Domov » Žurnál+ » Autor: Monika Hutyrová

Žurnál+

Fotoreportáž o svadobných šatách II diel.

Monika H. » Tvorba / 2016-11-07 11:23:03 /  Pridaj komentár / 7 lajkov

Všetko sa stalo asi pre 4 mesiacmi. Čakalo sa na to najlepšie – na fotky.
Jedného dňa mi prišiel mail s prosbou o ušitie svadobných šiat. Nebol prvý s takouto požiadavkou. No pre veľké množstvo zákaziek som premýšľala, či do toho idem. Práce bolo nad hlavu, času málo. Bola to veľká výzva, nakoľko nevesta nežije na Slovensku a mala prísť len na pár dní, počas ktorých sa malo všetko zrealizovať. Šaty mali byť použité len na obrad a takú, nie klasicku svadobnú hostinu. Na fotenie si nevesta objednala iné šaty. Dlhé, vílové.
Poslala svoju približnú predstavu a základné miery. A vtedy som vedela, že do toho idem.
Potrebovala som sa samozrejme pripraviť skôr. Nakúpiť materiál a podobné záležitosti. Šla som do predajne, nafotila rôzne látky a poslala e-mailom ponuku. Po spoločnej dohode sme došli k výsledku. Nakúpila som materiál a spravila strih na slepo, len zo štyroch zadaných rozmerov.
Nadišiel deň prvého stretnutia. Nebolo to pre mňa prvé takéto stretnutie. Ale teraz som bola plná očakávaní. Kto sa objaví. Prišla krásna, mladá žena, plná veľkej energie. Premerala som ju a bola som naozaj rada, že pri príprave strihu som zúročila moje 20 ročné skúsenosti a šaty som mohla hneď strihať.
Prišiel deň prvej skúšky. Nevesta si s veľkým očakávaním obliekla šaty ešte v polosurovom stave s trčiacimi nitkami. Vtedy prišlo rozhodnutie z jej strany. „Toto sú tie pravé a žiadne iné nechcem. Toto som ja.“

K šatám už mala nakúpené aj topánky a doplnky. Od Freesiaatelieru  tu na Sashe. Kvet do vlasov, kvet na ruku, pierko pre ženícha.  http://www.sashe.sk/Freesiaatelier  Počas skúšok prišla menšia zmena v doplnkoch a z náramku sa stal opasok.
Všetko prebehlo tak ako malo. Nevesta odcestovala a ja som šaty mohla dokončiť. Dávno som nič nevyrábala s takou radosťou ako teraz. Prišiel deň ich prevzatia. Šaty som pomohla obliecť, zapla 34 maličkých gombíkov, ruky si ešte vtedy slečna dala do vreciek a obe sme povedali „WAU“. Bola naozaj nádherná. Ešte bez účesu a líčenia. Nasledovalo veľké objatie od nevesty. Bola naozaj šťastná. Pripravená na svoj veľký deň, ktorý si vraj naozaj užila.
Neviem kto bol šťastnejší, ja, či nevesta. Ja pre to, že som mohla šiť svadobné šaty pre skvelého človeka. A nevesta? Už sa vyjadrila pod predchádzajúcim žurnálom. http://www.sashe.sk/Haem/journal/fotoreportaz-o-svadobnych-satach
A možno ešte sama napíše.
PS: na poslednú chvíľu sa kupovali k šatám aj iné topánky – ČERVENÉ LODIČKY.

 

 

 

 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
Haem
Haem
133 predaných ks, 78 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Haem, teda " HM-dizajn" je firma pôsobiaca v Banskej Bystrici, zaoberajúca sa hlavne výrobou odevov v ktorej máme 20 ročné skúsenosti.Venujeme sa tiež maľovaniu na textil, hodváb a výrobe cínovaných šperkov.

Vyrábam hlavne na zákazku. Ponúkam možnosť osobnej skúšky. Momentálne beriem objednávky až na marec 2019.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »