Domov » Žurnál+ » Autor: Marcela Rybecká

Žurnál+

Zelené Levočské dvere

Marcela R. » Fotopostupy a Návody / 2020-12-14 22:11:02 /  Pridaj komentár / 13 lajkov

Naše levočské dvere ❤️
Poslednou kvapkou bolo, keď sme starú ceduľku so starou menovkou odlupli z dverí. Vravím si, že týmto dverám už nieto pomoci.Ale... myslím, že sme ich zachránili. Teda my sme spokojní viac ako dosť a to je pre nás podstatné. Dvere som maľovala trávičkovou zelenou farbilkou (NEmiešaný odtieň, priamo z dózičky) a voskovala.

Dvere som pred prerábkou nebrúsila, nijak špeciálne neošetrovala. Len natierala. Dvere vypili veľa farby. Na ich natretie som použila cca 500ml farby (2-3 nátery), farbu som priebežne riedila vodou.
Chýbajúcu doštičku na dverách som nedočkala. Takže keď bude, premaľujem rovnakým odtieňom, navoskujem a krásne zapadne. Toto je skvelá vlastnosť našich farieb ;) 

Takéto budú naše dvere na Vianky (áno Vianky, Vianoce, Vianočky - ako si len kto praje). Vidíte teda pokope dva odtiene (trávičkovú zelenú a muškátovú červenú), ktorým to spolu sekne. Chvíľku som zvažovala aj tyrkysovú farbilku ako môžete vidieť na fotke. Mne by sa to teda dosť páčilo, ale na našej UNESCO ulici je už aj toto preveľká divočina.

A takto vznikala ceduľka s popisným číslom na naše dvere. Inšpirovaná bola šípkami, ktoré mi priniesol Kubko z prechádzky
Použila som MDF, ktorý som namaľovala sivohnedou farbilkou, následne krémovou bielou DPS a prebrúsila. Po vytvorení patiny som cez kopirák prekreslila číslo a vymaľovala ho sivohnedou farbilkou. Šípky som si predkreslila ceruzkou a vymaľovala ich trávičkovou zelenou a muškátovou červenou farbilkou - pre tieňovanie som vždy zmiešala s troškou sivohnedej (čiže som na šípky použila iba tri odtiene, ktorých miešaním som vytvorila aj tieňovanie). 

Ak by ste teda uvažovali nad podobnou prerábkou u vás doma, radi poradíme. Pri výbere odtieňa, typu farby či zvolenia postupu :) Hanka a Macka

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
HaM
HaM
3656 predaných ks, 820 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Vitajte v našom tvorivom svete :o)
Tešíme sa, že ste zavítali k nám.
Hanka a Macka

Nábytok a rámy z našej ponuky sú prerobené staré kúsky. Každý jeden je originál. Nevyrábame nábytok, takže ak je označený ako predaný, rovnaký Vám už vyrobiť nevieme. Tieto slúžia ako galéria našej práce aby ste sa mohli inšpirovať pri výbere farebnej kombinácie pre Váš kúsok. Ak by ste radi nábytok podľa vlastných predstáv, môžeme Vám prerobiť Váš vlastný kúsok alebo si môžete vybrať z nášho albumu "Na prerábku". Ceny hotových kúskov sa odvíjajú od náročnosti prerábky. Napíšte nám ako si daný kúsok predstavujete a my Vám napíšeme cenové rozpätie pre hotový stav.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Vosková pasta 10ml - priesvitná - 5475299_Vosková pasta 10ml - priesvitná by HaM
 Páči sa 7 ľudom
2,40 €
 - Farbilka 100ml - muškátová červená - 12309396_Farbilka 100ml - muškátová červená by HaM
 Páči sa 5 ľudom
5,- €
 - Farbilka 100ml - sivohnedá - 12309408_Farbilka 100ml - sivohnedá by HaM
 Páči sa 4 ľudom
5,- €
 - Farbilka 200ml - trávičková zelená - 12312711_Farbilka 200ml - trávičková zelená by HaM
 Páči sa 8 ľudom
8,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »