Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Fazekašová

Žurnál+

Recyklovanie a dopĺňanie produktov do obalov

Jana F. » Tvorba / 2020-08-03 17:00:01 /  3 komentáre / 14 lajkov / 79x zobrazený

 

Ahojte, rovnako ako vám, aj nám v Herbare záleží na životnom prostredí a preto sa snažím vytvárať riešenia, ktoré limitujú zaťaž na našu matku Zem. Keď som sa rozhodla založiť si výrobňu kozmetiky, poslednou vecou, ​​ktorú som chcela urobiť, je pridať do našich oceánov a na skládky ešte viac plastových obalov. Podporujem recykláciu, minimalizáciu obalov kozmetiky, znižujem spotrebu obalov a mám snahu nájsť udržateľné, opakovane použiteľné a ekologické riešenia obalov mojej kozmetiky. Ak ste už nejaké produkty odo mňa kúpili, dostali alebo máte nejaké vo vyhliadke, viete, že radi šetríme všetky obaly. Niekedy možno až na úkor estetiky pri zasielaní (pardon za to :)). Uniformné rozmery zásielkových krabíc až na výnimky nepoužívame (nepoužívame preto ani výplňový materiál). 

Keď som vytvorila v roku 2015 pre svoje prvé VONAI mydlá papierovú krabičku z recyklovaného papiera, vedela som, že dizajn musí byť jednoduchý, len s potrebnou hrúbkou materiálu a hlavne bez lepenia. Nakoniec sa podarilo, papier ku mne putoval až z Talianska, ale nie je ani laminovaný a hrúbka papiera vydrží presne dopravu odo mňa ako výrobcu ku zákazníkovi. Ale čo je tiež dôležité, potlač etikety vieme realizovať u nás a pri výrobe krabičiek nevzniká takmer žiadny odpad! Tento rok som sa rozhodla obaly minimalizovať ešte radikálnejšie a ako prvý krok k “Bezobalovej kozmetike” preto pribudli do predaja všetky mydlá bez obalu (pozri: "Varianty" pri každom druhu mydla).

Viacerí ste ma kontaktovali ohľadom hliníkových dózičiek z anti-odoračných krémov ZINDEO, či je možné ich vrátiť. Bohužiaľ, nie je pre mňa ako výrobcu možné znovu tieto dózičky použiť (nie sú zo skla). Bola som rada, že ste ich znova použili na iný účel, na drobnosti či vonné sviečky.

Aj keď som sa snažila, aby mnou produkovaný odpad bol čo najmenší, pochopila som jednu vec: doplniť obal produktom je lepšie ako recyklovať obal. Recyklovateľné obaly sú, samozrejme, vhodnejšie ako vyhodené obaly, ale je ešte lepšie, ak sa môžete úplne vyhnúť odpadom použitím obalov, ktoré sa dajú znovu naplniť. Pri tuhých produktoch (mydlá, syndet) je skladovanie a používanie bez obalu oveľa jednoduchšie ako pri tých viac tekutých - ako napríklad ZINDEO anti-odoračný krém. Minulý rok som začala pracovať aj na tomto riešení. Namiesto toho, aby si zákazníci kupovali novú dózičku s krémom každých pár mesiacov, zákazníci si môžu kúpiť náhradnú náplň 20g anti-odoračného krému, aby znovu a znovu naplnili ZINDEO dózičku. Prináša to nielen hodnotu pre zákazníka, ale tiež udržuje ešte použiteľné obaly mimo skládok. Podarilo sa to bez zmeny formulácie a preto si je už možné kúpiť si len náhradnú náplň 20g krému. Kúpiť si ju môžete tu: https://www.sashe.sk/HERBARE/detail/podpazusny-dezodoracny-krem-zindeo-v4

Dotaz od vás: “neroztlačí sa náhradná náplň krému pri preprave?” Náhradná náplň je vyrobená tak, aby sa pri preprave neroztlačila, nezmenila svoj tvar, vyzerá ako biela tableta ktorá sa po rozbalení z papiera vloží do dôkladne umytej dózy.

Neustále hľadám tie najlepšie možnosti obalov kozmetiky s nulovým odpadom (alebo s veľmi nízkym odpadom), ktoré sú vyrobené z bezpečných, vysoko kvalitných surovín šetrných k životnému prostrediu.

Ďalším krokom k pozitívnej zmene a k recyklovaným obalom bude výmena fľaštičky ZINDEO roll-on za sklenenú opakovane naplniteľnú fľaštičku. Zmena nastane od septembra, zmení sa nielen obal, ale aj gramáž a cena produktu. Pôvodná gramáž 30g bude dostupná do konca augusta tu: https://www.sashe.sk/HERBARE/detail/zindeo-dezodorant

Komentáre

medina Vaše soľné mydla sú úžasné a veľmi dlho vydržia.

Aj obal je super- chráňme si

2020-08-03 20:22:521x

medina zem.

2020-08-03 20:23:331x

a_la_mimi veľmi sa tomuto rozhodnutiu tešíme. Presne som nad tým rozmýšľala, či sa nedajú vrátiť :) už aj s manželom používame obaja vaše zindeo a viem, že už nič iné nikdy nechceme :) aj mamina je veľmi nadšená

2020-08-04 09:56:271x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
HERBARE
HERBARE
3398 predaných ks, 1117 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

HERBARE - slovenská manufaktúra špecializujúca sa na výrobu malosériovej kozmetiky s terapeutickou hodnotou. Výrobky Herbare sú prírodné koncentrované produkty bez syntetických zložiek na princípe „harmónie s pokožkou a prirodzeným fungovaním tela.

Informácie


Pôvodné meno VONAI

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - ZINDEO® roll-on dezodorant - 11053556_ZINDEO® roll-on dezodorant by HERBARE
 12 komentárov
 Páči sa 285 ľudom
6,90 €
 - ZINDEO® soľné TMAVÉ mydlo (Bez obalu) - 12193338_ZINDEO® soľné TMAVÉ mydlo (Bez obalu) by HERBARE
 3 komentárov
 Páči sa 42 ľudom
5,20 €
 - ZINDEO® soľné BAHENNÉ mydlo  (Bez obalu) - 12193348_ZINDEO® soľné BAHENNÉ mydlo (Bez obalu) by HERBARE
 1 komentárov
 Páči sa 86 ľudom
5,20 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »