Domov » Žurnál+ » Autor: Lea Ondrus

Žurnál+

Ako vytvoriť príjemnú atmosféru doma pomocou esenciálnych olejov

Lea O. » Osobné Blogy / 2020-06-22 07:46:22 /  2 komentáre / 4 lajky

Téma esenciálnych olejov mi je veľmi blízka, možno preto, že sa potrebujem permanentne uzemňovať. Kvalitné prírodné esenciálne oleje sú totiž na rozdiel od klasických voňaviek vyrobené z čistej prírody, čo je zemská energia. Navyše pri správnom pestovaní, starostlivosti, zbere rastliny, stromy a výrobe oleja z nich sú esenciálne oleje vysokovibračné.  

Okrem priameho použitia na pokožku tela, môžeme esenciálne oleje doma difúzovať pomocou difúzeru alebo ich priamo nakvapkať napríklad na lávový kameň (difúzer s lávovým kameňom je u mňa v shope k dispozícii). Difúzery ultrazvukové sú vhodné do väčších miestností, zároveň majú funkciu aj zvlhčovača vzduchu. Priame kvapkanie na lávový kameň je vhodné do menších napr. do kúpelky. 

Romantickú atmosféru podporuje santalové drevo, neroli, ruža, ylang ylang, jasmín. Jasmín sa prezýva aj kráľovná noci a už celé storočia používajú ženy jasmín kvôli jeho nádhernej zvodnej vôni. Traduje sa, že kráľovná Kleopatra sa kúpala v mlieku a mede. Ale zrejme to bolo aj kvôli tomu, že mlieko a med sú nosiče pre esenciálne oleje, ktoré sa v nich rozúšťajú. Ja si myslím, že používala práve jasmín na zvádzanie mužov. 

Pre stagnujúcu energiu a prečistenie energie v dome skúste použiť cypriš (je výborný aj na natieranie na pokožku v riedení 50:50), kadidlo, citrón, mäta, škoricové listy. Môžete skúsiť aj ich kombináciu.

Zlepšenie kreativity podporuje grepfruit, citrónová tráva, palmarosa.

Pracovné sústredenie podnecuje najmä citrón a mäta, ale aj rozmarín (tento je samostane príliš výrazný, odporúčam ho skombinovať napr. s citrónom alebo citrónovou trávou). 

Spánok a uvoľnenie zlepšuje levandula, harmanček, šalvia muškátová, pelargónia, vetiver. 

Ak by vás zaujímalo čosi viac o esenciálnych olejoch, kľudne mi napíšte do komentov, rada odpoviem:)

Komentáre

fullsewingleather Super článok☺☺☺

2020-06-22 10:31:33

HarmonyArt Dakujem :)

2020-06-22 12:48:57

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

HarmonyArt
HarmonyArt
5 predaných ks, 2 hodnotenia

Reaguje do 3 hodín

Interiérový dizajn je moja záľuba i vášeň. Aj preto som si spravila dvojročný kurz interiérového dizajnu. Milujem tvoriť príjemnú atmosféru, dekorácie a aranžmány, ktoré prinášajú pocit harmonizácie priestorov. Venujem sa aj svadobnej výzdobe.


Pôvodné meno Interierovydizajn

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Dream about nature - originál obraz - 12021104_Dream about nature - originál obraz by HarmonyArt
 Páči sa 20 ľudom
45,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »