Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Fazekašová

Žurnál+

Najlepší prírodný dezodorant môže byť žiadny (alebo..?)

Jana F. » Nové výrobky / 2014-10-11 22:02:42 /  5 komentárov / 25 lajkov

V roku 1968 sa objavil v časopise Scientific American článok od Mary J Marples o Ekosystéme tela.
"V rámci tohto ekosystému, je niekoľko "ekologických častí": Predlaktie je suché ako púšť. Pokožka hlavy je vzdušná ako chladné lesy. A nakoniec, v podpazuší, v tej naskromnejšej časti je 'tropický prales'. Zdržiava sa tam mnoho baktérií. V skutočnosti je tam viac baktérií než ľudí na tejto planéte."


Nový výskum Chrisa Callewaerta, ktorý bol publikovaný v časopise Archives of Dermatological Research naznačuje, ze antiperspiranty a aj dezodoranty v skutočnosti zvyšujú množstvo baktérií spôsobujúcich zápach v podpazuší, ktoré by mohli viesť ku zmenenému - viac nepríjemnému podpazušnému zápachu.

autor: Chris Callewaert of Belgium’s Ghent University pre The Washington Post
zaujímavé čítanie tu: http://www.drarmpit.com/


Asi nemá zmysel ďalej písať o komerčných antiperspirantoch a dezodorantoch na chemickej báze, ktoré obsahujú škodlivé látky (zlúčeniny hliníka, propylénglykol, ftaláty a triclosan). Moja voľba teda padla na bezpečnú verziu dezodoračnej starostlivosti o pokožku. Takú ktorá nesklame hlavne pri extrémnych a mimoriadnych udalostiach. Po rôznych pokusoch a omyloch vzniklo ZINDEO®.

Prírodná kozmetika, ktorá využíva znalosti z prípravy bylinných extraktov v kombinácii s unikátnym zdrojom minerálov, ktorým je more, na vytvorenie vysokoúčinnej prírodnej kozmetiky.
Sortiment značky ZINDEO® zahŕňa produkty minerálnej starostlivosti o telo a dezodoračné prípravky. Ingrediencie na výrobu produktov sú starostlivo vyberané na základe dvoch hlavných kritérií – účinnosti a bezpečnosti. Patria medzi ne bylinky pestované na Slovensku alebo napr. morská soľ sušená na slnku v snahe o zachovanie maximálnych liečivých a terapeutických vlastností minerálov z mora.
V produktoch nenájdete žiadne minerálne oleje, silikóny, parabény ani propylénglykol. Cieľom je zamedziť alergickým reakciám a poskytnúť to najlepšie všetkým typom pokožky, aj tej najcitlivejšej. Všetky produkty sú vegánske.

Znášanlivosť a účinok produktov pokožkou podlieha dôkladnému dermatologickému testovaniu.

Ako vlastne funguje? Dezodoranty ZINDEO® pôsobia antibakteriálne, reagujú s mastnými kyselinami v podpazuší, ktoré tvoria hlavnú zložku potného pachu a premieňajú ich na zinočnaté soli bez zápachu. Hoci vytváraju belavý povlak, ktorý po vstrebaní úplne zmizne a nezanecháva biele stopy. Jedno nanesenie anti-odoračného krému funguje aj na 3-5dní (5dní pri dlhodobom používaní). Produkty sú balené v recyklovateľných ekologických obaloch, minimalizujeme obaly a snažíme sa hľadať udržateľné, opakovane použiteľné a ekologické riešenia.

Komentáre

js-bizu skvelý žurnál :o)

2014-10-12 09:36:221x

lilitC no ak toto naozaj funguje, ide do toho :)))

2014-10-12 17:14:492x

lilitC idem....

2014-10-12 17:15:06

GuBiKo je to zdravotne nezávadné, kontrolované MZ SR?

2014-10-12 21:48:03

HERBARE ZINDEO je certifikovany kozmeticky produkt.

2014-10-13 08:05:05

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
HERBARE
HERBARE
3359 predaných ks, 1106 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

HERBARE - slovenská manufaktúra špecializujúca sa na výrobu malosériovej kozmetiky s terapeutickou hodnotou. Výrobky Herbare sú prírodné produkty bez syntetických zložiek na princípe „harmónie s ľudskou pokožkou a prirodzeným fungovaním tela.

Informácie

Dovolenka, zásielky vybavím 12.8.


Pôvodné meno VONAI

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - ZINDEO® roll-on dezodorant - 11053556_ZINDEO® roll-on dezodorant by HERBARE
 12 komentárov
 Páči sa 280 ľudom
6,90 €
 - Anti-odoračný krém ZINDEO® v dóze alebo náhradná náplň - 9803717_Anti-odoračný krém ZINDEO® v dóze alebo náhradná náplň by HERBARE
 6 komentárov
 Páči sa 130 ľudom
22,50 €
 - ZINDEO® dezodorant v spreji - 8694337_ZINDEO® dezodorant v spreji by HERBARE
 4 komentárov
 Páči sa 53 ľudom
10,80 €
 - MINI Anti-odoračný krém ZINDEO®  - 12121563_MINI Anti-odoračný krém ZINDEO® by HERBARE
 Páči sa 41 ľudom
13,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »