SAShE - slovenský handmade design.
Domov » Žurnál+ » Autor: Margita Kissová

Žurnál+

Of Monsters and Kids

Margita K. » Osobné Blogy / 2017-01-23 23:07:26 /  9 komentárov / 19 lajkov

Čo pre vás znamená „dieťa vo vás“?

Je to ten nepočúvajúci malý zlosyn, ktorý občas riadi vaše konanie, a občas chýba len málo k tomu, aby ste sa počas výmeny názorov nehodili o zem?
Je to oné silné čosi, ktoré vás núti točiť sa na kancelárskej stoličke v business casual oblečení?
Niečo, čo vašu tvár pomaľuje „na Indiána“, keď ste si len chceli vyskúšať nový rúž?

Čím som staršia, tým viac sa stotožňujem s myšlienkou, že všetci ostávame deťmi - bez ohľadu na vek a naše telesné proporcie. Máme lepšie hračky, svet sa zdá menším a dokážeme robiť také veci s ostatnými veľkými deťmi, ktoré sme nerobili ako škôlkari - pracovať na vlastných projektoch, porozprávať sa o hypotékach a seriózne niečo podpísať, zísť sa na nejakom mítingu a byť spoločne dôležití a produktívni. (Alebo sa stať majstrom vo fejkovaní.)

Za seba môžem povedať, že moje detské ja je - okrem iných vecí - zodpovedné za to, že úplne neodmietam predstavu, že sa hračky v noci prebúdzajú. A že sa pod posteľou nachádza minisvet milých príšer jednoducho musí byť pravda.

... a keď nie pod posteľou, tak trebárs na bikinách, trikinách či na pekných mikinách.

Mikina je od Maschi (chcela som zaviesť slovo maschina, ale vnútorne som sa s ním z pochopiteľných dôvodov nedokázala stotožniť). A venovaná mnou mne - len tak, lebo aj také musí byť. Príšerky sú druhou mikinou do zbierky, už mám jednu takú robotickú. V praxi to znamená, že reakciu Týjo, to je Voptimus Prájm? vystriedalo jednoduchšie Jéj! Mnohým ľuďom pripomína Where The Wild Things Are. Sú to tie príšerky odtiaľ? Mne sa zdá, že naozaj áno.

Najlepšie však nie sú príšerky a mikina samotná. Ak máte šťastie a záľubu v otázkach ako ja, môže sa vám pošťastiť veľa inšpiratívnych a milých výmen slov a viet.

Napríklad o Maschi už viem, že je tiež v blízkom spojení so svojím vnútorným dieťaťom. Neviem, či sa rada točí na kancelárskej stoličke, ale fascinácia farbami, vzormi, kolážami a tým, ako z niečoho plochého vznikne trojrozmerný kúsok oblečenia, jej ostali od útleho detstva. Jej Malé Ja funguje ako vnútorný filter, ktorý robí veci pestrejšími a veselšími a v prípade potreby upravuje pohľad na veci pozitívnejším smerom. A som si takmer istá, že je zodpovedné aj za nemenovanú mikinu s jednorožcami.

Ak teda uvažujete o novom kúsku a cítite, že vo vašom živote vládne nedostatok bytostí nečlovečenského charakteru, vedzte, že milé divnosti vám môžu byť ušité doslova na mieru.

* * * 

P.S. Rada sa podieľam o pozitívne skúsenosti s vecičkami zo Sashe. Rada dávam moju radosť, spokojnosť, niekedy až nadšené skákanie po strop na „papier“ a sprostredkúvam moje zážitky iným. Lokálna tvorba tu je, svetová originalita a kvalita v našich končinách takisto. Dúfam, že sa vám tieto „recenzie“ páčia a najviac na svete dúfam v to, že ako predajcovia viete, koľko radosti spôsobujú vaše vecičky, koľko domov okrášľujú, koľkým ľuďom prinášajú komplimenty. Ako tieto už-moje príšerky. Tak! :) 

Komentáre

huki páči,páči:)

2017-01-24 12:38:26

PohladnicePreRadost ... aj mne sa táto recenzia veľmi páči :)

2017-01-24 16:30:23

Gitoleia Ďakujem, to mám velikánsku radosť! :)

2017-01-25 10:18:19

Andy.Art Opäť pekne, vtipne a milo napísané :)

2017-01-26 13:03:45

Gitoleia Ďakujem, Andy :-*

2017-01-28 11:24:25

MASCHI Jééj tak aj tu sa príšerky objavili, vrúcne znovu ďakujem za milé slová a príjemné spovedanie ♡ nech robia mikinky dlhoo radosť :)

2017-02-14 15:05:51

evelyna Ďakujeme za článok, vďaka ktorému som objavila opäť niečo nové tu na sashe :)

2017-03-16 23:39:09

misha_cards ...zaujímavé kúsky si si ulovila, stotožňujem sa s tebou a tiež odporúčam vecičky od MASCHI, mám mikinu s pandami a žne veľký úspech :)

2017-03-20 08:15:00

Gitoleia Ďakujem milá evelyna i misha_cards za milé slovká! A i tebe, drahá Maschi :-*

2017-03-28 20:06:04

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Gitoleia

Mám rada peknô a prácu šikovných rúk. Aj vlastné ruky - občas obe trochu ľavé - mám rada a rada ich zamestnávam. Som pravidelný sashe-sa-kochajúci sánkopadač a nad krásou výskač. Píšem pod ByMargita.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »