Domov » Žurnál+ » Autor: Natália Kontrišová

Žurnál+

Zero waste: Pomôžme planéte

Natália K. » Inšpirácie z internetu / 2024-03-02 06:10:36 /  Pridaj komentár / 10 lajkov

Milí čitatelia a priaznivci sashe!                                                                                             

Zero waste môže vyzerať ako dosť nemožná vec. Ako vôbec začať žiť bez odpadu, keď sme zvyknutí na plytvanie? Nepochybujem, že každý z nás vie, že už len malý krok môže znamenať veľa na ceste k lepšiemu životému prostrediu. V tomto žurnáli si iste každý nájde spôsob, ako k tomu prispieť, aby sme urobili náš svet lepším miestom na život.

Nepochybujem o tom, že vačšina predajcov na Sashe má v ponuke aspoň jednu vec označenú ako zero waste, preto sa týmto žurnálom nebudem snažiť priblížiť len moju tvorbu ale aj tvorbu iných predajcov, ktorá ma zaujala, a ktorá vznikla zo zvyškov koženky či pravej kože. Je to niečo, čím môžeme prilákať zákazníkov a zároveň prispieť k udržateľnosti. 

Keďže sa venujem šitiu kabeliek častokrát u mňa ostávajú zvyšky koženky, ktoré sa snažím využiť na ušitie "mini peňaženky", ktorá je vhodná na mince. Na výrobu tejto peňaženky mi postačujú naozaj malé kusy koženky a kúsok zipsu. A uznajte sami, na mince ako stvorená!

Táto krásna shopper taška, ktorá vznikla v dielni gretchen je taktiež skvelý spôsob ako využiť odrezky pravej farebnej kože a navyše ozvláštniť jednoduchú ľanovú tašku. Dodáva každodennému noseniu štýlový nádych a zároveň pomáha znížiť množstvo odpadu, ktoré produkujú igelitové tašky.


Zaujímavým nápadom ako využiť zvyšky rifľoviny a obuvníckej koženky je táto kľúčenka v tvare ryby. Jej dizajn pritiahne pozornosť vďaka kreativite, s ktorou ju vytvorila BOGY. Jej jedinečný vzhľad robí z kľúčenky nielen praktický doplnok, ale aj štýlový prvok.

Asi jeden z najzaujimavejších nápadov, aký som videla je tento obal na slúchadlá vyrobený z pravej kože. Jeho výrobou sa môže pýšiť mimymajtslaskou

Veľmi milým nápadom je aj takýto mešec na zaťahovanie šnúrkou. Jeho použitie nájdu páni napr. na tabak a dámy ako puzdro na kozmetiku, či iné drobnosti. Môžete ho nájsť v dielni Erci.

Niekedy sa nestačím čudovať aké zaujímavé kúsky dokážeme vymyslieť z naozaj malých zbytkov kože, ktoré pri výrobe kabeliek a iných doplnkov vznikajú. Vtedy v našich mysliach zavládne kreativita, ktorá dodá týmto výrobkom šmrnc a originalitu.

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Mešec - 14053841_Mešec by Erci
 Páči sa 10 ľudom
15 €
 - ZERO CALORIES ľanová shopper taška - 13536890_ZERO CALORIES ľanová shopper taška by gretchen
 Páči sa 24 ľudom
57 €
 - Obal na slúchatka - 15272593_Obal na slúchatka by mimymajtslaskou
 2 komentárov
 Páči sa 20 ľudom
4 €
 - Ryba - recy přívěsek na klíček 18 - 15486564_Ryba - recy přívěsek na klíček 18 by BOGY
 Páči sa 5 ľudom
9 €
 - Mini peňaženka na mice - 16415327_Mini peňaženka na mice by HandmadebyNaty
 Páči sa 5 ľudom
6 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »