Domov » Žurnál+ » Autor: veronika holickova

Žurnál+

Bártrovkou dňa je Bebaty. Prečítaj si rozhovor s ňou a zapoj sa do bártrovania.

veronika h. » Osobné Blogy / 2014-07-04 11:28:28 /  2 komentáre / 15 lajkov

Ahoj!
Prajem ti slnečný piatok :) Rada by som ti predstavila ďalšiu „Bártrovku dňa“. Je ňou Betka, ktorá tvorí pod značkou Bebaty, peknučké naušnice a brošne z rôznych materiálov. Pri návšteve jej obchodíka si určite nejaký farebný kúsok vyberieš.Betka nám prezradila niečo o sebe a o svojej tvorbe, takže sa pohodlne usaď priprav si kávičku a koláčik a môžeš sa začítať.

  • Predstav sa nám, aké sú tvoje záľuby a koníčky?

Volám sa Alžbeta a navštevujem Gymnázium v malom mestečku na Orave. Mám množstvo koníčkov a málo voľného času. Keď práve nie som v bazéne a netrénujem, tak hrám na klavíri a venujem sa všelijakým kreatívnym činnostiam. Hlavne kresleniu, vyrábaniu šperkov či skrášľovaniu izby. Okrem toho píšem blog a mám rada všetko pekné a voňavé. 

  • Predstav nám tvoju tvorbu, čo vyrábaš?

Venujem sa hlavne tvorbe šperkov – náušníc a brošní. Vyrábam z polymérových hmôt, hmoty schnúcej na vzduchu, papiera a plsti. Kombinujem ich a teším sa, keď z toho vznikne niečo pekné. Sem - tam aj niečo pofotím alebo nakreslím.

  • Prečo si si zvolila práve tento materiál a techniku?

Začínala som s plstením na jednom letnom kurze. Veľmi ma to chytilo a baví ma to doteraz. Ku fimu som sa dostala cez kamarátku a páčili sa mi veľké možnosti jeho využitia. Keď som hľadala jeho lacnejšiu alternatívu, spomenula som si na detské časy, keď sme s maminou vyrábali z hmoty schnúcej na vzduchu. Veľkým pomocníkom v hľadaní techník a zdokonaľovaní sa bol aj internet, pretože práve vďaka nemu som sa naučila všetky základy. Tvorba s týmito materiálmi ponúka nekonečné možnosti a to ma na nich baví asi najviac.

  • Čo máš na tvorení najradšej?

Najradšej mám, keď ma niekto pochváli alebo keď vidím, že moje výrobky nosia aj iní. Je to taká odmena. Ale veľmi rada mám aj ten pocit, že namiesto fajčenia alebo iných „populárnych“ činností si radšej sedím doma a vaľkám fimo či miešam farby. Okrem toho je to pre mňa aj veľký relax a prostriedok na zhmotňovanie mojich pocitov.

  • Prečo si sa rozhodla ukázať online svetu svoju ručnú prácu?

Po úspechoch medzi kamarátmi som si založila stránku na sociálnej sieti. Veľmi ma potešil záujem iných o moju tvorbu. Neskôr som však objavila SAShE a rozhodla som sa ukázať svoju tvorbu aj tu. Prečo? Asi som chcela ukázať, že – aha, aj ja niečo viem. 

  • Aké sú tvoje plány do budúcnosti?

Budúcnosť si veľmi neplánujem. Chcem sa hlavne zlepšovať, zdokonaľovať a hlavne nechcem prestať robiť to, čo ma baví.Ak ťa galéria Bebaty zaujala a chcela by si mať doma nejakú vecičku vytvorenú jej rukami, zapoj sa do Bártrovky! Napíš pod tento žurnál „Chcem s tebou bártrovať, pozri si moju tvorbu.“ A ak Betku, tvoja tvorba zaujme, ozve sa ti a dohodnete sa na ďalšom postupe, pri ktorom musíte dodržať všetky pravidlá bártrovania. Pravidlá „Bártrovky dňa“ nájdeš v tomto žurnáliku.

Ak ťa zaujímajú ďalšie podrobnosti o tvorcoch alebo nechceš, aby ti ušlo všetko čo sa okolo „Bártrovky dňa“ šuchne sleduj nás na Facebooku, kde nás nájdeš v skupine pod názvom „Bártrovka dňa na SAShE.sk“.

Prajem krásny deň a Betke úspešnú Bártrovku
Veronika

Komentáre

rathrak Chcem s tebou bártrovať, pozri si moju tvorbu :):):)

2014-07-04 20:17:39

Kachorra309 chcem s tebou bártovať, pozri si moju tvorbu :)

2014-07-07 07:49:34

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte