Domov » Žurnál+ » Autor: Marcela Rybecká

Žurnál+

Hummus podľa mňa...

Marcela R. » Osobné Blogy / 2018-03-09 08:39:13 /  3 komentáre / 14 lajkov

Recept som našla na internete a upravila som ho počas prípravy podľa našich chuťových buniek. Použila som:

150g sušeného cíceru (porcia pre dvoch hladných),
4-6 strúčikov cesnaku,
2PL Tahini (sezamová pasta - BIO potraviny)
2PL olivový olej,
soľ,
citrón,
korenie Garam Masala (kupujem v Davídkovo koření – BA - Fresh market napr.)

Použiť môžete aj konzervovaný cícer. Prídete tak ale o veľa vitamínov. Na druhej strane aj o veľa času stráveného namáčaním... 

1. Sušený cícer namočíme na noc do vody. Ráno vodu vymeníme a necháme spolu aspoň 15h máčať. Cícer absorbuje veľa vody a svoj objem tak znásobí (=300g). Cícer môžete aj ochutnať, chutí podobne ako hrach. Ak sa dá bez problémov pohrýzť, nie je stvrdnutý - môžeme variť.

2. Cícer prepláchneme čistou vodou a dáme variť do hrnca s vodou. Najprv varíme na prudkom ohni, neskôr uberieme a necháme ešte hodinku - hodinku a pol variť na miernom ohni. Počas varenia zbierame penu z povrchu (vyhneme sa tak nadúvaniu). Hustá pena sa tvorí hlavne na začiatku varenia.

3. Keď je cícer zmäknutý (ochutnajte / roztlačte medzi prstami), môžeme ho scediť. Rozmixujeme a postupne pridávame ďalšie prísady - všetko podľa vlastnej chuti. Ja som pridala aj trošku teplej vody. Mixujeme až kým nemáme krásnu hladkú zmes. 

4. Ozdobiť môžeme oliv. olejom, korením, petržlenovou vňaťkou,... My sme si ho dali len tak, s čerstvým chlebíkom. Dá sa podávať aj k mäsu, s fazuľkou v pite či wrape,... 

Dobrú chuť :)

Komentáre

KateCreative-gfd U nás doma je cícer veeeľmi obľúbený...ďakujeme za recept do zbierky, určite vyskúšame :)

2018-03-09 09:28:351x

HaM Áno aj u nás :) je zdravý tak to je výborné keď ešte aj chutí :)

Robíme aj cícerovú polievku alebo ho (predvarený) len tak osmahneme na panvici s paradajkami a korením a chilli - tiež výborné ;)

2018-03-09 09:52:281x

ViaHarmony Určite vyskúšam :) Ďakujem za recept :)

2018-03-09 12:22:131x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
HaM
HaM
3328 predaných ks, 745 hodnotení

Vitajte v našom tvorivom svete :o)
Tešíme sa, že ste zavítali k nám.
Hanka a Macka

Nábytok a rámy z našej ponuky sú prerobené staré a starožitné kúsky. Každý jeden je originál. Nevyrábame nábytok, takže ak je označený ako "predaný" rovnaký Vám už vyrobiť nevieme. Tieto slúžia ako galéria našej práce aby ste sa mohli inšpirovať pri výbere farebnej kombinácie pre Váš kúsok. Ak sa Vám niečo zapáči ozvite sa nám prosím, pošleme Vám našu aktuálnu ponuku a pokúsime sa spoločne niečo pekné vymyslieť :)

Ponuky, ktoré si vyžiadate (rámy, nábytok,... + cenové ponuky) a sú vám zaslané platia 3 dni. Ak sa do tejto doby nevyjadríte či máte o danú vec záujem môže byť posunutá ďalšiemu záujemcovi (cenová ponuka sa môže po tomto termíne meniť).

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »