Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Fazekašová

Žurnál+

Transdermálne magnézium ako prírodná pomoc proti úzkosti.

Jana F. » Nové výrobky / 2020-10-23 18:00:19 /  Pridaj komentár / 9 lajkov

Magnézium hrá dôležitú úlohu pri až 300 biochemických reakciách v tele a má množstvo zdravotných výhod, mimo iného aj ako prírodná pomoc proti úzkosti a stresu. Pomáha tiež udržiavať normálnu funkciu nervov a svalov, podporuje zdravý imunitný systém, udržuje stabilný srdcový rytmus a napomáha kostiam zostať pevnými. V neposlednom rade vám môže upraviť hladinu glukózy v krvi. Lekár a vedec Richard Danel vysvetľuje: "Magnézium je minerál, ktorý je doslova životne dôležitý pre mnoho funkcií vo vašom tele. Aj pre správne fungovanie svalov. 60-70% ľudí s uponáhľaným západným štýlom života, ktorý začína byť čoraz viac a viac stresujúci, má nedostatok magnézia. Ak tento nedostatok vyriešite, zmiernia sa vám okrem iného aj bolesti svalov. Rovnako ako mnoho ďalších telesných funkcií, ktoré sa zlepšia. “


Štúdia “Magnézium a stres” od autorov: Magdalena D. Cuciureanu and Robert Vink, vysvetluje ako magnézium zmierňuje úzkosť zlepšením funkcie mozgu. Zamerianie štúdie bolo na miernu úzkosť, úzkosť počas predmenštruačného syndrómu, popôrodnú úzkosť a stresom spôsobenú úzkosť.

Štúdia ukazuje, že magnézium hrá dôležitú úlohu v regulácii neurotransmiterov, ktoré vysielajú správy do celého mozgu a tela. Takto hrá magnézium úlohu v neurologickom zdraví a môže pomôcť pri mozgových funkciách, ktoré znižujú stres, úzkosť a podporujú kvalitný spánok. Ovplyvnením časťi mozgu zvanú hypotalamus pomáha regulovať hypofýzu a nadobličky, zodpovedné za reakciu na stres.

Norman Shealy, je autor štúdie a zástanca doplňania magnézia - hlavne jeho transdermálnej aplikácie. Štúdia Normana Shealyho z roku 2017, poukázala na jedinečné vlastnosti presýteného transdermálneho magnézia, ktoré umožňujú jeho absorpciu do pokožky a zvýšenie intracelulárnej hladiny magnézia takmer u všetkých testovaných ľudí.
-Transdermálna terapia magnéziom vytvára v pokožke „saturáciu tkanív“, ktorá umožňuje magnéziu prenikať do tkanív a buniek tela vo vyššej dávke bez toho aby sa časť stratila s gastrointestinálnom trakte (ako sa to môže stať pri orálnom podaní).- Transdermálne magnézium preto ani nezaťažuje tráviaci trakt.

Zdrojom prírodného magnézia v Zindeo® produktoch je prastaré 250 miliónov rokov staré more Zechstein v Holandsku - Zechstein Inside®. Prečo je magnézium z tohto náleziska také jedinečné? Tento zdroj vyniká svojou kvalitou a čistotou. Magnéziový olej je vyrábaný priamo zo soľanky, ktorá je zohrievaná na 160° pokiaľ sa vyparovaním nedosiahne 47% koncentrácia magnézia. Magnéziové vločky sú tiež vyrábané vyparovaním soľanky až kým nieje magnézium v sypkej forme.

V prípade, ak by ste chceli magnéziový olej vyskúšať, Magnéziový olej guličku vám pribalíme zadarmo do každej objednávky až do minutia skladových zásob.


Referencie:
Richard Danel, zakladateľ Magnesium Health Institute https://www.magnesiumhealthinstitute.com


Clyde Norman Shealy, M.D., Ph.D. je severoamerický neurochirurg, o ktorom sa v kruhoch alternatívnej medicíny tvrdí, že je priekopník v liečbe bolesti. Vynašiel transkutánny elektrický stimulátor nervov, stimulátor miechy a rádiofrekvenčnej ablácie na bolesť chrbta spôsobenú artropatiou faziet. Zakladateľ American Holistic Medical Association

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK507250/

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
HERBARE
HERBARE
3658 predaných ks, 1202 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

HERBARE - slovenská manufaktúra špecializujúca sa na výrobu malosériovej kozmetiky s terapeutickou hodnotou. Výrobky Herbare sú prírodné koncentrované produkty bez syntetických zložiek na princípe „harmónie s pokožkou a prirodzeným fungovaním tela.

Informácie


Pôvodné meno VONAI

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Magnéziový olej ZINDEO® - 12257889_Magnéziový olej ZINDEO® by HERBARE
 1 komentárov
 Páči sa 29 ľudom
9,80 €
 - Magnéziové vločky do kúpeľa ZINDEO® - 12258153_Magnéziové vločky do kúpeľa ZINDEO® by HERBARE
 Páči sa 19 ľudom
14,80 €
 - Magnéziový olej gulička ZINDEO® - 12258320_Magnéziový olej gulička ZINDEO® by HERBARE
 Páči sa 35 ľudom
3,80 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »