Domov » Žurnál+ » Autor: Hana Krištienová

Žurnál+

Dva mesiace na Sashe - rekapitulácia

Hana K. » Tvorba / 2019-05-04 21:46:25 /  17 komentárov / 30 lajkov / 708x zobrazený

Tak, už dva mesiace som tu na Sashe.

Výsledok môžem zhrnúť veľmi jednoducho - 100 ks pridaných vecičiek, 2 ks predaných, 7 napísaných žurnálov, 7 nominácií na výklad, 38 priaznivcov...

Neviem koľko hodín som strávila pri pridávaní vecičiek, koľko som prezrela ponúk pri vytváraní nominácií na výklady, no bolo to hodne. Keby teraz nesedím doma s operovaným kolenom, tak si určite na to popri práci toľko času nenájdem. Uvažujem nad tým, či vynaložené úsilie je primerané výsledku, či by nebolo rozumnejšie investovať čas na inú cestu. Celkom neviem, mám pocit, že nie, no ešte nehádžem flintu do žita:) 

Nie som rozčarovaná, nečakala som zázraky, je tu neskutočne veľa šikovných výrobcov s krásnou ponukou, je ťažké niečim zaujať. 

Rada by som sa spýtala tých, čo sú tu dlhšie, ako dlho im trvalo, kým im obchodík začal aspoň trochu fungovať? Je pol roka dosť? Tak nejako som si povedala, že to budem skúšať a potom znova zhodnotím.

Zároveň dávam klobúk dolu pred tými, ktorí to dokázali a presadili sa. 

Komentáre

SalixAlba Začiatky sú vždy ťažké, ale trpezlivosť ruže prináša:) ja som tu necelých 6 mesiacov, trochu to už funguje, nemôžem sa sťažovať, mohlo to byť aj horšie:) . Takže netreba to ešte vzdávať:) držím palce

2019-05-04 22:24:461x

Sonatural Pani Hanka, je to asi beh na dlhu trať... ja mam často podobne pocity ako vy, tiež si niekedy hovorím, že by som mala ísť inou cestou a podľa mňa osobne nie pre každého je sashe to pravé, lebo ja sa snažim tráviť minimum času na internete a viac sa venovať tvorbe, rodine a prírode a preto je jasne, že takehoto predajcu tak ostatní nepoznajú ako niekoho kto komentuje, prispieva celý deň, pridáva stále nové veci, píše žurnály, robí výklady a pod. Vy ste šikovná a máte nádherné šperky, takže by som to ozaj nevzdávala. Niekedy ozaj stačí len aby Vás niekto “ objavil” a máte vyhraté. Veľa šťastia

2019-05-04 22:29:104x

MaryBelle Určite sa nevzdávajte, šperky sú prekrásne a nápadité ;)

2019-05-04 22:40:332x

anka5514 Ja som tu vyše pol roka a tak isto je to zatiaľ slabé. Tvorím stále, neodrádza ma to. Žiaľ nováčikovia majú zrejme trochu problém presadiť sa

2019-05-04 22:56:101x

imageB Registrovala som sa na SASHE pred mesiacom po dlhých piatich rokoch váhania, či to má zmysel. Ale úplne ma to tu vzalo. Je pravda, že každú voľnú chvíľku som tu a snažím sa všetko sledovať. Ale vôbec to neľutujem. Som tu rada. Medzi ľuďmi, ktorí tvoria a ponúkajú krásne veci. Je to super spoločnosť :). A my sme len kvapky v tomto mori nápadov. Tak to treba brať ! Veľa úspechov si všetci želajme navzájom :)

2019-05-04 23:09:195x

chabuko pani Hanka, ja som mala po dvoch mesiacoch podobnú bilanciu predaja. teraz som tu vyše roka a je to o poznanie lepšie. čo mňa posunulo, bolo rozšírenie sortimentu, premyslenejšie strihy, náročnejšie produkty a kvalita fotografií. Váš rukopis na šperkoch je jedinečný, fotky máte takisto krásne. Odporúčam Vám vyskúšať niečo nové v rámci vašej techniky, skúste pozrieť nejaké zahraničné stránky, ako tvoria iní výrobcovia Vašou technikou. Nemyslím kopírovanie, možno Vás nadchne len nejaký detajl. Možno niečo milé napríklad aj pre deti. Možno brošnička, tie sú teraz in :) a čo si viem úplne predstaviť je krásna fotka ženy s Vašim šperkom a rozpustenými vlasmi, taký boho štýl. Tých možností je viac. Sama na sebe mám overené, že každá nejaká pozitívna zmena, nový závan v tvorbe priniesol vyššiu návštevnosť a predať sa už niečo podarí. Niekomu to vypáli a hneď od začiatku sú veci na roztrhanie, ale u drvivej väčšiny úspešných výrobcov bol proces postupný. Držím Vám palce, a prajem veľa optimizmu. Doprajte si viac času.

2019-05-05 00:02:074x

HK-sperky Ďakujem krásne za povzbudivé slová, ste tu veľmi zlaté:) Určite tomu ešte dám čas a aj vyskúšam aj niečo nové. Tvoriť isto neprestanem, to ma neuveriteľne baví. Len som mala potrebu tie moje dva mesiace tu zrekapitulovať, troška sa zamyslieť a veľmi ma zaujímalo, ako to majú ostatní. Vidím, že nie som žiadna výnimka, každý to tu má náročné. Uvidíme, čo prinesie čas, každopádne som vám neskutočne vďačná za vaše postrehy a skúsenosti:)

2019-05-05 00:15:23

Dominika51 Netreba sa vzdavat, konkurencia je velka v dnesnej dobe uz vo vsetkom. Ja mam tiez teraz velmi velmi kludne obdobie ale s tym som pocitala kedze sviecky idu hlavne v zime, ale ked vidim ze kolegyna predala tak si poviem ze problem bude asi niekde inde :-) treba skusat, tvorit a dopriat a vysledok sa urcite dostavi :-)

2019-05-05 06:36:571x

eko.brnka Tiež sa považujem za nováčika, som tu tri mesiace a predaných 7 kúskov. Nezivy ma to, je to vyslovene môj koníček. Doteraz som vždy všetko vytvorené podarovala, tešilo ma, ak mal niekto radosť.

Ale vôbec neľutujem, že som tu. Lebo toto je úplne iný svet - ľudia sú tu k sebe navzájom veľmi milí, všade čítam slová pre povzbudenie, pochvalu, ocenenie práce. Nikde žiadne nenavistne komentáre. Proste sa tu stretli ľudia, ktorí si nezavidia, dokážu vystupovať na úrovni, vrátia človeku sebavedomie, keď váha, či to má zmysel... netreba sa vzdávať, inšpirácia príde... a vždy je vidieť, že clovek dal svoju dušu, svoje srdce vo vyslednom efekte.

Už len kvôli pocitu, ktorý každý deň naštartuje moje fungovanie, kvôli milým slovám a pastve pre oči - tu zostávam, aj keď mi obchody až tak nepôjdu. Lebo sa budem tešiť na stretnutia s vašou spoločnosťou, šikovníci a šikovnice

2019-05-05 09:47:476x

Croche Som na tom velmi podobne, tiez casto rozmyslam, ci ten cas straveny fotenim a pridavanim veciciek stoji za to. Zatial som to vyriesila tak, ze som sa spytala na nazor priatelov, ktori ma povzbudili, tak tomu este davam sancu :)

2019-05-05 11:40:221x

PohladnicePreRadost ... ak je pre Vás tvorba radosťou, relaxom a záľubou, nevzdávajte to :) ... horšie by bolo, ak by Vás mala tvorba živiť ... to už by potom ozaj stálo za úvahu ako ďalej ... a tak ako píšu tuto vyššie Sashenky , tvorba je len malou časťou toho, že ste TU ... tu na Sashe ... je tu skvelá komunita ľudí, ktorí povzbudia, potešia a poradia v mnohých otázkach, prečítate si skvelé články z rôznych oblastí ... vymeníte skúsenosti ... spoznávate iných i seba :) ... držím palce :)

2019-05-05 14:14:515x

ButterflyHandMade Toto možno nie je vaše jediné predajné miesto. Keď budete mať nohu v poriadku, isto by za pokus stálo ísť so šperkami na trhy, sú krásne. A vás si viem predstaviť na remeselných trhoch. Tam to ľudia ocenia, popierajú naživo a dostanete spätnú väzbu, vo sa páči a tak podobne. To je na nezaplatenie. Ja som tu vyše 2 roky, začiatok nijaký kvôli fotkám a ničomu som nerozumela:-) teraz sa už kocham a tvorím pre radosť a aby som mala darček pre blízkych. Je to balzam pre dušu na materskej dovolenke. No bola by som veľmi rada, keby tvorbu viac rozviniem a a bude ma i živiť. No vôbec nie som podnikateľský typ:-D

2019-05-05 15:12:001x

HK-sperky Áno, veľmi zvažujem skúsiť nejaké remeselné trhy. No neviem, či sa do toho pustiť. Na jednej strane to mám iba ako záľubu, tiež to vo veľkej miere používam ako darčeky. Na druhej strane sa mi kamienky hromadia a vlastne som stále v mínuse, pretože stále kupujem kamienky, ktoré sa mi hodia a neviem sa v tomto ovládnuť:) Tak by bolo fajn, keby si našli nové majiteľky. A myšlienka, že by ma to niekedy živilo, je tiež krásna...no to už uvidím časom. S tými trhmi ani netuším, čo všetko by bolo treba vybaviť a zariadiť. Ešte minimálne mesiac budem doma a potom sa snáď rozkývem. :-D

2019-05-05 15:49:07

pletana nespoliehať sa na sashe,treba hľadať iné cesty...viac osobne keď sa stretneme

2019-05-10 11:39:55

ivyn nie som predajca, tak neviem prispieť svojou skúsenosťou. Iba názorom. Máte pekné kúsky, vidno, že na sebe pracujete, nevzdávajte to. Určite je to ťažké, lebo konkurencia je veľká. Za mňa osobne pár postrehov: Mne sa viac páčia "nepočmárané" kamienky, lebo často majú takú nádhernú kresbu a farebnosť, že mi je ľúto, keď sa prekryje kovom. Ale napríklad stromčeky sú fajn. Ďalej - kamienky s pridanou hodnotou - osadené v nejakom peknom, nápaditom cínovom šate, si často kupujú ľudia, ktorí tie kamienky milujú, ale aj chcú o nich veľa vedieť, teda vyberajú si aj podľa konkrétneho kameňa. U Vás bol ten proces opačný, až teraz sa o kamienkoch učíte viac. Chceme si prečítať o účinkoch jednotlivých kamienkov, potrebujeme cítiť, že nám tak trošku "poradíte", či odporučíte. Ale to tiež príde. Padol tu zaujímavý nápad: skúste vecičky predávať aj inde, nespoliehajte sa len na sashe. Možno kolegyniam v práci, možno ozaj na remeselných trhoch - proste hľadajte cesty. 100 ks už je slušná ponuka, treba to skúsiť aj inde. A hľadajte inšpiráciu rôzne, nech máte pestrý sortiment. Prajem rozhýbanie obchodíka.

2019-06-09 17:10:061x

HK-sperky ivyn , ďakujem za povzbudivé slová a postrehy, určite to s kamienkami vzdávať nejdem:) Viem, že si ľudia často kamienky kupujú kvôli uvádzaným účinkom, no ja som presvedčená, že ich hlavný účinok je ten, že majú majiteľkám robiť radosť. Je jedno aké znamenie alebo zdravotný problém, keď prinesú kúsok pohody a kľudu, tak sa každému aj troška uľaví. Preto zrejme nebudem schopná niekomu radiť, ktorý kameň potrebuje a aké má účinky, nie som s tým stotožnená. Sortiment sa snažím mať rôzny, vlastne každý kamienok robím tak ako ma práve inšpiruje, do niektorých sa mi hodí drôtik dovnútra, niekde menej a inde viac. Stále skúšam niečo nové, najbližšie je v pláne vyskúšať zakomponovať aj medený pliešok, tak uvidíme, čo z toho bude. A áno, plánujem aj handmade trhy naživo, to je asi schodnejšia cesta, ľudia radi vidia priamo to, čo kupujú.

2019-06-09 22:15:56

ivyn ok, a pozerali ste ceny šperkov ostatných predajcov, ktorí robia podobné resp. porovnateľné prívesky? Možno si treba aj o tom urobiť malý prieskum.

2019-06-10 15:54:17

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

HK-sperky
HK-sperky
3 predané ks, 4 hodnotenia

Vitajte u mňa :)
Volám sa Hana a milujem hrať sa s kamienkami a cínom. Som samouk, o to viac sa teším z každého krásneho kúska, ktorý sa mi podarí.
Okrem toho sa venujem foteniu, háčkovaniu a tancu.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - cínované náušnice - larimar - 10600740_cínované náušnice - larimar by HK-sperky
 Páči sa 7 ľudom
46,- €
 - Cínovaný prívesok - ametyst - 10648619_Cínovaný prívesok - ametyst by HK-sperky
 Páči sa 11 ľudom
26,- €
 - Cínovaný prívesok - skamenelý zub - 10655255_Cínovaný prívesok - skamenelý zub by HK-sperky
 Páči sa 5 ľudom
36,- €
 - Cínovaný prívesok - achát - stromček - 10656879_Cínovaný prívesok - achát - stromček by HK-sperky
 Páči sa 24 ľudom
29,- €
 - Cínovaný prívesok - jaspis  - 10689594_Cínovaný prívesok - jaspis by HK-sperky
 Páči sa 10 ľudom
33,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »