Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Brehovská

Žurnál+

Šperky tvorím - svoj sen žijem

Jana B. » Tvorba / 2017-10-24 19:20:03 /  5 komentárov / 14 lajkov

O polymérovej hmote, resp. často používanej fimo hmote, ste už určite všetci počuli. Ja som sa k polyméru dostala úplnou náhodou, keď som hľadala nejaké postupy a materiály k šitiu. Vo všetkých e-shopoch som neustále narážala na nejaké fimo. Keďže som predtým o tom nepočula a som človek zvedavý, otvorila som prvý článok, pozrela si prvé video... Bola to láska na prvý pohľad a nasledovali dve prebdené noci sledovaním stále nových a nových možností práce s týmto malým zázrakom :). Nevychádzala som z úžasu. Polymérová hmota je geniálny materiál, ktorý búra hranice a dokáže oveľa viac, ako by kto na prvý dojem očakával. Hneď prvý možný deň som utekala do obchodu, nakúpila najzákladanejšie veci a začala tvoriť... Nemala som vykrajovátka ani valček, na krájanie som použila kuchynský nôž. Ale prvý výrobok bol nakoniec na svete a vyzeral takto :).

 

 

Nadšenie ma však neopustilo a tvorím dodnes. Je to už 6 rokov a každý deň ma práca s polymérom dokáže potešiť a prekvapiť. Boli to hodiny a hodiny skúšania, hľadania inšpirácií, vymýšľania, googlenia a zase skúšania. Ako prvé mi učarovali cany– valčeky, ktoré po prerezaní vytvárajú určitý vzor, ako sú napr. kvietky, ale  môžu to byť aj tváre.

Ale zvedavosť bola silná a človek sa chcel posúvať. Tak som skúšala ďalej a postupne objavovala ďalšie a ďalšie možnosti tvorenia s fimom a svet polyméru sa mi pomaličky, ale stále viac otváral. A tak vznikli šperky pomocu techník Backfilling, klimt, transfér či sieťotlač.


Šperky v jarných farbách vytvorené pomocou techniky sieťotlač 

Folkové náušničky a prívesky vytvorené pomocou metódy backfilling


 

Zaujímavé polymérové šperky s využitím techniky transféru


 

A všetky tie hodiny skúšania a tvorenia smerovali k jednému cieľu. Zase sa vrátiť k tomu, čo ma najviac očarilo, čo ma najviac bavilo, čo ma k polymérovej hmote priviedlo... Nasmerovala som svoju energiu na tvorbu canov. Nájsť nové motívy, následne vymyslieť ako ich vytvoriť a to očakávanie, či sa vzor podarí... a tá radosť keď to vyjde lepšie ako som očakávala... Takýmto spôsobom vznikli aj úspešné vtáčiky v modrom šate, rôzne motívy mačiek, kvietkov, dievčatka, sovičiek. Tieto vzory boli zakomponované do veľmi jemnučkých náušníc, príveskov a náramkov. Malú ochutnávku tvorby ponúkam aj tu :).

 

Kolekcia Vtáčik v modrom šate


 

Kolekcia Vlčí mak

 

Kolekcia Zima v škandinávskom štýle


 

Kolekcia Lujza a Lotka


 

Kolekcia Tulipány


 

Motívy mačiek

 

Ale ako som už písala, som človek tvorivý a tak si raz za čas výskušam aj niečo nové. A pri jednom takomto "úlete" vzniklo aj pár nových priestorových šperkov z polyméru od HaliDizajn. A tu je maličká ochutnávka.

 


 

Dúfam, že sa Vám prechádzka našou tvorbou páčila a budeme radi, ak navštívite aj našu galériu :). 

Komentáre

PohladnicePreRadost Prekrásna práca s polymérom , ostáva mi len tichúčko obdivovať .... ozaj nádherné kúsky :)

2017-10-24 22:17:25

HaliDizajn Ďakujem krásne, veľmi ma teší, že sa šperky páčia :)

2017-10-24 22:51:06

HarmonyDekor Kráásne napísané ;)

2017-10-26 08:32:42

HaliDizajn Ďakujem Miška ;)

2017-10-26 08:39:47

swart Krásny žurnálik. Tiež mám rada techniku "cane" (hoci v podstate s ňou len začínam) , viem aká je to piplačka a preto si myslím, že ju viem aj oceniť...A tieto tváričky, mačičky a všetky tie ostatné vzory sú proste úžasné a perfektne zvládnuté, gratulujem. Nech sa Vám aj naďalej darí! :)

2017-12-01 15:29:19

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
HaliDizajn
HaliDizajn
1220 predaných ks, 485 hodnotení

HaliDizajn - dve sestry, ktorým fimo a látky tak učarovali, že vo svojom voľnom čase po práci rady tvoria... preto naše výrobky nie sú výsledkom práce, ale našich záľub, lásky a radosti z tvorenia :-)

K väčšine pastelkovníkov je možné ušiť z tej istej kolekcie detské čelenky, detské prestieranie a organizer do auta. V prípade záujmu sa o dostupnosti látok informujte vnútornou poštou.

Pri výrobe na objednávku sa rozloženie vzoru, krajka, veľkosť bodiek môže mierne líšiť (celkový vzhľad veci to nezmení).

Je mi luto, ale vyšitie mena momentálne z technickych príčin nie je možné.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Folklórne srdiečka (modré) - 7546492_Folklórne srdiečka (modré) by HaliDizajn
 4 komentárov
 Páči sa 67 ľudom
7 €
 - Náušnice s kvietkami - visiace - 8508735_Náušnice s kvietkami - visiace by HaliDizajn
 2 komentárov
 Páči sa 30 ľudom
9,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »