Domov » Žurnál+ » Autor: Lea Ondrus

Žurnál+

Ako nám môžu farby jesene pomôcť so sebapoznaním?

Lea O. » Tvorba / 2020-09-07 18:07:35 /  Pridaj komentár / 2 lajky

Na jeseň sa všetko v prírode sfarbuje do krásnych farebných oranžovo hnedých farieb. Rada sa vtedy prechádzam v lesom a vnímam ako sa príroda pripravuje na zimu. To krásne ticho lesa pôsobí ako balzam na dušu. 

Týmito potulkami som sa inšpirovala pri maľovaní obrazu s názvom Jeseň. Použila som farebnosť listov v tomto období a pridala som aj zlatú kedže mám pocit, že príroda žiari v tomto období aj týmto svetlom. 

Pri štúdiu kníh feng shui som narazila na zaujímavú zhodu a totiž, že tieto farby sú spomenuté aj vo feng shui ako farby vhodné do zóny ticha a poznatkov. Táto zóna sa nachádza v severovýchodnej časti domáctnosti.

Ak cítite, že táto zóna nie je u vás dostatočne aktívna, môžete použiť dekorácie práve vo farbách jesene žltú, oranžovú a hnedú pre jej aktiváciu.  Základom úspechu je aj poriadok, vyraďte staré a nepotrebné veci. Do tejto zóny sa dobre hodia knihy, knižnica, masívny drevený nábytok. 

Táto zóna môže zároveň aj dobre poslúžiť ako kútik na meditáciu to sa mi zase spojilo s tichom  ľahkosťou, ktoré zažívame v prírode. 

Ak máte chuť a čas pozrite si aj test, ktorý som našla v jednej z kníh feng shui.

Test: Ako spoznáte, že vaša zóna poznania u vás v príbytku nie je dostatočne aktívna?
• Byť sám a nič nerobiť je pre vás hrozné. To radšej byť aktívny, niečo podnikať s priateľmi alebo si krátiť čas aspoň počúvaním hudby či sledovaním televízie?
• Cítite sa stresovaní, pod tlakom, nevyrovnaní? Nemáte vlastnú izbu, v ktorej by ste mohli byť niekedy sami? Ak máte vlastnú izbu využívate ju len sporadicky?
• Nemáte radi keď všetko stíchne, nedokážete sedieť a počúvať tlkot svojho srdca a jeho reč. Utekáte sám pred sebou. Padne vám zaťažko vypnúť a všetko vypustiť?
• Pre ruch a hektiku všedného dňa si len zriedka dožičíte chvíľku pokoja a premýšľania? Vášho partnera irituje, keď stíchnete alebo sa stiahnete do seba – preto to robíte stále zriedkavejšie?

Test je z knihy Gunther Sator - Feng šuej Harmónia v partnersve a láske

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

HarmonyArt
HarmonyArt
5 predaných ks, 2 hodnotenia

Reaguje do 3 hodín

Interiérový dizajn je moja záľuba i vášeň. Aj preto som si spravila dvojročný kurz interiérového dizajnu. Milujem tvoriť príjemnú atmosféru, dekorácie a aranžmány, ktoré prinášajú pocit harmonizácie priestorov. Venujem sa aj svadobnej výzdobe.


Pôvodné meno Interierovydizajn

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Obraz  Rozžiarená jeseň  - 12246377_Obraz Rozžiarená jeseň by HarmonyArt
 Páči sa 15 ľudom
50,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »