom pracovala pre o.z. Kresťania v meste. Stále to však nebolo ono. Ťahalo ju to ku kráse.

PREČO HLINA?
Krása. Vždy ju fascinovala a prinášala radosť, približovala k jej Pôvodcovi. Keramiku si kupovala a obdivovala. Až prišiel deň, kedy ju začala sama tvoriť. V roku 2016 si urobila certifikát “Modelovanie keramiky” v ÚĽUV-e. Odvtedy už hlinu z ruky nepustila. Ďalších 5 rokov chodila do ateliéru ku pani keramikárke Janke Randuškovej. Je to úžasný pocit, keď pod rukami hlina dostáva tvar a prostredníctvom vzduchu a ohňa sa mení v trvácu podobu. Vo svojej tvorbe spája krásu s úžitkom.
V roku 2020 sa rozhodla založiť si vlastný keramický ateliér. Okrem vlastnej tvorby lektoruje aj kurzy keramiky.

PREČO KURZY/WORKSHOPY/TEAMBUILDING?
Väčšinu svojho profesného života pracovala hlavou, za počítačom. Prešla si aj vyhorením. Myslí si, že sme boli stvorení k pohybu, k práci s rukami. Tipuje, že väčšina z vás, čo ste sa dočítali až sem, pracujete svojím intelektom. Vytvárate úžasné veci. Zvyčajne sú nehmotné, nedajú sa uchopiť do rúk.
Hlina je skvelý materiál. Už len dotýkať sa jej je upokojujúce, sprítomňujúce, terapeutické. Preto vytvára priestor, kde môžete zapojiť ruky, vypnúť hlavu a stretnúť sa sám so sebou. Pretaviť vaše myšlienky do hmoty. Svojim dotykom a okamžite.

ČO NEVYŠLO?
Ateliér ma neuživí. ZATIAĽ

VIAC O KURZOCH

https://www.sashe.sk/He-lienka/detail/kurz-zaklady-keramiky

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
He-lienka
He-lienka
47 predaných ks, 31 hodnotení

Krása.
Vždy mi prinášala radosť.
Teraz ju tvorím a túžim, aby prinášala radosť aj vám.

Ahojte, v čase 4. - 12.júla 2024 budem na dovolenke.
Vašim objednávkam, otázkam sa budem venovať po návrate.

Ďakujem za pochopenie.

Krásny letný čas želám :o)

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Kurz "Základy keramiky" - 12633742_Kurz "Základy keramiky" by He-lienka
 Páči sa 16 ľudom
169 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »