Domov » Žurnál+ » Autor: Lea Ondrus

Žurnál+

Ako si vyrobiť repelent proti komárom s esenciálnymi olejmi

Lea O. » Inšpirácie z internetu / 2020-06-18 12:56:07 /  Pridaj komentár / 5 lajkov

Letná sezóna sa blíži, koho zaujíma ako si vyrobiť repelent proti komárom a kliešťom s esenciálnymi olejmi, tu je recept na 100 ml repelentu:

Krok 1:

Klinčeky necháme namočené v alkohole 3 dni, pomer je na 1 dcl alpy cca 20 klinčekov. Na 100 ml repelent budeme potrebovať 5 ml tohto výluhu z klinčekov. Do fľaštičky so sprejom na repelent lejeme výluh cez sitko aby sa nám nezaniesla tryska.

Krok 2:

Do zmesy možete zamieštať aj 1- 4 druhy esenciálnych olejov kazdý po 10 kvapiek.
Esenciálne oleje proti komárom sa uvádzajú: levandula, tymián, bazalka, mäta, citronela, šalvia, citrónová tráva, lemon myrtle. (Tu dajte pozor na citrón, bergamont, ktoré sa tiež uvádzajú ako komáro - odpudivé, ale sa nesmú používať keď idete na slnko. Skôr ich dajte do difúzera ak ich už máte k dispozícii).
Esenciálne oleje proti kliešťom  sa uvádzajú: pačuli, tee tree (tento esenciálny olej je dobrý aj na pleť, rôzne uštipnutia), cédrove drevo, muškátový oriešok.

Esenciálne oleje používajte kvalitné a čisto prírodné. Pri výbere vhodnej značky sa môžete riadiť aj tým, že s kvalitou väčšinou aj rastie cena :) Lacné esenciálne oleje sú zvyčajne riedené alebo sú v nich primiešané syntetické látky. 

Krok:3

Zvyšok dolejeme vývarom z rozmarínu (15 minút povarit rozmarín, potom nechať odstáť niekoľko hodín). Tiež použijeme sitko.

Repelent skladujeme v chladničke, ale vydrží aj pár dní mimo nej. Striekajte ho radšej na pokožku, lebo na oblečení môže zanechávať flaky kvôli výluhu z klinčekov.  

Informácie som čerpala z mojich vedomostí a skúseností, ďalej od: https://www.facebook.com/Vonaveveci/

Podobný repelent je uvedený aj na:

http://www.zerowasteslovakia.sk/mne-nikto-nebude-pit-krv/?fbclid=IwAR13m-amo42cMEy_Y3S1SFlxFIHtTRnLkFm0JdGjX7hA8fuoBlymJ5jI6u0


 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

HarmonyArt
HarmonyArt
5 predaných ks, 2 hodnotenia

Reaguje do 3 hodín

Interiérový dizajn je moja záľuba i vášeň. Aj preto som si spravila dvojročný kurz interiérového dizajnu. Milujem tvoriť príjemnú atmosféru, dekorácie a aranžmány, ktoré prinášajú pocit harmonizácie priestorov. Venujem sa aj svadobnej výzdobe.


Pôvodné meno Interierovydizajn

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Dream about nature - originál obraz - 12021104_Dream about nature - originál obraz by HarmonyArt
 Páči sa 20 ľudom
45,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »