Žurnál+

Snežienky, prvosienky a iné jarné kvietky.

P
Gnatural1698 predaných ks, 693 hodnotení

Zdenka G. » Tvorba / 2024-02-29 17:00:01 /  4 komentáre / 22 lajkov

Kto už tak ako ja potrebuje tú zelenú fabu vonku za oknom? Viem, viem, všetko má svoj čas. Aj tá zima a dlhé večery majú niečo do seba. Vďaka nim vznikli tohtoročné jarné novinky, lebo veď uznajte, kebyže je pekne a slnečno, motyka, hrable, nožnice... a na maľovanie by toľko času  nebolo. :D

S maľovaním noviniek som začala hneď po Vianociach, ešte sme stromček mali. Už mi to aspoň po tých pár rokoch tvorenia nepripadá až tak divné, maľovať snežienky, prvosienky a iné jarné kvety, keď vonku je ozajstná zima. Tak áno... ideál by bol maľovať zimu a mať ju akoby v rukáve na ďalšiu zimnú sezónu, ako to robia veľké značky. No poďme nohami na zem :D a nalejme si čistého vína... sme tu a tak, ako sme a preto v podmienkach aké máme je aj toto pokrok, že naša jarná kolekcia je už pár dní vonku a teší sa, že si našla svoje miesto už vo viacerých príbytkoch. Je to ako vždy zdĺhavý proces...

 

 

Moje maľby dať do grafickej podoby, upraviť tak, aby sa podobali na originály... vytlačiť skúšobné tlače na rôzne materiály, aby sme videli na ktorom najkrajšie ukážu, potom sa pohrať s tým ako to celé uhrať, aby všetky výrobky boli spolu kombinovateľné... nafotiť a to je už časť práce, ktorá je niečo, čo sa podobá na maľovanie snežienok v decembri bez predlohy. Fotiť jar a veľkú noc v januári. Rekvizity ako kvety, zeleň, mach vyhrabaný spod snehu :D niekedy riadna groteska. Ale zvládli sme to, upiekla som čerstvý chlieb, urobila syrek, vytiahla pár vajíčok a myslím, že táto jar a veľká noc je u nás v Gnatural, zase o tom návrate k prírode, v jednoduchosti, prírodných odtieňoch a hlavne, že menej je viac. 

 

 

Tieto štóly sú v dvoch veľkostiach a v dvoch prevedeiach. Na jednej sú sedmikrásky, prvosienky, iskerníky a na druhej snežienky, bahniatka, medvedí cesnak. To všetko už nás čoskoro čaká aj v našich záhradkách a lúkach. Joj ako sa ja už teším...;)

 

 

Dali sme tieto motívy aj na vankúše, keďže vieme, že si ich radi kupujete aj ako sety... štóla a vankúš.

 

 

Urobili sme ich tak, aby sa dali pekne kombinovať aj s minuloročnými jarnými vankúšmi.

A potom som si splnila sen ja jeden, niečo také neutrálne, čo využijete po celýn rok. Našla som ľan, taký ten pevný, ale zároveň jemňučký s hrubšou štruktúrou, príjemný na dotyk... skrátka taký ten mojkací a gúľcí vankúš. Je na šnúrovačku a je na ňom veniec tráv. Spravili sme ho v štyroch farebných variantoch. Tento v maslovej farbe a s hnedým vencom.

 

 

Potom hnedý so smotanovým vencom...

 

 

Maslový so šedým vencom..

 

 

A zelený s maslovým vencom...

 

 

A teda, keďže u nás máme len návleky na vankúše, urobila som aj jednu výnimku a našila som pruhované vankúše s výplňou v zložení ľan bavlna, ktoré môžu byť použité ako samostatné vankúše, ale môžu slúžiť aj ako výplne do týchto našich vencových vankúšov. Sú krasne spolu kombinovateľné.

 

 

 

Postupne ich dávame aj na obrúsky... ale tak veď tie čo nás sledujete, priebežne uvidíte, ako sa to celé bude u  nás v obchodíku vyzerať ;)

 

 

 

Prajem vám príjemné čakanie na jarné dni plné slnka, takého toho pekného záhradkarskeho dažďa, veď aj ten treba ;), vybehnutia von bez bund a len tak naboso, možno aj nejakých ,,slušných,, kúpačov o mesiac na Veľkú noc a hlavne dobrej nálady a radosti zo všedných dní. 

Zdenka a Rudolf Gnatural

 

Komentáre

PohladnicePreRadost ... a opäť prekrásny žurnál plný noviniek a nádhernej práce :)

2024-02-25 21:47:111x

Lucarino Juj aké krasoty. Kvietky aj fotky. (A samozrejme, to by som nebola ja, že som si všimla aj brezový venček ♡). Aj vám krásne zjarnievajúce sa dni.

2024-02-25 22:02:061x

danabortlikova Krásne všetko i fotky!

2024-02-26 18:26:011x

elendicant To je taká krása!!

2024-03-01 11:09:041x
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Štóla jarné kvietky - 16318704_Štóla jarné kvietky by Gnatural
 Páči sa 33 ľudom
26 €
 - Ľanový obrúsok veniec trávy hnedý - 16333356_Ľanový obrúsok veniec trávy hnedý by Gnatural
 Páči sa 38 ľudom
25 €
 - Vankúš snežienky a bahniatka - 16333955_Vankúš snežienky a bahniatka by Gnatural
 Páči sa 36 ľudom
20 €
 - Ľanový vankúš veniec hnedé trávy - 16384137_Ľanový vankúš veniec hnedé trávy by Gnatural
 Páči sa 47 ľudom
28 €
 - Vankúš s výplňou šedý prúžok - 16384132_Vankúš s výplňou šedý prúžok by Gnatural
 Páči sa 44 ľudom
14,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »